Farba do włosów - wywabianie i zmywanie

Farbowanie włosów specjalnymi farbami jest o tyle trudne, jeśli się to robi w domu, że często powoduje zafarbowanie także powierzchni skóry. Minusem też jest o, że czasem farba do włosów wydaje się mieć inny kolor na opakowaniu, a inny daje w efekcie na naszych włosach. W obu przypadkach trzeba wiedzieć, jak ją zmyć.

Jak zmyć farbę z włosów – różne sposoby

Koleżanka doradza świetny nowy kolor farby do włosów, dlatego często od razu kupuje się ją w drogerii. Trzeba jednak pamiętać, że kolory farb do włosów, które na głowie jednej kobiety wyglądają dobrze, na głowie drugiej wcale dobrze nie muszą wyglądać. Mało tego, kolor może wyjść tak nieoczekiwanie nieładny, że ma się ochotę go od razu zmyć. Farba do włosów to preparat, który nie tak łatwo zmyć z włosów, jeśli już został na nie nałożony. Na szczęście są sposoby na to, aby farbę usunąć ze swoich włosów albo przynajmniej złagodzić jej odcień. W sklepach kosmetycznych czy drogeriach można zakupić specjalny płyn dekoloryzujący, który jest w stanie w prosty sposób zniwelować powstały na głowie kolor. Można też użyć zwyklejszego środka, jakim jest szampon przeciwłupieżowy – znajdują się w nim składniki ułatwiające dekoloryzację. W przypadku, gdy na włosach znajduje się koloryzator znikający po kilkudziesięciu myciach, to można go usunąć wodą z rozgniecioną witaminą C. 

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Jest jeszcze jeden sposób, ale można go określić sposobem dla zdesperowanych, bo ma bardzo silne działanie. Chodzi umycie włosów w proszku do prania. To zabieg bardzo niszczący włosy, ale jednocześnie wyjątkowo skuteczny. Jeśli ktoś nie ma innego pomysłu, a bardzo nie podoba mu się kolor zafarbowanych włosów, to może zdecydować się na taki drastyczny krok, który powinien pomóc.

A jeśli kolor chce się tylko złagodzić, to można użyć szamponu przeciwłupieżowego z sodą oczyszczoną i potrzymać to kilka minut na włosach. 

Zobacz: kosmetyki do pielęgnacji włosów na Avanti24.pl!

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Po farbowaniu bardzo często pojawiają się także plamy po farbie na skórze. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Aby to zmyć, najlepiej udać się do salonu kosmetycznego, aby dostać od profesjonalnych fryzjerów specjalne preparaty do zmywania farby do włosów ze skóry. A jeśli nie ma takiej możliwości albo chce się po prostu użyć tańszych metod, można spróbować zrobić to samo za pomocą oliwki dla dziecka albo wazeliny. Dzięki temu można podczas nocy usunąć przebarwienia tego rodzaju. Na sam początek można także spróbować zwykłego mydła i wody. Zafarbowaną skórę trzeba mocno trzeć, aby mechanicznie usunąć z niej farbę. Nie zawsze przynosi to duże korzyści, ale warto spróbować.

7 fryzur dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Nawet najlepsza farba do włosów nieodpowiednio zastosowana może przynieść plamy na skórze. Ważne, aby właściwie ją aplikować na włosy, dzięki czemu można się ustrzec dalszych kłopotów ze ściąganiem koloru np. z szyi.

Farba do włosów to silnie działający preparat, który działa na włosy skutecznie, ale też może pozostawić nieładne plamy na skórze w okolicach włosów, co wygląda nieładnie. Wtedy trzeba wykorzystać sprawdzone sposoby, aby ją zmyć.

Zobacz też: kosmetyki do twarzy w świetnych cenach na Avanti24.pl!

Więcej o: