Malowanki na twarzy z wykorzystaniem farb

Malowanie twarzy farbami to ostatnio bardzo ciekawa zabawa dla dzieci. Pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości i wprowadzić dzieci w inny świat.

Co jest potrzebne do malowania?

Malowanie farbami twarzy to stosunkowo nowa zabawa, która ma swoich wielbicieli wśród wielu dzieci. Można ją wykorzystywać nie tylko na festynach czy innych spotkaniach z udziałem dzieci, ale także we własnym domu, aby zorganizować dzieciom fantastyczny czas.

Co to jest Fidget Spinner? I dlaczego stał się taki popularny?

Aby wykonać taką specyficzną dekorację twarzy, trzeba wyposażyć się w specjalny do tego sprzęt, czyli po prostu farby do malowania twarzy. Można je znaleźć np. w sklepie z artykułami dziecięcymi, ale wybierając odpowiednie, trzeba popatrzeć na etykietę i przeanalizować skład. Ważne, aby składniki były antyalergiczne, przez co nie podrażnią skóry dziecka. Istotną podpowiedzią w tym zakresie jest to, żeby nie wybierać najtańszych farbek, ponieważ prawdopodobnie niska cena odzwierciedla niską jakość i wyższy poziom niebezpiecznego działania na skórę. Istnieją zarówno zwykłe, jak i fluoroscencyjne farby do malowania twarzy.

Oprócz farbek będą też potrzebne pędzelki. W tym przypadku także trzeba wybrać specjalne pędzle. Jeśli ktoś zdecyduje się na zwykle pędzelki do malowania akwarelami, może się okazać, że skóra dziecka została podrażniona. W sklepach papierniczych można się wyposażyć w pędzelki o miękkim włosiu, które najlepiej spełnią swoją rolę. Pędzelkami wykonuje się mniejsze i cieńsze malunki na twarzy (np. linie), natomiast aby pokryć farbą większą powierzchnię, trzeba użyć specjalnych gąbeczek do rozprowadzania farby.

Zasady malowania twarzy

Aby efekty malowania były faktycznie widoczne, warto zastosować się do kilku poniższych porad. Pozwolą one efektywnie wykorzystać możliwości, jakie dają farby do malowania twarzy.

Żywy trup i seksowna diablica - malujemy się na Halloween

Przede wszystkim malowanie twarzy farbami powinno się odbywać w zacienionym obszarze. Słońce spowoduje rozpuszczanie się farb, a przez to nie będzie można nałożyć koloru w odpowiednim zakresie. Wszystkie farby powinny być oczyszczone i zakręcone, aby można było z nich skorzystać kolejny raz. Pędzelki płucze się zimną wodą, natomiast gąbeczki gorącą. Trzeba też pamiętać, że używane przez długi czas farby, pędzelki i gąbeczki mogły się zużyć, przez co malowanie nie będzie dawało odpowiednich efektów. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w nowe. 

Malowanie twarzy farbami – wzory

Wzory podczas malowanie twarzy farbami są przeróżne. Wszystko zależy od preferencji dziecka, ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę ucieszą się one z każdego wzoru, jaki znajdzie się na ich twarzy – ważne, aby się znalazł. Są takie wzory, które pasują zarówno do chłopców, jak i do dziewczynek (np. postać Kubusia Puchatka, misie, pajacyki itd.), ale i takie, które spodobają się tylko wybranej płci (np. Spiderman czy księżniczki). Możliwości jest wiele. 

Aby sprawić przyjemność dziecku np. w dniu jego święta, warto zrobić mu niespodziankę i pomalować jego twarz w jakiś ciekawy motyw. Farby do malowania twarzy to bardzo dobry sposób na spełnienie marzeń dziecięcych, a jednocześnie na skorzystanie z bezpiecznych dla skóry preparatów.

Wybierasz się na festiwal? Zobacz, jak zrobić szalony makijaż idealny na imprezę

Więcej o: