Zastosowanie kremu ze śluzem ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka to bardzo ciekawe połączenie do codziennej pielęgnacji, które jest jednocześnie skuteczne i zaskakujące. W pierwszej chwili użycie substancji, jaką jest śluz ślimaka, wydaje się nieco dziwne i niecodzienne, ale warto przyjrzeć się bliżej tej substancji.

Skład kremu ze śluzem ślimaka

Najpierw dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, że ślimaki mają niesamowitą zdolność regeneracji i odbudowywania swojego ciała. Skąd u nich takie możliwości? Otóż śluz ślimaka zawiera kilka cennych substancji, dzięki którym możliwe jest szybkie odbudowywania zranień czy innych ubytków. Są to: alantoina, działającą kojąco, przeciwzapalnie, to ona ma bezpośredni wpływ na łagodzenie podrażnień czy usuwanie blizn po trądziku, wpływa też na usuwanie rozstępów i cellulitu, zatem jest składnikiem, który działa cuda; kwas glikolowy, który złuszcza martwy naskórek, dzięki niemu skóra jest odświeżona i zregenerowana; mukopolisacharydy – nadają skórze sprężystość, nawilżenie, zmniejszają podrażnienia. Oprócz tych głównych składników znajdują się tam jeszcze: witaminy, naturalne antybiotyki, kolagen i elastyna.

Najlepszy krem nawilżający? Kupisz go za 10 złotych w... dyskoncie

Działanie kremu ze śluzem ślimaka

Kremy ze śluzu ślimaka cechują się bardzo dobrym wpływem na skórę ludzką. Dzięki nim możliwe staje się rozrastanie komórek, przez co skóra z powrotem otrzymuje odpowiedni kształt i strukturę. Skórze powraca też pierwotna elastyczność, ponieważ uregulowana zostaje gospodarka wodna. Ponadto wszelkie blizny i plamy także zostają dokładnie usunięte, ponieważ składniki śluzu wpływają na regenerację. Można też cieszyć się jego działaniem antybakteryjnym.

Właściwy skład preparatu

Krem ze śluzu ślimaka może się okazać strzałem w dziesiątkę, ale trzeba pamiętać, żeby przed jego zakupieniem sprawdzić dokładnie skład preparatu. Otóż okazuje się, że często zdarza się, że kremy reklamowane jako zawierające śluz ślimaka albo posiadają go w bardzo niewielkiej ilości, albo obok śluzu mają dodatkowo składniki, które nie są mile widziane w kosmetykach odnoszących się do natury. Jeśli w preparacie znajdują się składniki typu olej mineralny czy parabeny, to lepiej nie kusić się na jego zakup.
Krem ze śluzem ślimaka na blizny sprawdzi się doskonale i pozwoli pozbyć się niechcianych przebarwień. Pomysł na takie zastosowanie wywodzi się z Azji, gdzie stosuje się go po zabiegach z medycyny estetycznej.
Sanbios krem ze śluzem ślimaka to doskonały przykład dobrego preparatu. Zawiera on składniki aktywne, przede wszystkim wyciąg ze śluzu ślimaka, chromabright, kompleks ziołowy i Herbal Vinegar. Dzięki temu może skutecznie usunąć blizny, przebarwienia, wyrównać koloryt skóry i uczynić ją piękniejszą.

Dobry krem pod oczy - zainwestuj w piękno

Pomysł na takie zastosowanie śluzu ślimaka narodził się w Azji, gdzie kobiety cieszą się piękniejszą i bardziej nawilżoną skórą. Nie trzeba się martwić, że nakłada się na twarz coś, co ma nieprzyjemną konsystencję i daje niezbyt ciekawe skojarzenia, ponieważ nie ma tam żadnych części ciała ślimaka, a tylko same składniki śluzu. Poza tym taki krem naprawdę likwiduje przebarwienia, o czym doświadczają te panie, które już go spróbowały.

Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Więcej o: