Nadaj spojrzeniu wyrazistości dzięki kredkom do oczu

Kredka do oczu to jeden z ulubionych kosmetyków wielu kobiet, ponieważ pozwala nadać głębię spojrzeniu i wymodelować oko. Idealnie sprawdza się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i w makijażach wieczorowych. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, jak prawidłowo dobierać kredki do oczu i jak z nich korzystać, w celu podkreślenia swojej urody i uniknięcia makijażowych błędów.

Eyeliner czy kredka do oczu?

Na początku warto wyjaśnić różnicę pomiędzy eyelinerem a kredką do oczu. Niektórzy stosują te nazwy zamiennie, podczas gdy każda z nich oznacza inny kosmetyk. Kredka
do oczu jest miękka i krucha, podobnie jak kredka do malowania. Umożliwia uzyskanie lekko rozmytej kreski. Eyeliner – nazywany czasem żelową kredką do oczu – ma gładką powierzchnię i tworzy bardziej wyraziste kreski. Do używania go potrzeba zatem większej precyzji niż w przypadku kredki. Kobietom, które nie mają doświadczenia z tego typu kosmetykami, można polecić, aby na początku wybrały miękką kredkę do oczu, a dopiero gdy nabiorą odpowiedniej wprawy, pomyślały o eyelinerze.

Uzupełnienie makijażu - korektor pod oczy

Kredka kolorowa czy czarna?

Najbardziej popularne są czarne i brązowej kredki do oczu, które są kosmetykami uniwersalnymi, polecanymi kobietom o różnych typach urody. Wiele kobiet sięga też po cielistą kredkę do oczu, którą można rozjaśnić kąciki, a tym samym rozświetlić spojrzenie. Jasnymi kredkami maluje się również wewnętrzną stronę dolnej powieki, czego skutkiem jest optyczne powiększeniu oka. Ponadto na uwagę zasługują kolorowe kredki do oczu, które warto wykorzystać przede wszystkim podczas wykonywania makijażu na imprezę. Można zatem stwierdzić, że im więcej kredek znajduje się w kosmetyczce, tym lepiej.

Prosty makijaż powiększający oczy, który pasuje każdemu

Jak powinno wyglądać malowanie oczu kredką?

Wykonanie perfekcyjnej kreski kredką do oczu nie jest skomplikowane, chociaż mniej doświadczonym kobietom może zająć trochę więcej czasu niż koleżanką, które mają w tym większą wprawę. Na początku trzeba oczyścić oczy i nałożyć na twarz odpowiedni podkład. Rysowanie kreski rozpoczyna się zawsze od wewnętrznego kącika oka. Można narysować ją początku, jak również od połowy oka, docierając do zewnętrznego kącika. Najlepiej zrobić to bez odrywania kredki od powieki. Należy pamiętać o tym, że kreska powinna rozszerzać się w miarę zbliżania do zewnętrznego kącika. W zależności od swojego gustu, kreskę można wykonać na jednej lub na obu powiekach.

Baza pod cienie - wartościowa choć niedoceniana

Jak temperować kredkę do oczu?

Tradycyjną kredkę do oczu, podobnie jak zwykłą kredkę, trzeba co jakiś czas naostrzyć, aby nadal nadawała się do użytku. Zazwyczaj tego typu kosmetyki sprzedawane są z temperówką znajdującą się w zatyczce, która najlepiej pasuje do danej kredki. Jeżeli kredka nie posiada „strugaczki” albo dojdzie do jej uszkodzenia, warto zaopatrzyć się w specjalną temperówkę, jaką można nabyć w każdej drogerii. Błędem jest ostrzenie kredek do oczu przy pomocy biurowej strugaczki, ponieważ może to skończyć się ich uszkodzeniem. Temperowanie nie jest potrzebne w przypadku kredek z wysuwanym wkładem, które cieszą się coraz większą popularnością.

Więcej o: