Krem pod oczy: jak wybrać i jak używać?

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Podstawową rolę odgrywa dobry krem pod oczy. Aby kosmetyk ten właściwie spełniał swoją funkcję, musi być dobrze dopasowany do potrzeb skóry. Jaki krem pod oczy wybrać?

Podobnie jak w przypadku zwykłych kremów to twarzy, podczas wybierania kremu pod oczy należy wziąć pod uwagę swój wiek. Krem pod oczy 30+ ma trochę inny skład niż kosmetyk przeznaczony dla dwudziesto- albo pięćdziesięciolatków. Oprócz wieku ważną rolę odgrywa typ cery. Specjalnych kosmetyków potrzebują przede wszystkim osoby, które mają wrażliwą skórę. Wśród odpowiednich produktów można wymienić wyprodukowany przez Avene krem pod oczy Soin Apaisant Contour Des Yeux. Według wielu specjalistów w trakcie wybierania kosmetyków do pielęgnacji skory należy brać pod uwagę także płeć, dlatego niektóre firmy oferują specjalne kremy pod oczy dla mężczyzn. Ich skład jest dostosowany do potrzeb męskiej skóry, tak więc zapewnia skuteczną ochronę przed powstawaniem zmarszczek. Panom zainteresowanym korzystaniem z takich kosmetyków można polecić na przykład wyprodukowany przez markę Floslek krem pod oczy Flosmen albo proponowany przez firmę Ziaja krem pod oczy Yego Sensitiv dla mężczyzn.

Krem pod oczy nie działa?! Powiem ci dlaczego

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Teoretycznie każdy krem pod oczy ma na celu zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Jednak w celu zapewnienia sobie jak najlepszej ochrony, należy zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład krem pod oczy z peptydami. Są to substancje, które wnikają w głąb skóry i stymulują ją do produkcji kolagenu, który jest niezbędny dla zachowania jędrności. Korzystne działanie w przeciwdziałaniu powstawania zmarszczek ma także kwas hialuronowy. Jest on składnikiem między innymi oferowanego przez markę Dermika kremu pod oczy Hialiq 3D. Dobre kremy pod oczy zawierają również inne składniki, takie jak witaminy, lipidy, oleje oraz wyciągi z roślin, na przykład aloesu i zielonej herbaty. Wszystkie te substancje mają potwierdzoną skuteczność w spowalnianiu procesów starzenia się skóry.

Jak opóźnić pojawianie się zmarszczek? To nie jest trudne

Jak aplikować krem pod oczy?

Wybór dobrego kremu nie wystarczy, aby zapewnić skórze wokół oczu pełną ochronę i zapobiec tworzeniu się zmarszczek. Równie ważne jak właściwe dopasowanie kosmetyku jest prawidłowe nakładanie go. Przed zastosowaniem kremu pod oczy należy dokładnie zmyć makijaż. Dopiero, gdy skóra będzie idealnie czysta, można rozpocząć punktowe nakładanie produktu na wysokości oczodołów. Należy pamiętać o tym, że kremów pod oczy nie rozsmarowuje się i nie wciera, ponieważ podczas takich działań dochodzi do rozciągania skóry, co jest przyczyną powstawania i pogłębiania się zmarszczek. Kosmetyk, szczególnie krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, powinien być zatem delikatnie wklepywany. Najlepiej rozpocząć od skóry pod oczami, od zewnętrznej strony oczodołu. Kremu nie można nakładać tuż przy linii rzęs – zarówno dolnych, jak i górnych – gdyż mógłby dostać się do oczu i podrażnić je.

Więcej o: