Co to jest i ile kosztuje - karbownica

Aby zmienić swój wygląd chociaż na chwilę i nadać mu całkiem inny charakter niż ten, który jest widoczny na co dzień, można spróbować różnych urządzeń do stylizacji. Jednym z nich jest karbownica do włosów, która nadaje włosom bardzo małe loki. Przywodzi to na myśl lata 80. Ważne, aby wybrać taki sprzęt, który sprawi, że kondycja włosów zostanie zachowana.

Do czego służy karbownica do włosów?

Karbownica do włosów nadaje im bujności. Włosy są bardzo gęste i pięknie pokręcone, co przypomina modne fryzury noszone w latach 80. Jeśli chodzi o to, jak zbudowana jest karbownica, to są to elementy podobne jak w przypadku prostownicy. Najważniejszy element to płyty grzewcze – dobrze, aby były one ceramiczne, turmalinowe, ceramiczno-turmalinowe albo tytanowo-turmalinowe. Inne płytki mogą sprawić, że włosy będą się elektryzować. 

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Lepszym wyborem są te karbownice, które szybko się nagrzewają. Dzięki temu nie trzeba zbyt długo czekać, aż urządzenie nabierze odpowiedniej temperatury i praktycznie od razu zabierać się do pracy. Odpowiednia będzie moc 150W. 

Gdzie kupić karbownicę?

Karbownica do włosów na Allegro to dobry wybór, jeśli wie się, czego się szuka. Tam dostępne są różne propozycje nowe i używane. Można je kupić w przystępnych cenach.

Jeśli jednak ktoś woli zakupić sprzęt w pełni sprawdzony i polecany, a jednocześnie nowy i niezawodny, to może po prostu udać się do salonu i tam zakupić sprzęt w porozumieniu ze sprzedawcami, znającymi się na rzeczy. Sprawdzonym sprzętem jest karbownica do włosów Babyliss, która charakteryzuje się doskonałą jakością i znakomitymi efektami. Posiada trzy rurki grzejne i trzy płytki turmalinowo-tytanowe. Dostępne w regulacji temperatury to 140-200 stopni. Ponadto posiada ona uchwyt z materiału izolującego, który można bezpiecznie chwytać, nie obawiając się poparzeń, oraz termicznie izolowane końcówki – także uniemożliwiające poparzenia. W odróżnieniu od innych modeli Babyliss posiada możliwość jonizacji, czyli sposób na zabezpieczenie przed elektryzowaniem i dający efekt wygładzenia. 

Przykładowa karbownica do włosów – Media Markt to Valera Wave Master Ionic, posiadająca generator jonów i płytki ceramiczno-turmalinowe. Pozwala wygładzać i nabłyszczać włosy.

7 fryzur dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Jaki to koszt?

Karbownica do włosów cieszy się mniejszą popularnością niż chociażby prostownica czy lokówka. Jej koszt jest dość niski, dlatego nie trzeba zbyt dużo inwestować, aby zaopatrzyć się w takie urządzenie. Opisywana wyżej karbownica Valera Wave top koszt ok. 100 zł. Można też znaleźć takie w cenie 70 zł, 50 czy nawet 30 zł, ale wtedy trzeba zbadać, czy na pewno działają profesjonalnie. Tak tanie urządzenie opłaca się kupować pod warunkiem, że jest używane.

Kobiety prostują włosy, jeśli są one kręcone albo kręcą, jeśli są proste. Aby pomóc im w dokonywaniu takich codziennych zabiegów, producenci udostępniają najlepsze na rynku sprzęty – prostownice i karbownice do włosów. Nieco mniej znane są prawdopodobnie karbownice, dlatego warto zapoznać się wskazówkami, dotyczącymi ich używania oraz tymi wskazującymi najlepsze urządzenia tego rodzaju.

Więcej o: