Dopinki - sposób na gęste włosy

Nie każda kobieta może cieszyć się gęstymi pięknymi włosami, dlatego część z nich decyduje się na sztuczne podreperowanie ich wyglądu. Istnieją różne sposoby na zagęszczanie, a jednym z nich są dopinki do włosów.

Zalety dopinek

Dopinki do włosów cieszą się dużym powodzeniem. Są one bezpieczne dla zdrowia włosów i dają świetne efekty wizualne, dlatego warto skorzystać z takiego sposobu. Są w nich zastosowane nowoczesne technologie, dzięki czemu wygląd poprawi się w sposób profesjonalny. 

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Często zdarza się, że włosy, które kiedyś były silne, zdrowe i gęste, stają się łamliwe i wypadają w dużych ilościach. Rzadkie włosy wyglądają nieestetycznie, co szczególnie przeszkadza kobietom – nieprzyzwyczajonym przecież do prześwitów na głowie. Kiedy pojawia się taki problem, nie trzeba się załamywać. Można od razu przedsięwziąć środki, które pomogą powrócić do dawnej bujnej fryzury. A nawet jeśli ktoś nie ma problemu z wypadaniem włosów, a po prostu chciałby mieć gęstsze włosy, także może skorzystać z takich nowoczesnych sposobów na poprawianie fryzury.

Rodzaje dopinek do włosów

Dopinki włosów przysłużą się tym wszystkim paniom, które chciałyby na stałe zmienić wygląd swoich włosów, ale też dla tych, którzy chcą jedynie nadać im uroku na jeden wieczór. 

Dopinki do włosów wykonuje się z włosów naturalnych albo sztucznych. Można wybierać spośród różnych szerokości oraz grubości. Można je doczepiać. Niektóre są też tak przygotowane, że doszywa się je do specjalnych klipsów albo spinek. Są tak dostosowane, że można je bez problemu dopiąć do własnych włosów i nie będzie widać różnicy.

Dopinki różnią się między sobą. Każde z nich mogą być wykonane z innego rodzaju włosia – od tego zależy, czy będą pasowały do włosów naturalnych. Poza tym można wybierać spośród przeróżnych kolorów.

Szybki sposób na efektowną, ale prostą fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka

Naturalne dopinki

Dopinki z włosów powinny być najlepszej jakości, jeśli się chce naprawdę dobrze wyglądać. Najbardziej polecane są dopinki z włosów naturalnych, bo można je najlepiej dostosować do faktycznego wyglądu swoich włosów. Takie włosy trzeba jednak odpowiednio pielęgnować i dbać o nie. Ich największą zaletą jest fakt, że stosunkowo łatwo się je dopina i ma się gwarancję, że wyglądają naturalnie, a nie sztucznie. Ich dużym plusem jest jeszcze to, że się nie puszą ani nie plączą – zachowują się jak zwykłe włosy, dlatego łatwiej zachować je w eleganckim wyglądzie.

7 fryzur dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Sposoby dokładania włosów

W salonach fryzjerskich stosuje się przedłużanie włosów metodą keratynową. Chodzi o to, że włosy własne są zgrzewane razem z tymi sztucznymi przy wykorzystaniu wysokiej temperatury. Można też przedłużyć włosy we własnym domu. Służy do tego tzw. metoda kanapkowa, czyli przekładanie pasemek na zmianę: własne – sztuczne itd. Jeszcze prostsze jest zwykłe dopięcie włosów umocowanych na klipsach (tzw. clip in). 

Dbanie o włosy odbywa się na bardzo zaawansowanym poziomie i dotyczy dzisiaj także doczepiania dodatkowych pasem do własnych włosów. Dzięki temu nawet te panie, które nie posiadają gęstych włosów, mogą sobie takie zapewnić.

Więcej o: