Krem z retinolem - eliksir młodości

Kremy z retinolem to kosmetyki, które pozwalają zniwelować oznaki starzenia się skóry, czyli wygładzić zmarszczki. Marzeniem każdej kobiety jest zdrowa, jędrna skóra i piękna cera. Wiadomo jednak, że wraz z upływem czasu skóra traci swoją jędrność, czego najlepszym dowodem są pojawiające się na twarzy zmarszczki.

Czym jest retinol?

Retinol, ogólnie rzecz ujmując, to jeden z popularnych składników kosmetycznych, który do tej pory został najlepiej przebadany w zakresie skuteczności kosmetycznej. Produkt ten jest bardzo ceniony przez kosmetologów, przede wszystkim na cenne właściwości kosmetyczne – często można wręcz usłyszeć, że retinol potrafi zdziałać dla urody przysłowiowe cuda.
Godny podkreślenia jest fakt, że wspomniany retinol to pierwotna forma witaminy A, która korzystnie wpływa na wygląd i jakość skóry.

Krem z retinolem i jego zalety

Wiele osób podkreśla, że kremy z retinolem posiadają wiele zalet. W rzeczy samej trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, najlepszym potwierdzeniem są w tym przypadku widoczne i namacalne efekty.

Parszywa dziewiątka. To tym produktom możesz podziękować za zmarszczki, plamy wątrobowe, wypryski, szarą cerę i cellulit...

Witaminy spełniają bardzo ważną funkcję w życiu człowieka, także na płaszczyźnie pielęgnacyjno-ksmetycznej. Są one znane i stosowane od dawna, cudowne właściwości witamin i ich zbawienny wpływ na skórę człowieka doceniano już w dawnych wiekach.
Jednym ze składników jest retinol, którego działanie potwierdzają badania naukowe, w których wyniku wykazano wyjątkową skuteczność składnika, a także bezpieczeństwo w jego stosowaniu.
Warto nadmienić, że alternatywne retinoidy, które także są stosowane w kosmetologii, posiadają pewne mankamenty:

  • kwas retinowy – może powodować podrażnienia skóry;
  • palamitynian retinolu i octan retinolu – wykazują bardzo słabe działanie w porównaniu z retinolem;
  • Beta-karoten (witamina A) – pełni głównie funkcję przeciwutleniacza;
  • retinal – odmiana witaminy a, słabo poznana, jest aktualnie zarezerwowany wyłącznie dla jednego koncernu farmaceutycznego.

Retinol sposobem na zmarszczki

Większość kobiet uważa zmarszczki za defekt estetyczny. Faktycznie nie wyglądają one efektownie, negatywnie wpływają na wygląd i samopoczucie kobiety, a także utrudniają wykonanie makijażu.
Należy jednak pamiętać, że zmarszczki to naturalny proces, wynikający ze zmian hormonalnych oraz zmniejszenia wraz z wiekiem ilości wody w organizmie. Wyjątkiem w tej kwestii są zmarszczki mimiczne, które powstają w wyniku gestów mimicznych, m.in. śmiechu.

Prasowanie zmarszczek. Testujemy zabieg odmładzania żelazkiem przeciwzmarszczkowym

Doskonałą alternatywą w tej kwestii są kosmetyki z retinolem, które co prawda nie usuną problemu i nie zapewnią wiecznej młodości, nie mniej jednak w znaczny sposób niwelują kaprysy natury.
W początkowym okresie stosowania kosmetyków z retinolem zmiany mimiczne pojawiają w wierzchnich warstwach naskórka, dlatego też już po kilku tygodniach stosowania kosmetyków z retinolem skóra wygląda młodziej, jest bardziej jędrna i elastyczna. Wpływ na to ma lekkie działanie złuszczające i normalizujące, jakie wykazuje retinol - zniszczona i zrogowaciała warstwa naskórka zostaje zredukowana, natomiast naskórek staje się bardziej spoisty.Więcej o: