Kremy do rąk dostosowane do potrzeb skóry

Niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych oraz detergenty wykorzystywane podczas prac porządkowych sprawiają, że skóra dłoni staje się sucha i zaczyna pękać. Nierzadko pojawiają się na niej przebarwienia i wysypka. Tego typu problemów można uniknąć, jeżeli regularnie stosuje się dobry krem do rąk.

Jaki krem do rąk wybrać?

Wybór kremu do rąk nie powinien być przypadkowy. Podobnie jak w przypadku kosmetyków przeznaczonych do innych partii ciała, poszczególne produkty różnią się między sobą działaniem oraz składem.

Nie dmuchaj na zimne - o zimowej pielęgnacji dłoni

Jeżeli na skórze dłoni widoczne są już niekorzystne zmiany, to najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk regenerujący, na przykład produkowany przez firmę Evree krem do rąk Hand Care Max Repair albo Regenerum, czyli krem do rąk marki Aflofarm. Są to kosmetyki, których skład został opracowany w taki sposób, żeby koić podrażnienia i wspomagać naturalną odbudowę naskórka. Jeżeli skóra dłoni jest wysuszona, to wskazane jest sięgnięcie po produkty głęboko nawilżające. Bardzo dobrą propozycją jest Formuła Norweska Neutrogeny – krem do rąk, który pielęgnuje skórę, a jednocześnie paznokcie. Podobne działanie ma produkt marki Garnier – krem do rąk Intensywna Pielęgnacja Bardzo Suchej Skóry. Zimą, kiedy skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie i pękanie, warto zaopatrzyć się w rozgrzewający krem do rąk, który jest bogaty w składniki pobudzające mikrokrążenie.

Nawilżający krem do rąk z gliceryny. Idealny na chłodniejsze dni

Co zawierają kremy do rąk?

Drugim czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę podczas wybierania kremów do rąk, jest ich skład. Jedną z substancji szczególnie cenionych przez producentów jest masło shea, które nawilża i natłuszcza skórę, łagodzi podrażnienia, poprawia elastyczność oraz działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Ci, którzy chcieliby sami przekonać się o jego właściwościach, mogą wybrać na przykład oferowany przez Ziaję krem do rąk z masłem shea i proteinami kaszmiru albo produkt marki L'Occitane – krem do rąk Hand Cream 20% Shea Butter. Równie cenne właściwości posiadają liczne olejki roślinne. Stanowią one główny składnik między innymi produktu Anida – kremu do rąk i paznokci z woskiem pszczelim i olejem makadamia. Zarówno masło shea, jak i oleje, są częstym składnikiem naturalnych kremów do rąk.

Dłonie jak marzenie

Kosmetyki naturalne polecane są w szczególności osobom ze skłonnością do alergii, jednak cenią je również zwolennicy ekologicznego trybu życia. Ich skład jest oparty na wyciągach roślinnych, a niektóre receptury znane są od wielu wieków.

Jak prawidłowo stosować krem do rąk?

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących stosowania kremu do rąk jest systematyczność. Wyłącznie codzienne używanie kremu pozwala uniknąć problemów skórnych, spowodowanych niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Częstotliwość zabiegu powinna być dostosowana do wskazówek producenta kremu, jak również do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dłonie potrzebują ochrony przede wszystkim po kontakcie z detergentami oraz przed zetknięciem się z zimnym powietrzem. Krem do rąk zawsze należy nakładać na umyte i wysuszone ręce.

Więcej o: