Dekoloryzacja w domu - czego użyć?

Dekoloryzacja jest specjalnym zabiegiem, który służy do powrotu do naturalnego koloru włosów. Odbywa się to poprzez usuwanie z włosów znajdujących się tam barwników, pochodzących z różnych farb. Aby móc cieszyć się dobrymi wynikami, trzeba koniecznie wybrać odpowiedni dekoloryzator do włosów. Tylko właściwy środek jest w stanie zapewnić dobre rezultaty po zastosowaniu.

Zadania dekoloryzacji włosów

Zadaniem dekoloryzacji jest powrót do naturalnego koloru włosów. Nie jest to prosty zabieg, dlatego często panie chcą go przeprowadzać w salonie kosmetycznym. Ale oczywiście nie jest to jedyna opcja. Możliwe jest także wykonanie zabiegu samodzielnie, w domu, ale wcześniej trzeba się wyposażyć we właściwy do tego środek. 

7 fryzur dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Dekoloryzator dobrej jakości dostępny jest w sklepach i drogeriach. Jego koszt to maksymalnie 30 zł. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać taki, który faktycznie przysłuży się powrotowi do dawnego koloru. Poniżej przedstawiono kilka propozycji dekoloryzatorów, które znajdują się na rynku. Przy stosowaniu tych preparatów trzeba być bardzo cierpliwym, bo często jest tak, że wykonanie jednego zabiegu jest niewystarczające i trzeba wykonać kilka serii. Jest to zależne m.in. od koloru farby, jaki chce się zdjąć.

Przegląd dekoloryzatorów

Dekoloryzator Delia Cameleo to profesjonalny produkt, który umożliwia częściowe albo całkowite usunięcie z włosów niechcianego już koloru. Jest wyposażony w nowoczesną formułę, pozwalającą na uzyskanie szybkich i widocznych efektów. W preparacie znajduje się balsam z ceramidami, co pozwala na intensywne nawilżenie, wzmocnienie i regenerację włosów. Tak naprawdę efekt, jaki się uzyska, zależy od tego, na jaki rodzaj włosów się go stosuje oraz od tego, jaki rodzaj farbowania się stosowało do tej pory. Jeśli używane były farby tańsze, słabszej jakości, to i dekoloryzacja będzie przebiegać oporniej.

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Dekoloryzator Renee Blanche nie niszczy włosów, dlatego ma bardzo dobre opinie wśród klientek. Tuby, w których znajduje się substancja, mają odpowiednią wielkość, dlatego można bez problemu ustalić, jaką ilość preparatu można wykorzystać w danym momencie. Żeby efekt był jeszcze potężniejszy, można go użyć nawet 2 albo 3 razy. Jest on tak przystosowany, że usuwa jedynie sztuczny pigment z włosów, nie naruszając naturalnego koloru ani nie rozjaśniając.

Dekoloryzator Loreal pozwoli uzyskać oczekiwany efekt, np. z włosów czarnych dojść do miedzianych. Dużym plusem jest fakt, że produkt nie zniszczy włosów.

Świetne kosmetyki do włosów znajdziesz na Avanti24.pl!

Dekoloryzator Elgon to ściągacz koloru. To produkt w żelu, który działa dwoma fazami. Jego zaletą jest fakt, że całkowicie ściąga on kolor z włosów, jednocześnie ich nie niszcząc. Nie ma w nim amoniaku ani wody utlenionej. Zawiera natomiast: silikon, ekstrakt z pomidora, ekstrakt z grejpfruta, substancje nawilżające i odżywcze. Jest stosowany m.in. przez kobiety, które chciałyby zejść z koloru czarnego do naturalnego blondu.

Dekoloryzator to preparat, służący do ściągania koloru z włosów. Jeden drugiemu nie równy, dlatego warto zapoznać się z opiniami na ich temat.

Więcej o: