Kosmetyki naturalne - piękno w zgodzie z naturą

Kobiety od zarania wieków dążyły do tego, by wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo. W celu poprawienia własnej urody tudzież zniwelowania ewentualnych jej mankamentów i podkreślenia atutów, kobiety stosują szeroko rozumiane kosmetyki, czyli produkty o charakterze upiększającym. Rynek kosmetyczny jest bardzo rozbudowany, możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, nietrudno jednak zauważyć, że w ostatnim czasie swój renesans przeżywają kosmetyki naturalne.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, są produkowane wyłącznie z naturalnych komponentów, ewentualnie ich pochodnych. Najczęściej stosowane są produkty pochodzenia roślinnego. Wbrew pozorom do produkcji kosmetyków naturalnych nie trzeba używać skomplikowanych technologii ani wielkich pieców, nie trzeba także obawiać się działania toksycznych skutków ubocznych.

Dobry krem pod oczy - zainwestuj w piękno

Kosmetyki naturalne posiadają wiele zalet, najważniejszą z nich jest to, że są one znane i stosowane od wieków. Na uwagę zasługuje również fakt, że są to produkty hypoalergiczne, używane w kosmetyce zioła często znajdują także zastosowanie w leczeniu chorób skóry oraz problemach z włosami. Wykorzystywane w tym celu komponenty naturalne dostarczają wielu cennych składników odżywczych, co automatycznie przekłada się na wygląd i jakość skóry oraz włosów i paznokci.

Naturalne kosmetyki - jak zrobić samemu?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Nie od dziś wiadomo, że samodzielnie przygotowane kosmetyki są tańsze, ponadto każda kobieta ma pewność, że zostały one wykonane faktycznie z naturalnych komponentów.

Krem z retinolem - eliksir młodości

Samodzielne przygotowanie kosmetyków jest – wbrew pozorom – bardzo proste i wcale nie wymaga szczególnych nakładów pracy ani długiego stania nad przysłowiowymi garami. Większość produktów bez problemu można znaleźć we własnej kuchni, przydomowym ogródku lub na łące. Warto więc wybrać się na spacer, korzystając jednocześnie z encyklopedii ziół. Z całą pewnością przydadzą się kwiaty nagietka, liście mniszka lekarskiego, czyli popularnego mlecza, gałązki lawendy, świeża pietruszka i rozmaryn. Można także wykorzystać owoce egzotyczne i sezonowe – możliwości jest naprawdę wiele.

Kwas glikolowy - co warto o nim wiedzieć?

Kosmetyki naturalne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, czyli użycia środków konserwujących, w przypadku ich braku należy przechowywać przygotowany kosmetyk w lodówce, uwzględniając przy tym krótki czas przydatności danego produktu.

Są popularne, skuteczne i... prześmieszne. Pokazujemy, dwie różne formy bąbelkowej maski

Więcej o: