Do najpopularniejszych należą domowe maseczki na twarz, oczyszczające i wygładzające. Co odróżnia stosowanie tej metody od pozostałych? To działanie naturalnych składników, łatwych do znalezienia pod ręką w kuchni, które skutecznie zwalczają niechciane zmiany skórne. Wśród nich pierwsze miejsce zajmują domowe maseczki na trądzik, gdyż ta przypadłość dosięga bardzo wielu osób. Ale jak odpowiednio sporządzić skuteczne maseczki na trądzik? Domowe sposoby okazują się być niezawodne.
Wykonanie wybranej maseczki na twarz należy do bardzo prostych czynności. Wystarczy poświęcić trochę czasu, najlepiej wieczorem, zgromadzić potrzebne składniki i przystąpić do działania. Po przygotowaniu mieszanki, należy nakładać ją na twarz, pamiętając, że skóra powinna być wcześniej dokładnie oczyszczona i osuszona. W zależności od stosowanych składników należy pamiętać, że skóra okolic oczu należy do najwrażliwszych, więc jeśli wybrana maseczka nie jest przeznaczona do zwalczania sińców pod oczami, omiń te okolice. Czas działania może wspomóc nałożenie na twarz np. ręcznika. Kiedy decydujesz się skończyć zabieg, po prostu zmyj maseczkę z twarzy, używając letniej wody.
Multimasking - stara metoda pielęgnacji odziana w nowe marketingowe ciuszki
Kojąco na cerę działają maseczki z miodu. Miód bowiem wpływa na regenerację skóry, odżywiając i ujędrniając. Mleko, w którym kąpała się sama Kleopatra, niewątpliwie jest cudownym lekarstwem. To wszystko, dzięki zawartości witamin koniecznych do prawidłowego rozwoju oraz powstrzymujących proces starzenia się skóry. Jednocześnie wygładza, a także natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Produktem stosowanym i polecanym nawet przez babcie będzie kefir. Najlepiej sprawdza się przy cerze przetłuszczonej. Popularna maseczka z ogórka nawilży i rozjaśni plamy i przebarwienia, a stosować ją można na wszystkie rodzaje cery.
Jak się skutecznie chronić przed słońcem, czyli czego nie wiesz o kremie z filtrem
Oprócz troski o zdrowy wygląd skóry wiele uwagi przykłada się do pielęgnacji włosów. Domowe maseczki na włosy są więc świetnym uzupełnieniem naszych starań. W zależności od potrzeb stosować można domowe maseczki na włosy suche i zniszczone czy maseczki na porost włosów. Domowe sposoby podpowiadają, by skorzystać z tego, co oferuje natura. Po wybraniu odpowiedniej maseczki, ważne jest by właściwe zaaplikować ją na włosy. Włosy należy wpierw umyć, a następnie odsączyć, by nadmiar wody nie zmniejszył działania środka. Gotową maseczkę należy równomiernie rozprowadzić, a dodatkowo rozczesać włosy, by preparat mógł dotrzeć wszędzie. Po nałożeniu maski na głowę należy założyć specjalny czepek lub folię, a następnie okręcić ręcznikiem, w celu utrzymania ciepła, które wspomaga działanie. Po upływie odpowiedniego czasu maseczkę należy zmyć ciepłą wodą, najlepiej bez użycia nadmiaru szamponu. Domowe maseczki na włosy nie działają szkodliwie, więc można je stosować bezpiecznie.