Krople do oczu bez recepty

Suchość oczu przejawia się uczuciem pieczenia, zmęczeniem oczu, a nawet problemami z widzeniem. W tej sytuacji pomocne okazują się krople do oczu bez recepty, które można kupić w każdej aptece.

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze wzrokiem. Najczęstszą dolegliwością jest suchość oczu, czyli brak odpowiedniego nawilżenia. Sytuacja taka może spowodowana różnymi czynnikami, począwszy od klimatyzacji, poprzez wielogodzinną pracę przed komputerem czy długie oglądanie telewizji. Niekorzystnym czynnikiem okazuje się także niewłaściwa dieta oraz brak aktywności fizycznej.

Łzy – naturalna ochrona oczu

Łzy, przez wielu traktowane po macoszemu, spełniają ważną funkcję w zakresie prawidłowej pracy oczu, przyczyniając się do odpowiedniego procesu widzenia.
Dzięki łzom wyrównane zostają mikroskopijne nierówności w obrębie rogówki, dzięki czemu pozostaje ona przezroczysta i zachowuje właściwości optyczne. Łzy wypłukują także ciała obce, wykazują ponadto właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze, oczyszczają powierzchnię oka i są odpowiedzialne za prawidłowe odżywienie wierzchnich warstw rogówki, dzięki czemu zostaje zachowany prawidłowy proces widzenia.

Domowe sposoby na ZMĘCZONE OCZY

Zbyt mała ilość łez może spowodować uczucie dyskomfortu, czyli suchość oka. Destrukcyjny wpływ na oczy i proces widzenia ma także dym papierosowy, kurz, wiatr, słońce oraz ogrzewanie pomieszczeń – w tej sytuacji samooczyszczanie się oka często okazuje się trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe.
W tym przypadku niezwłocznie należy wspomóc oczy, czyli zastosować odpowiednie krople do oczu dostępne bez recepty, zwracając przy tym uwagę na skład wybranego leku – najlepsze są krople zawierające znaczną ilość witaminy A, która nie tylko nawilża, ale także odżywia zmęczone i przesuszone oczy.

Zapobieganie suchości oczu

Naturalnym sposobem na oczyszczanie oczu i wytwarzanie łez jest częste mruganie, pomocne może okazać się również regularne wietrzenie pomieszczeń oraz zwiększenie wilgotności powietrza.
Może się jednak okazać, że działania te okazują się niewystarczające – w tej sytuacji konieczne jest skorzystanie z rozwiązań farmaceutycznych, czyli zakup odpowiednich kropli do oczu, tzw. sztucznych łez.
Działanie nawilżające wykazują wszystkie krople do oczu bez recepty, bez problemu można je kupić w każdej aptece.
Należy jednak zwrócić uwagę na prawidłową aplikacje kropli – podczas zakraplania należy odchylić delikatnie głowę i unieść powiekę, a następnie wpuścić jedną kroplę leku do worka łzowego, unikając kącika oka, który znajduje się u nasady nosa. Po zakropleniu należy zamknąć oko, aczkolwiek nie wolno dociskać powieki.

7 zasad dbania o wzrok dla okularników

Jakie krople wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele kropli do oczu, dlatego też najlepiej poradzić się doświadczonego farmaceuty. Poszczególne propozycje różnią się przede wszystkim składem, ilością konserwantów, a także terminem przydatności do użycia.
Krople dostępne bez recepty zawierają w swoim składzie głównie polimery i wodę, istotną funkcję w tej kwestii spełniają wspomniane polimery, które posiadają zdolność zatrzymywania wody. Bardzo ważne są także witaminy, odpowiedzialne za prawidłowe odżywienie oka.

Prosty makijaż powiększający oczy, który pasuje każdemu

Więcej o: