Trudny zabieg - dekoloryzacja

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który ma na celu zmienienie koloru włosów. Jest często stosowany po tym, jak kobiety drastycznie zmieniające swój kolor włosów chcą wrócić do natury. Na początku używają rozmaitych farb do włosów i zmieniają ich kolor w pełnej dowolności. To nie zawsze dobrze na nie wpływa, dlatego kobiety po jakimś czasie chcą wrócić do swojego naturalnej barwy.

Czym jest dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja jest specjalnym zabiegiem, który ma na celu dotarcie do naturalnego koloru włosów utraconego z powodu farbowania. Dzięki niej można dokładnie ściągnąć z włosów wszelkie barwniki zawarte w stosowanej farbie. Potrzeba dużo umiejętności, aby wykonać taki proces. Ważną informacją jest fakt, że nie ma takiej pewności, że po zabiegu kolor włosów będzie dokładnie taki sam jak przed rozpoczęciem intensywnego farbowania. Zawsze istnieje ryzyko, że będzie nieco inny, dlatego, decydując się na farbowanie włosów, na samym początku trzeba zdawać sobie sprawę, że niekoniecznie będzie się miało szansę wrócić do podstaw.

Suche i zniszczone? Letnie SOS dla włosów!

Dużym wyzwaniem jest dekoloryzacja włosów czarnych. Jest to bardzo trudny proces, który przez wielu oceniany jest jako niemożliwy do wykonania. A jeśli się uda, to może się okazać, że włosy stały się naprawdę zniszczone. Zdumiewające i często odstraszające są też koszty takiego zabiegu, sięgające nawet kilkuset złotych w zależności od długości włosów. 

Dekoloryzacja u fryzjera

Najbardziej poleca się zrobienie dekoloryzacji u fryzjera, gdyż proces też wymaga szczególnych umiejętności. Dekoloryzacja obciąża włosy, dlatego najlepiej oddać takie zadanie w ręce profesjonalisty. Dekoloryzacja w domu też jest możliwa, ale wiąże się wtedy z ryzykiem, że nie wszystko pójdzie tak jak powinno i zamiast poprawić wygląd włosów, sprawi się, że będą wyglądać gorzej. W salonie wykonanie zabiegu potrwa jakieś 2-3 godziny, ponieważ to wymagający nakładu pracy proces. Na czas wpłynie też fakt, jakie farby do włosów były używane. Jeśli były one dobrej jakości, to proces zdejmowania koloru potrwa krócej, bo samo zdejmowanie będzie łatwiejsze. Natomiast jeśli były to farby słabej jakości, to i ich zdejmowanie będzie utrudnione. Wówczas struktury włosów będą zawierać metale ciężkie, a tych bardzo trudno się pozbyć.

Koszt dekoloryzacji u fryzjera to ok. 150 zł. Im dłuższe włosy, tym cena jest wyższa, co wydaje się logiczne, ponieważ wówczas fryzjer potrzebuje więcej czasu i wkłada w to więcej pracy.

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji obejmuje wykorzystanie preparatów ze sklepów fryzjerskich posiadające kreatynę. Muszą one odbudowywać włosy suche i zniszczone. 

Domowa dekoloryzacja – preparaty

Aby wykonać dekoloryzację w domu, potrzeba odpowiednio dobranych preparatów, które ją umożliwią. Dekoloryzacja z Loreal pozwoli uzyskać oczekiwany efekt (np. z włosów czarnych na miedziane). Przy okazji produkt Loreal Eclair Clair Creme nie zniszczy włosów, mimo że jest to typowy rozjaśniacz. Pomocny do domowych zabiegów może się też okazać Chantal Color Peel Prosalon lub rozjaśniacz Renee Blanche – Repair Color System.

Więcej o: