Golarka elektryczna - sposób na włoski

Pierwszym skojarzeniem, jakie nasuwa się, gdy mowa o goleniu się, jest męski zarost. Jednak od kilkunastu lat także golenie się kobiet weszło do świadomości społeczeństwa. Golenie nóg to dla kobiet coś normalnego. Pojawiają się nowe sposoby, jak sobie radzić z owłosieniem, aby uzyskiwać efekty na długo. Jednym z nich jest golarka elektryczna.

Co lepsze – golarka czy maszynka?

Epokowym wynalazkiem była maszynka do golenia dla mężczyzn. Wciąż jest używana, niektórzy do dziś nie zastąpili jej nowym wynalazkiem, jakim jest golarka. Zwykła maszynka ma taką zaletę, że pozostawia skórę idealnie gładką. To ze względu na bezpośredni kontakt ostrza ze skórą. Natomiast zaletą golarki jest to, że można jej używać w każdych warunkach (także na sucho), nie powoduje podrażnień i nie potrzeba lustra do jej stosowania.

Planujesz zakup depilatora? Sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę

Golarka - jaką wybrać?

Golarka elektryczna jest używana i przez mężczyzn, i przez kobiety. Dzięki jej właściwemu zastosowaniu można skutecznie i na długi czas usunąć zbędne owłosienie. 

Jedną z bardziej popularnych golarek męskich to ta firmy Philips. Istnieje w tym przypadku kilka modeli. Golarka Philips zapewnia duży komfort użytkowania. Jest zaopatrzona w specjalny system ostrzy w kształcie V, który umożliwia dostosowanie pozycji włosów do golenia. Dodatkowo głowice dostosowują się do kształtu twarzy. 

Golarki damskie Philips zapobiegają podrażnieniom skóry. Przykładem jest model HP6425/01. Posiada 21 dysków depilujących i głowicę do przycinania okolic bikini. Można nią też depilować pachy i nogi. Nadaje się do mycia pod wodą, dlatego pozwala na zachowanie higieny stosowania.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników

Drugą marką, która posiada dobrej jakości produkty, jest Braun. Wszystkie tną w linii prostej, co umożliwia wydajniejsze golenie. Według badań golarki te wychwytują więcej włosków niż inne. Znajduje się na nich cieniutka folia, pozwalająca oddzielić skórę od ostrzy, aby golenie przebiegało bardziej komfortowo. W przypadku damskiej wersji są dostępne urządzenia jednocześnie golące i peelingujące skórę. To golarki Braun Silk-epil wyposażone w ruchomą głowicę, masującą skórę. Dzięki pełnej delikatności, z jaką pracują, mogą być stosowane do golenia wrażliwych miejsc – pach i bikini. Niektórych można używać nawet pod prysznicem.

Depilacja pach - woskiem, depilatorem czy laserem?

Golarka foliowa czy głowicowa?

Decydując się na zakup golarki, warto wziąć pod uwagę, czy będzie ona głowicowa, czy też foliowa. Od tego zależy, na jakim poziomie zostanie utrzymany komfort golenia. W golarkach foliowych umieszczona jest blaszka, która oddziela skórę od ostrza. Używa się jej, sunąc prostopadle po skórze. Wyłapuje to włoski rosnące w jednym kierunku, więc ruchy trzeba wykonywać pod różnymi kątami. Natomiast włoski rosnące w różnych kierunkach najlepiej jest wygolić golarką głowicową (rotacyjną). Prowadzi się ją po skórze okrężnymi ruchami i szybciej usuwają owłosienie – warto postawić na tę, która ma różne kształty otworków, bo taka szybciej goli.

Dzisiejsze golarki elektryczne są tak zaprojektowane, że bez problemu mogą być używane na mokro i na sucho. Dzięki temu golenie może następować praktycznie w każdych warunkach, co jest bardzo wygodną opcją.

Więcej o: