Krem z mocznikiem a optymalne nawilżenie cery

Kremy z mocznikiem są zalecane przede wszystkim w przypadku występowania suchości skóry twarzy, nadmiernego wysuszenia skóry ciała, zrogowaciałej skóry łokci lub stóp.

Człowiek w większości składa się z wody, a to oznacza konieczność dostarczania odpowiedniej ilości płynów do organizmu. Bardzo ważne jest także prawidłowe nawilżenie skóry oraz jej ochrona przed utratą wody. Każdy z nas traci wodę podczas codziennych czynności, przykładem może być tutaj chociażby pot. Pozbawiona wody skóra staje się wiotka i przesuszona, zwiększa się również ryzyko wystąpienia podrażnień. Chcąc uniknąć nadmiernej utarty wody ze skóry, warto stosować kremy z zawartością mocznika, który posiada unikalna właściwość blokowania ucieczki wody z głębokich warstw skóry.

Co warto wiedzieć o kremach do twarzy?

Mocznik w ludzkim organizmie

Mocznik to substancja, która występuje w ludzkim organizmie – znajduje się ona w górnych partiach skóry i jest zaliczana do grupy związków tworzących tzw. czynnik NMF. W praktyce oznacza to, że mocznik spełnia bardzo ważną funkcję w zakresie prawidłowego nawodnienia komórek skóry, a tym samym odpowiada za jej sprężystość i elastyczność.

Kosmetyki naturalne - piękno w zgodzie z naturą

Warto podkreślić, że mocznik występuje we wszystkich zdrowych komórkach, wykazując szerokie spektrum właściwości leczniczych – wspomaga leczenie ewentualnej grzybicy, ponadto działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
W przypadku zbyt małej ilości mocznika, skóra staje się sucha i szorstka, może także wystąpić egzema lub łuszczyca.

Kosmetyki z mocznikiem

Na rynku dostępne są kosmetyki, w których znajduje się mocznik. Są to rozwiązania adresowane do pielęgnacji różnych partii ciała – stóp, dłoni, całego ciała lub twarzy. Efektywność kosmetyków z mocznikiem zależy przede wszystkim od stężenia mocznika w danym produkcie kosmetycznym. Kosmetyki o silnym działaniu nawilżającym zazwyczaj zawierają od 1 do 10% stężenia mocznika. Produkty te sprawiają, że skóra staje się jędrna i elastyczna, wzmacniają także barierę skórną.

Krem przeciwzmarszczkowy - twój sprzymierzeniec w walce ze zmarszczkami

Na rynku dostępne są również kosmetyki, w których stężenie mocznika wynosi 30%, rozwiązania tego typu doskonale sprawdzają się podczas kuracji nadmiernie zrogowaciałej skóry, także w przypadku rogowacenia okołomieszkowego, czyli procesów występujących w obrębie naskórka, polegających na zaburzeniach naturalnego procesu eksfoliacji (złuszczania) martwych komórek skóry. Efektem braku złuszczania martwych komórek skóry jest nawarstwianie się ich oraz problem z wydostawaniem się łoju, wskutek czego pod skórą tworzy się czop. Doskonałym sposobem na zniwelowanie tego problemu jest regularne stosowanie kosmetyku z dużą zawartością mocznika.

Dostępne są także kosmetyki z mocznikiem, w którym stężenie preparatu wynosi 50%. Należy podkreślić, że w tym przypadku mocznik nie posiada właściwości nawilżających, lecz silnie złuszczające, dlatego też jest polecany w przypadku silnie zrogowaciałej skóry stóp i łokci. Widoczne efekty pojawiają się już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji.
Reasumując, mocznik to cennik składnik kosmetyków, które bez problemu można znaleźć w sklepach kosmetycznych i aptekach. Preparaty kosmetyczne z mocznikiem korzystnie wpływają na wygląd i jakość skóry, dlatego też warto stosować je podczas codziennej pielęgnacji.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników

Więcej o: