Najczęstsze pytania dotyczące lakierów do paznokci

Lakiery do paznokci to produkty, które zajmują ważne miejsce w kosmetyczkach wielu kobiet. Jednak niektórzy mają pewne wątpliwości dotyczące ich stosowania. Oto odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, dotyczące lakierów do paznokci.

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Podczas malowania paznokci może się zdarzyć, że lakier poplami ubranie. Najprostszym sposobem usunięcia powstałych plam jest zmycie lakieru zmywaczem, ale w przypadku delikatnych tkanin mogłoby to doprowadzić do zniszczenia odzieży. Inna możliwość to starcie lakieru do paznokci lakierem do włosów. Wystarczy mocno spryskać pobrudzone miejsca, a następnie wykruszyć lakier. Na koniec ubranie trzeba wyprać z dodatkiem odplamiacza. Można też wypróbować roztwór sody. Sodę miesza się z wodą w proporcji 1:1. Uzyskaną mieszankę należy nałożyć na gąbkę lub wacik i pocierać plamy z lakieru.

Zwykły lakier to za mało? Te holograficzne hybrydy wyróżnią cię z tłumu

Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci?

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest trwalszy od tego wykonanego przy użyciu zwykłego lakieru. Jednak zmycie lakieru hybrydowego wymaga zastosowania nie zwykłego zmywacza, tylko acetonu. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na zanurzeniu paznokci w misce wypełnionej acetonem na około 5 minut. Drugi na nawilżeniu acetonem płatków kosmetycznych i przyłożeniu ich do powierzchni paznokci. Dodatkowo każdy palec z wacikiem owija się folią aluminiową. Czas zabiegu wynosi 10 minut.

Odtłuszczanie płytki, cienkie warstwy i płukanie w zimnej wodzie. Triki, dzięki którym malowanie paznokci będzie łatwiejsze

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Lakiery hybrydowe nadal stanowią pewną nowość, dlatego wzbudzają liczne wątpliwości. Niektórzy obawiają się, że niszczą paznokcie. Manicurzyści zapewniają jednak, że prawidłowo wykonany zabieg nie ma negatywnego wpływu na ich stan. Lakier hybrydowy można zatem stosować bez żadnych obaw, jeżeli posiada się zdrowe paznokcie i co jakiś czas robi przerwę do takiego manicure.

Jak rozcieńczyć lakier do paznokci?

Zdarza się, że lakier do paznokci zasycha, przez co staje się niezdatny do użytku. Można go rozcieńczyć przy pomocy acetonu. Jeżeli lakier jest opróżniony do połowy, to wystarczy ¼ łyżeczki acetonu. Po wlaniu go należy zamknąć buteleczkę i kilka razy energicznie nią potrząsnąć. Lakier można używać po upływie 30 minut, a czasem nawet po kwadransie.

Kremy do rąk dostosowane do potrzeb skóry

Jak utrwalić lakier na paznokciach?

Kolejnym problemem związanym z lakierami do paznokci jest to, że często zaczyna się odpryskiwać w krótkim czasie po aplikacji. O trwałości lakieru należy pomyśleć jeszcze przed jego użyciem. Paznokcie muszą być suche i idealnie gładkie, tak więc zaleca się spiłowanie wszelkich nierówności. Kolejny krok to nałożenie bazy pod lakier. Dopiero po jej zaschnięciu paznokcie są dobrze przygotowane do pomalowania. Na koniec warto zastosować utrwalacz do lakieru, który można kupić w każdej drogerii.

Jak zmatowić lakier do paznokci?

Jakiś czas temu modne stały się matowe lakiery do paznokci. Nie oznacza to jednak, że trzeba kupować dwa lakiery w tym samym kolorze, aby raz móc mieć błyszczące, a raz matowe paznokcie. Jedyne, czego potrzeba do zmatowienia lakieru to para wodna. Po pomalowaniu paznokci ustawiamy je nad wrzątkiem, tak aby osuszyła je unosząca się z niego para.

Więcej o: