Kredka do brwi

Pełny makijaż odnosi się do podkreślenia każdej części twarzy: od oczu, przez brwi, aż po usta. Tylko prawidłowe nałożenie poszczególnych preparatów będzie w stanie dać naprawdę dobry efekt i pozytywnie odmienić wygląd kobiety. Obok tuszu czy eyelinera ważną rolę odgrywa kredka do brwi.

Jak używać kredki do brwi?

Malowanie brwi kredką nie jest rzeczą prostą, dlatego nie wszystkie kobiety się na niego decydują tak na co dzień (chyba że wykonuje im go doświadczona kosmetyczka). Kredka do brwi to takie „urządzenie”, które trzeba umieć obsłużyć, a najlepiej najpierw zapoznać się z zaleceniami i poćwiczyć, aby potem szybko i sprawnie osiągać zamierzone rezultaty.

Ich naturalny kształt zdradza twoją osobowość. Nie wierzysz? Sprawdź, co brwi mówią o tobie

Na sam początek dobrze jest wyregulować brwi u kosmetyczki, która nada im określony kształt. Koszt takiego zabiegu to maksymalnie 20 zł, więc warto za pierwszym razem skorzystać z profesjonalnego procesu, aby potem już samodzielnie poprawiać efekt.
Właściwy makijaż brwi przy użyciu kredki odnosi się do pokrycia prześwitów, pojawiających się między włoskami, co pozwoli wyrównać koloryt. Następny krok to pociągnięcie łuków do określonej długości, jeśli nie są one równe albo jeśli po prostu lepiej wyglądałaby, gdyby były dłuższe. Trzeba pamiętać, aby nie obrysowywać brwi ani od góry, ani o dołu, bo niepotrzebnie wzmocni to efekt. Na koniec trzeba przeczesać brwi szczoteczką od strony wewnętrznej do zewnętrznej, aby zakończyć cały proces malowania.

Szybko czy precyzyjnie? Który z 3 sposobów na malowanie brwi jest najlepszy?

Kolor i rodzaj kredki do brwi

Kredka do brwi powinna być nałożona delikatnie, aby nie dała karykaturalnego efektu. Jeśli nałoży się jej zbyt dużo, zbyt mocno albo dobierze się niewłaściwy kolor, wówczas rezultaty mogą się okazać wręcz komiczne. Dobrze jest zdecydować się na taki kolor, który będzie jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru brwi, najlepiej lekko ciemniejszy, ale nieodbiegający zanadto od naturalnego. Ważne jest jeszcze dobranie twardości kredki do brwi. Za miękka będzie się rozmazywać, a za twarda podrażni skórę. Najlepiej wybrać coś pomiędzy. Nie warto też wybierać kredki zbyt tłustej, ponieważ zbytnio osiądzie ona na włoskach i da karykaturalny efekt. Przykładowo kredka do brwi dla blondynek zdecydowanie nie powinna być czarna. Powinny one postawić albo na naturalny kolor włosów i włosków brwi, albo wybrać odcień delikatnie ciemniejszy, aby je umiejętnie podkreślić.
Catrice kredka do brwi to gwarancja wykonania doskonałego makijażu. Jest ona łatwa w obsłudze, bardzo praktyczna, a dodatkowo wyposażona w grzebyk, który ułatwia nakładanie koloru.
Kredka do brwi Essence to także bardzo dobry wybór, który umożliwia łatwą aplikację. Także posiada grzebyk, aby lepiej rozprowadzić kolor. Dodatkowo ma konkurencyjną cenę.
Kredka do brwi Golden Rose podkreśla naturalny kształt brwi. Jest dostępna w sześciu kolorach, dlatego każda z pań może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Stylizacja brwi: 9 najczęściej popełnianych błędów

Aby makijaż brwi mógł zostać dobrze i ładnie wykonany, powinno się najpierw poćwiczyć bez wychodzenia z domu. To dość trudna sztuka, ale tylko na początku. Szybko można dojść do wprawy i samodzielnie uwidaczniać swoje brwi za pomocą kredki.

Więcej o: