Co zrobić, żeby partner zawsze ci się podobał i wyglądał dobrze? Namów go na brodę!

Broda potrafi być prawdziwą ozdobą mężczyzny. Może też zupełnie odmienić wygląd. Jeśli twój partner dopiero zastanawia się nad zapuszczeniem zarostu, koniecznie namów go na brodę. Dodaje ona uroku, tajemniczości i zmysłowości każdemu mężczyźnie.

Każdy mężczyzna chce wyglądać atrakcyjnie. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest zapuszczenie brody. Jest naprawdę wiele możliwości stylizacji zarostu, każdy znajdzie taki, w którym czuje się najlepiej. Pomóż wybrać typ brody swojemu partnerowi. Oto najpopularniejsze i najbardziej pożądane rodzaje męskiego zarostu.

Trzydniowy zarost

Zarost dla leniuchów? Nic bardziej mylnego. To prawda, że nie trzeba się bardzo często golić, ale cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie. Ten typ zarostu wyostrzy rysy twarzy, doda zmysłowości. Co ważne, taka broda przystoi naprawdę każdemu. Nigdy nie wychodzi z mody. Nieważne, czy twój partner ma lat 20 czy 40, z takim zarostem na pewno będzie wyglądał dobrze.

Kozia bródka

Kolejny ponadczasowy klasyk. Kozia bródka wymaga jednak częstszej i bardziej uważnej pielęgnacji niż poprzedni typ zarostu. W przypadku koziej bródki bardzo ważne jest, by nie przytłoczyła ona całej twarzy. Najlepiej w jej strzyżeniu sprawdzi się wielofunkcyjna maszynka do strzyżenia Braun MGK3080, dzięki której w łatwy i szybko sposób można kontrolować szerokość brody. Warto zapamiętać, im szersza bródka, tym szersza będzie wydawała się twarz mężczyzny.

Broda podbródkowa

Nie wiesz, o jaki typ chodzi? To ostatnio rzadko wybierany przez panów typ brody. Zaczyna się od króciutko przyciętych wąsów, a "paski" zarostu płynnie przechodzą od baków, przez dolną część policzków, aż do podbródka. Ten zarost idealnie nadaje się do najróżniejszych stylizacji. Jeśli chcesz, aby twój partner codziennie wyglądał nieco inaczej, namów go na używanie past i gum do stylizacji.

Hipsterska broda

Jeden z najmodniejszych zarostów. Długa, bujna, wyrazista. Broda, którą z dumą może prezentować nie tylko młody hipster, lecz także dojrzały mężczyzna. Namów na nią swojego partnera, jeśli czujesz w nim ducha buntownika. Pamiętaj, dłuższa i pokaźna broda wcale nie oznacza, że jest ona nieprzemyślana czy nieokiełznana. Mężczyźnie, który decyduje się na taki zarost warto sprawić prezent. Z pewności doceni wszystkie funkcje maszynki do strzyżenia.

Wąsy

Ostatnio znowu są modne! Współczesne wąsy są jednak znacznie mniejsze niż te, które znamy z filmów z lat 90., czy wspominamy z czasów naszego dzieciństwa. Subtelne, delikatne pasują zarówno młodemu chłopcu, jak i dojrzałemu mężczyźnie. Najlepiej będą wyglądać u mężczyzny, który ma niewielkie usta. Dzięki temu wargi wydadzą się pełniejsze.

Idealny prezent dla faceta

Ilu mężczyzn, tyle typów zarostów. Ten sam typ zarostu będzie wyglądać odmiennie u różnych panów. Jednym bardziej pasuje kozia bródka, inni lepiej wyglądają nosząc trzydniowy zarost. Jedno jest pewne. Każdy mężczyzna, który decyduje się na zarost, powinien wygospodarować sobie czas na pielęgnację skóry i stylizację brody. A może szukasz prezentu dla swojego mężczyzny? Na pewno miłym gestem będzie docenienie jego starań - wszak to dla nas, kobiet, panowie chcą wyglądać dobrze.

Maszynka BraunMaszynka Braun fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Świetnym pomysłem będą  np. trymer do zarostu, olejek do brody czy dobry krem przeciwzmarszczkowy. Kobiety o kosmetykach wiedzą wszystko, jednak trudniej wybrać im właściwy sprzęt do golenia lub stylizacji zarostu. Warto więc pamiętać o paru prostych zasadach.

Przede wszystkim mężczyźni to gadżeciarze. Zaskocz go czymś nowym, czymś, czego jeszcze nie zna. Jeśli goli się tradycyjnymi maszynkami, urządzenie Brauna będzie idealną nowinką dla gadżeciarza.

Po drugie, mężczyźni cenią jakość. Przy wyborze trymera lub golarki warto zwrócić uwagę na wykonanie i design urządzenia. Przecież będzie sięgał po niego codziennie! Podczas stylizacji brody każdy milimetr robi różnicę, dlatego warto zwrócić uwagę na trymery posiadające wiele ustawień długości i dobre ostrza - najlepiej ze stali nierdzewnej. 

Po trzecie, mężczyźni przywiązują się na lata. Wybierz więc sprawdzoną markę. Takie urządzenie to zdecydowanie inwestycja na długi okres czasu. Muszą być trwałe i wytrzymałe.

Nasz typ - Trymer Braun BT3040

Trymer do zarostu Braun BT3040 to urządzenie dedykowane precyzyjnej stylizacji zarostu i przycinaniu włosów. Z tym urządzeniem nasz mężczyzna wykona takie stylizacje jak: kilkudniowy zarost, zarost krótki i średni, zarost długi czy zaznaczenie konturów. Warto wiedzieć, że o wysoką precyzję działania dbają  w urządzeniu bardzo ostre ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. W zestawie znajdują się dwie zdejmowane nasadki do przycinania krótkich i długich włosów, które gwarantują aż 39 ustawień długości od 1 do 20 mm. Wraz z precyzyjną podziałką obejmującą ustawienia długości w odstępach co 0,5 mm. Co to oznacza w praktyce? Trymer do zarostu Braun zapewnia wyjątkową dokładność. Trymer BT 3040 jest też łatwy w czyszczeniu. W pełni nadaje się do mycia pod bieżącą wodą. Można zabierać go w podróż nawet bez ładowarki - 8 godzin ładowania zapewnia aż 60 minut pracy urządzenia.

Wszystko to sprawia, że trymer Braun to idealny prezent dla mężczyzny, który na co dzień nosi brodę lub choćby trzydniowy zarost.