Nowoczesne kremy do depilacji

Depilacja jest dzisiaj jednym z tych zabiegów, które kobiety wykonują na co dzień, ponieważ wpisała się ona we współczesne trendy dotyczące urody. Odbywa się za pomocą różnych sposobów. Jednym z nich są kremy do depilacji.

Zalety kremów do depilacji

Krem do depilacji można stosować właściwie na każdą część ciała. Jest on często dostosowany do poszczególnych fragmentów ciała w zależności od tego, jak obfite owłosienie tam występuje. Co więcej, jest też całkowicie bezpieczny dla skóry, dlatego poleca się jego stosowanie nawet bardziej niż zwykłych maszynek. Zwykle ma też przyjemny zapach, dlatego nie szkodzi długie przebywanie w pomieszczeniu wypełnionym zapachem preparatu. Pozostawia skórę gładką i można się nią cieszyć nawet przez kilka tygodni.
Kolejną zaletą jest jego cena. Kosztuje zaledwie kilkanaście złotych (w zależności od marki), a starcza na kilka użyć. Można go stosować nawet podczas ciąży. Jedynym minusem w tym czasie może być intensywny zapach, który wpływa na złe samopoczucie kobiet w pierwszym trymestrze.

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Krem do bikini

Wiadomo, że sfera bikini jest dość mocno owłosiona i rosną tam włoski mocne. Dlatego też stworzono specjalny krem do depilacji bikini, który pozwala rozprawić się z nadmiernym owłosieniem w tym miejscu. Sięga się po niego szczególnie, gdy zbliża się lato i przychodzi czas na odkrywanie większej części ciała. Dzięki niemu można szybko i bezboleśnie usunąć niechciane włoski i cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Cały proces trwa maksymalnie 30 minut i działa nawet na te najkrótsze włoski. Co więcej krem do depilacji miejsc intymnych sprawia, że włoski odrastają powoli, a te, które się pojawiają, są delikatniejsze niż poprzednie, mniej kłują i nie są tak ostre.

Depilacja twarzy

Krem do depilacji twarzy ma działanie zbliżone do tego poprzedniego, ale działa nieco bardziej delikatnie – z uwagi na charakter skóry. Skóra twarzy jest przecież delikatna i stale ją widać, dlatego stosuje się tutaj substancje nieco innego rodzaju. Nie usuwają one cebulek, a tylko tę część włosa znajdującą się na zewnątrz, dlatego włoski szybciej odrastają.

Depilacja pach - woskiem, depilatorem czy laserem?

Jak działa krem do depilacji?

Krem do depilacji nakłada się na powierzchnię, którą chce się wydepilować za pomocą specjalnej szpatułki dołączonej do opakowania. Następnie trzeba odczekać kilkanaście albo kilkadziesiąt minut (w zależności od fragmentu ciała i rodzaju owłosienia), a następnie także za pomocą szpatułki usunąć krem ze skóry. Na koniec trzeba dokładnie zmyć pozostałości substancji letnią wodą, aby nie zabrudziły one ubrania.

Jak często stosować?

W zależności od tego, z jakiego miejsca chce się usunąć włoski, różne kremy do depilacji stosuje się w innych odstępach czasu. Na przykład przy depilacji twarzy można to robić nawet 2 razy w tygodniu, a przy depilacji okolic bikini raz na 2 tygodnie. Oczywiście wszystko zależy też od szybkości, z jaką dorastają włoski u danej osoby.

Krem do depilacji to najszybszy sposób na to, aby usunąć niechciane owłosienie praktycznie z każdej części ciała. Nie trzeba wychodzić z domu, aby wykonać profesjonalny zabieg i cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni.

Więcej o: