Krem do depilacji dla mężczyzn: jak go wybrać i zastosować?

Depilacja zazwyczaj kojarzy się z zabiegami wykonywanymi przez kobiety. Tymczasem coraz większa część mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że nadmierne owłosienie nie wpływa korzystnie na ich wygląd. W szybkim, a jednocześnie bezbolesnym pozbyciu się go może pomóc dobry krem do depilacji dla mężczyzn.

Jak wybrać krem do depilacji dla mężczyzn?

Producenci opracowali specjalne kremy depilacyjne da mężczyzn, gdyż męskie owłosienie zazwyczaj jest grubsze i mocniejsze niż kobiece. Kosmetyki przeznaczone dla kobiet mogłyby nie poradzić sobie z usunięciem go, dlatego panowie powinni sięgać po kremy do depilacji dla mężczyzn, a nie po te, z których korzystają ich partnerki.

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Męskie kremy depilujące ma w swojej ofercie wiele firm. Wybierając tego typu kosmetyki warto zwrócić uwagę na ich skład. Oprócz substancji usuwających włosy powinny one zawierać dodatkowe składniki, które pielęgnują skórę i zapobiegają podrażnieniom. Krem do depilacji dla mężczyzn Bielenda posiada ekstrakt z trawy tygrysiej, które nawilża i odżywia skórę, poprawia jej elastyczność oraz przyśpiesza procesy regeneracyjne naskórka. Równie korzystne oddziaływanie mają inne popularne składniki kremów depilujących, na przykład masło shea albo aloes. Krem do depilacji dla mężczyzn firmy Collistar zawiera olejek jojoba i wosk pszczeli, które zmiękczają skórę przed depilacją oraz działają kojąco w przypadku podrażnień.

Zabiegi dla mężczyzn - dlaczego tak mało o nich mówimy?

Należy unikać kosmetyków, zawierających składniki, których używanie wywołało w przeszłości reakcję alergiczną. Nie można zapominać o tym, że niektóre partie ciała są wrażliwsze od innych. Mężczyźni, którzy chcą usunąć owłosienie z miejsc intymnych, powinni zatem wybrać specjalny krem do depilacji okolic bikini.

Jak wykonać depilację kremem?

Ze względów bezpieczeństwa wykonanie pierwszej depilacji nowym kremem zawsze powinno być poprzedzone wykonaniem testu uczuleniowego. Polega on na tym, że kosmetyk nakłada się na niewielki fragment skóry i zmywa po upływie takiego czasu, jak podczas zwykłej depilacji. Jeżeli w ciągu 24 godzin nie wystąpią niepożądane objawy, to możne przystąpić do uśnięcia owłosienia, rozpoczynając od umycia i osuszenia skóry. Krem należy nałożyć na powierzchnię skóry poddawanej depilacji przy pomocy szpatułki, która zazwyczaj jest dołączona do produktu. Włoski muszą być całkowicie pokryte. Zaleca się umycie rąk zaraz po rozprowadzeniu kremu. Czas aplikacji uzależniony jest od wybranego produktu.

Nowoczesne kremy do depilacji

W przypadku wyprodukowanego przez firmę Veet kremu do depilacji dla mężczyzn wynosi on 4 minuty. Jeżeli po tym czasie włoski nie są podatne na usunięcie wraz z kremem, to można wydłużyć zabieg o 2 minuty. Później należy dokładnie umyć skórę. Tych zasad powinno się przestrzegać bez względu na to, z jakiej partii ciała chce się usunąć zbędne owłosienie. Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn kremem wygląda zatem tak samo jak golenie nóg rąk czy pach. Po prawidłowo wykonanej depilacji warto zastosować kosmetyki pielęgnacyjne, szczególnie jeżeli posiada się wrażliwą skórę.

Produkty podepilacyjne spowalniają także tempo odrastania włosów, tak więc mogą odwlec w czasie moment, kiedy będzie trzeba po raz kolejny sięgnąć po krem do depilacji dla mężczyzn.

Więcej o: