Krem do depilacji bikini - jaki najlepszy?

Depilacja bikini kremem to jeden że sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z delikatnych, intymnych miejsc. Świetnie się sprawdza, szybko radzi sobie z usuwaniem włosków, a poza tym niewiele kosztuje.

Zalety kremu do depilacji

Krem do depilacji bikini to świetny sposób na szybkie rozprawienie się z niechcianymi włoskami z okolic intymnych. Pozwala na szybkie usunięcie włosków, a poza tym jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu. Trzeba tylko pamiętać, aby przed użyciem zrobić na skórze test – żeby sprawdzić, czy nie wywoła reakcji alergicznej. Jeśli tak, to oznacza, że dany preparat nie zadziała dobrze podczas zabiegu.
Zaletą kremu do depilacji bikini jest jeszcze fakt, że nie podrażnia skóry ani nie ma możliwości jej uszkodzenia. Inaczej jest w przypadku chociażby zwykłych maszynek, które, działając mechanicznie, mogą powodować zadrapania czy zacięcia w tak delikatnych miejscach, jak miejsca intymne.

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Sposób użycia

Krem do depilacji bikini nakłada się na skórę specjalną szpatułką dołączoną do opakowania. Dokładnie rozprowadza się go w miejscu, gdzie rosną włoski. Potem trzeba odczekać kilkanaście minut (w zależności od tego, co zostało napisane na opakowaniu, ale od jej indywidualnych potrzeb), aby następnie również za pomocą szkatułki usunąć krem. Jego działanie polega na tym, że rozpuszcza on keratynę, zawartą w strukturze włosa, dzięki czemu można je dokładnie usunąć i otrzymać gładką skórę.
Jeśli włoski, które zamierza się usunąć, są długie, to można je wcześniej przyciąć za pomocą nożyczek. Trzeba to oczywiście zrobić delikatnie, aby się nie skaleczyć.

Jaki krem do bikini?

Nie wszystkie kremy do depilacji nadają się do depilacji miejsc intymnych. Trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę podczas zakupów, aby nie zdecydować się na coś, co podrażni delikatne miejsca.
Rynek obfituje w różnego rodzaju kremy do depilacji bikini. Każdy działa w zasadzie w taki sam sposób, ale może się to odbywać w innym, krótszym lub dłuższym czasie.
Np. krem do depilacji bikini Veet jest jednym z najczęściej używanych. Jego dużą zaletą jest fakt, że działa bezpośrednio przy cebulkach włosów, dzięki czemu możliwe jest ich dokładne usunięcie na długi czas. Istnieje krem tej firmy, który można używać nawet pod prysznicem. Unikalna formuła sprawia, że woda go nie zmywa, dzięki czemu można jednocześnie się myć i czekać, aż krem będzie można spłukać.
Drugim przykładem świetnego preparatu jest krem do depilacji bikini Eveline. Bardzo delikatny preparat, który nadaje się do depilacji wrażliwych miejsc. Jedna z propozycji tej firmy zawiera proteiny jedwabiu i ekstrakt z aloesu. Po jego zastosowaniu można się cieszyć gładką skórą i długotrwałym efektem.

Depilacja pach - woskiem, depilatorem czy laserem?

Krem do depilacji okolic bikini to świetna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki niemu można w szybki i bezpieczny sposób usunąć włoski i doprowadzić skórę do aksamitne gładkości. Trzeba tylko pamiętać, aby przestrzegać wszystkich zaleceń, jakie zostały zawarte na opakowaniu lub ulotce, bo mają one zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Więcej o: