Koloryzacja włosów w różnych zakresach

Koloryzacja włosów to zabarwienie ich na wybrany kolor. Stosują ją kobiety, które pragną zmienić coś w swoim wyglądzie. Farbowania włosów można dokonywać w domu, samodzielnie albo też w salonie fryzjerskim, korzystając z pracy profesjonalistów.

Nowy sezon – nowe techniki

Możliwości w farbowaniu włosów są w zasadzie nieograniczone. Istnieją farby w różnorakich kolorach, które można indywidualnie dobierać do swojej urody i preferencji. Dostępne są różne techniki oraz produkty, umożliwiające zmienianie wyglądu zewnętrznego. Trendy w koloryzacji włosów stale się zmieniają. Powstają coraz to nowsze techniki, dlatego każda z pań może wybrać coś dla siebie i dostosować to do własnego typu włosów.

Suche i zniszczone? Letnie SOS dla włosów!

Techniki koloryzacji włosów

Do mody weszły różnorodne, ciekawe koloryzacje włosów, które pozwalają odejść od utartych schematów. Poniżej przedstawiono kilka przykładowych.

  • Baleyage – czyli farbowanie wybranych partii włosów farbami zbliżonymi do naturalnego koloru. Dzięki temu istnieje możliwość dodania im wizualnej objętości. Najbardziej nadaje się do jasnych włosów.
  • Ombre – rozjaśnienie końcówek włosów. Najbardziej nadaje się do włosów ciemnych. Istnieje też sposób soft ombre, czyli farbowanie końcówek, dające bardzo delikatny efekt. To bardzo naturalna koloryzacja włosów, która daje nienarzucające się rezultaty.
  • Flamboyage – kolor nakłada się na kosmki włosów, daje naturalny efekt głębi koloru, to w ostatnim czasie bardzo modna koloryzacja włosów. 
  • Sunlight – czyli włosy muśnięte słońcem, to koloryzacja włosów na brzegach i końcówkach (tylko niektórych pasemek), włosy otrzymują głębię.

Produkty do farbowania

Do koloryzacji można wykorzystywać różne preparaty – podstawowy podział to środki do koloryzacji trwałej, półtrwałej i nietrwałej. Trwałe to oczywiście farby do włosów, które pozostawiają efekt na długi czas, ponieważ przenikają ze swoimi substancjami do wnętrza włosa. Półtrwałe preparaty dają efekt na ok. 6 tygodni, zmywają się szybciej niż farby – to np. płukanki. Te nietrwałe to np. pianka do koloryzacji włosów, która daje delikatny efekt tylko na krótki czas i szybko się zmywa (zazwyczaj przy pierwszym myciu). Wybór odpowiedniego zależy od tego, jaki ostateczny efekt chce się osiągnąć i jak długo ma on pozostać na głowie.

U fryzjera można zafarbować włosy w cenach zależnych od ich długości. Włosy krótkie to ok. 120 zł, średnie 140 zł, długie 160 zł.

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Zasady koloryzacji

Zasady koloryzacji zależą od tego, jaki się ma aktualny kolor włosów. Np. koloryzacja włosów blond zależy od tego, jaki jest ich odcień. Jeśli kobieta ma bardzo jasne włosy, a także jasną cerę, to farbowanie na zbyt ciemne kolory, np. czarny, jest niewskazane. Podobnie w drugą stronę – ciemna karnacja nie będzie się komponować ze zbyt jasnymi włosami. W takim przypadku można się zdecydować ewentualnie na ciemny blond.

Koloryzacja włosów jest dzisiaj tak rozwinięta, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej sprzyjającym odkryciem jest fakt, że włosy można farbować nie tylko na stałe, ale i na krótkie okresy, pozwalające na wielokrotne zmiany.

Dwa koki są lepsze niż jeden? Zobacz, jak zrobić fryzurę idealną dla znudzonych klasyką

Więcej o: