Jak wybrać golarkę do ubrań?

Wraz z upływem czasu i używaniem ubrań, zwłaszcza bluz, swetrów czy bluzek, zaczynają one się mechacić, a na ich powierzchni pojawiają się charakterystyczne pęczki. Można przywrócić naszej garderobie piękny wygląd i idealny stan, porównywalny do tego, jak w chwili zakupu, jeśli do usunięcia pęczków zastosujemy golarkę do ubrań. Wybór na rynku jest ogromny, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Jak to działa?

Golarki do ubrań elektryczne lub akumulatorowe pozwalają na zgolenie w bezpieczny sposób pęczków i zmechaceń powstających na ubraniach. Prosta golarka do ubrań złożona jest z silniczka, części zasilającej i zbiorniczka gromadzącego zgolone pęczki. W części golącej umieszcza się sitko z małymi otworkami, które zabezpiecza zarówno ubrania, jak i palce użytkownika przed bezpośrednim dostępem do noży tnących, obracających się jak śmigła lub ramiona wiatraka. Po dostaniu się do środka metalowych otworów, pęczki zostają ucięte i trafiają stamtąd do zbiorniczka, a ubrania są znów gładkie. 

5 sposobów na to, by zawsze mieć w co się ubrać. Zobacz, na co zwracać uwagę, kompletując garderobę

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najłatwiej kupić najlepszą golarkę do ubrań kierując się opiniami innych użytkowników. Warto zasięgnąć opinii wśród znajomych, przyjaciół czy członków rodziny. Osoby, które użytkują już od jakiegoś czasu golarkę do ubrań, będą mogły wystawić jej rzetelną opinię i pomóc nam w dokonaniu trafnego wyboru. 

Po drugie musimy wybrać, czy ma to być golarka do ubrań na prąd, czyli golarka sieciowa, czy też z akumulatorem, którą łatwo zabrać wszędzie ze sobą, bez konieczności martwienia się, czy w danym miejscu będziemy mieli możliwość podłączenia jej do sieci elektrycznej. 

W sklepach do wyboru mamy różne golarki do ubrań, m.in. takich marek jak Eldom, MPM, czy Philips. Różnią się one pomiędzy sobą głównie designem i rzecz jasna ceną. Znane marki mają droższe golarki niż na przykład golarka do ubrań Rossmann czy Biedronka (marki własne danych sklepów i dyskontów spożywczo-przemysłowych). 

Czy warto kupić golarkę za 5-10 zł, czy może przepłacimy, jeśli będzie kosztować nawet 7-krotnie więcej? Tym, co zdecydowanie odróżnia takie golarki do ubrań od droższych, jest efektywność działania. Jeśli mamy dużo ubrań, które mają tendencję do mechacenia się, lepiej zapłacić za golarkę więcej. Dzięki temu będzie ona skutecznie wciągać i ucinać pęczki, a sam proces „golenia” ubrań będzie trwał znacznie krócej, niż przy użyciu taniej golarki z marketu. Trzeba też pamiętać o tym, że niska jakość wykonania tanich golarek do ubrań sprawia, że nie trudno o zniszczenie sitka, ochraniającego element golący, czy o urwanie zaczepów pojemniczka na ścinki z materiału. 

Te marki są bardzo drogie, ale nie podczas wyprzedaży! Luksusowe ubrania i dodatki w obniżonej cenie

W przypadku golarki do ubrań z najniższej półki cenowej, trzeba mieć na uwadze to, że może ona bezpowrotnie zniszczyć golony materiał. Ryzyko takiej sytuacji jest znacznie niższe przy solidnych, ale i droższych, markowych golarkach do ubrań. 

Najlepsze golarki do ubrań mają ergonomiczną budowę i wygodnie się z nich korzysta. Mogą być wyposażone w ładowarkę sieciową lub baterie czy akumulator. Najważniejsze, aby działały efektywnie i nie niszczyły tkanin podczas golenia.

Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Więcej o: