Frezarki do paznokci - co warto wiedzieć?

Profesjonalne zabiegi manicure należy wykonać z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, do których zalicza się frezarki do paznokci. Wyposażona w zestaw wierteł do paznokci, ułatwi nadanie im pożądanego kształtu - zarówno paznokciom dłoni, jak i stóp. Jak działa frezarka i kiedy może być stosowana?

Frezarka do paznokci - co to jest?

Frezarki do paznokci to niezastąpiona pomoc przy manicure i pedicure. To urządzenie elektryczne, które służy do skutecznej poprawy kształtu płytki paznokciowej, bez względu na jej kondycję i bieżący wygląd. Z reguły frezarki do paznokci wykorzystywane są w salonach kosmetycznych.

Frezarka do paznokci - do czego służy?

Głównym celem wykorzystywania frezarki do paznokci jest ułatwienie wykonania manicure i pedicure, nie ważne, czy zabieg ten odbywa się w salonie, czy w warunkach domowych. Frezarka umożliwi nadanie paznokciom odpowiedniej długości, szerokości i kształtu. 

Odtłuszczanie płytki, cienkie warstwy i płukanie w zimnej wodzie. Triki, dzięki którym malowanie paznokci będzie łatwiejsze

Frezarkę do paznokci najczęściej wykorzystuje się w przypadku paznokci kłopotliwych - o grubej płytce, łamliwych, rozdwajających się, dla których tradycyjny pilnik okazuje się niewystarczający przy wykonywaniu zabiegu manicure i pedicure.

Frezarka do paznokci - do czego służą końcówki?

Końcówki do frezarki mają postać cienkich wkładów do długopisu lub ołówka, zakończonych końcówką o odmiennym kształcie. Jest ona wykonana z tworzywa ściernego, które idealnie opiłowuje paznokcie. Nazywane są one również wiertłami do paznokci. Mogą służyć nie tylko do opiłowywania płytki i nadawania jej pożądanego kształtu - migdałów, owalu, czy prostokątnego, ale także do polerowania paznokci.

Wkłady do frezarki do paznokci mogą służyć także do odchylania skórek, które okalają płytkę. To bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba stosować żadnych zabiegów zmiękczających skórki i wykonać cały manicure szybciej, tzw. metodą „na sucho”.

Frezarka do paznokci - jak używać?

Z frezarki do paznokci można korzystać zarówno w warunkach domowych, jak i w salonie kosmetycznym - u manikiurzystki czy stylistki paznokci. Profesjonalna frezarka do paznokci powinna być obsługiwana przez kosmetyczkę, która ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. Nieumiejętnie użyta może zniszczyć paznokcie. Obsługa takiego urządzenia może być skomplikowana. Jeśli już zdecydowałyśmy się na jego zakup, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania oraz ostrożnie przetestować na sobie urządzenie. Szybko dojdziemy do wprawy.

Do użytku domowego lepiej wybrać amatorską frezarkę do paznokci np. Avon czy Rossmann. Będzie kosztowała znacznie mniej niż ta profesjonalna, a w przypadku korzystania z niej raz na kilka tygodni niepotrzebne jest nam lepsze, mocniejsze urządzenie.

10 przykazań manikiuru

Dzięki frezarce do paznokci można w krótkim czasie uzyskać ładne, zadbane paznokcie i przywrócić swojej płytce paznokciowej dawny blask. Niewątpliwie to sprzęt, który ułatwi często wykonywany, pracochłonny zabieg manicure i pedicure. Do piłowania paznokci u stóp polecane są frezarki marki Sholl.

Więcej o: