Damska golarka - nowoczesność w służbie pięknu

Golarka damska to urządzenie, które doskonale nadaje się do usuwania zbędnego owłosienia. Golarki one bardzo popularne wśród kobiet, ponieważ działają szybko i dają efekty widoczne przez długi czas. Poza tym są bardzo proste w użyciu, nie wymagają posiadania żadnych szczególnych umiejętności.

Golarka czy depilator – co wybrać?

Golarką elektryczną można bez przeszkód zastąpić tradycyjną maszynkę do golenia. Dzięki temu będzie można uniknąć wielu podrażnień pojawiających się na skórze. Jest jeszcze jeden rodzaj urządzenia do usuwania włosków. Jest to depilator. Tym różni się on od golarki, że wyrywa włoski, a nie tylko je przycina. Dzięki temu można się cieszyć bardziej gładką skórą z tym, że używanie jej łączy się z niewielkim bólem podczas wyrywania.

Depilacja pach - woskiem, depilatorem czy laserem?

Golarka damska działa podobnie jak męska. Przy samej skórze przycina włoski. Zwykle posiada kilka rodzajów kocówek i nakładek, dzięki czemu można bez przeszkód usuwać zbędne owłosienie z różnych partii ciała. Działa tak, że nie podrażnia golonych miejsc. Jedna z nakładek powinna być dostosowana do golenia okolic bikini, które są szczególnie delikatnymi miejscami.

Wybór pomiędzy tymi dwoma urządzeniami zależy od tego, jakie wyniki chce się otrzymywać. Jeśli kobietę zadowolą ścięte włoski i nie chce narażać się na odczuwanie bólu podczas wyrywania, to lepiej posłuży jej golarka elektryczna damska. Natomiast, jeśli chce mieć efekty widoczne przez dłuższy czas, to dobrze, aby wybrała jednak depilator.

Przykładowe urządzenia

Przykładowo golarka damska Philips zapobiega podrażnieniom skóry. Model SatinShave Advanced jest przystosowany do golenia na sucho i na mokro. Goli bardzo dokładnie i pozostawia skórę bardzo gładką. Posiada specjalną ruchomą siateczkę, umożliwiającą równomierne golenie. Może ona golić nawet w miejscach nierównych, uwypuklonych bez utraty kontaktu ze skórą. Do skaleczeń nie dochodzi, ponieważ chronią przed tym trymery z perłowymi ząbkami. To one bezpośrednio odpowiadają za to, że golarka płynnie przesuwa się po skórze. Poza tym wygodę golenia zapewnia ergonomiczny uchwyt. Jest to bezprzewodowa golarka damska, dlatego każde miejsce jest dobre do jej użycia – może się to odbywać nawet pod prysznicem, na sucho albo na mokro. Każdy sposób będzie dobry, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Do bezprzewodowych golarek zalicza się także golarka Remington. Doskonale przycina nawet króciutkie, odrastające włoski. Dwie hipoalergiczne, ruchome folie idealnie dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu można bezpiecznie i wygodnie ogolić nawet trudniej dostępne miejsca. Golarka ta posiada pasek z aloesem, dzięki czemu możemy uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry.

Godna uwagi jest także golarka Braun Silk-épil, która jako jedyna w tym zestawieniu, posiada nasadkę do złuszczania naskórka, dzięki której skóra po zabiegu jest wyjątkowo gładka. Zaokrąglona głowica idealnie dopasowuje się do części ciała.

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Zwykłe maszynki do golenia zostały już jakiś czas temu zastąpione nowym wynalazkiem, jakim jest golarka damska. To nowoczesne podejście do estetyki, które daje widoczne efekty na długi czas. Warto spróbować i cieszyć się eleganckim wyglądem nóg oraz innych miejsc ciała nawet przez kilka tygodni.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników

Więcej o: