Krem do depilacji - co warto o nim wiedzieć?

Depilacja kremem. Bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia jest marzeniem, które łączy dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie. Dziś mogą one korzystać z wielu kosmetyków ułatwiających jego spełnienie, jednym z najciekawszych wydaje się zaś krem do depilacji. Co zatem warto o nim wiedzieć?

Krem do depilacji – jak działa?

Najważniejszym zadaniem, jakie ma do spełnienia krem do depilacji jest przyczynienie się do tego, aby usunąć zbędne owłosienie na naszym ciele generując przy tym jak najmniej bólu. Krem do depilacji pozostawia przy tym daleko w tyle klasyczne maszynki do golenia. Nie ogranicza się wyłącznie do eliminowania tych włosków, które znajdują się na powierzchni skóry, ale także eliminuje te, które zdążyły wniknąć głębiej. Nie jest może tak skuteczny, jak zabiegi kosmetyczne, pozwala jednak na sprawną i długotrwałą eliminację owłosienia.

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Kremy do depilacji oparte są na tioglikolanie sodu i tioglikolanie wapnia – dwóch związkach chemicznych, dzięki którym możliwe staje się rozpuszczenie keratyny będącej podstawowym budulcem włosów. Tu zresztą warto poczynić pewną uwagę, nie można bowiem zapominać, że kremy do depilacji zawierają w swoim składzie substancje chemiczne. Te mogą stanowić zagrożenie w przypadku osób mających skłonność do alergii, jeśli więc zdajemy sobie sprawę z ryzyka reakcji alergicznej naszej skóry, powinniśmy wcześniej wykonać test na jej niewielkiej powierzchni.

Krem do depilacji – jak używać?

Depilacja kremem nie należy do zadań skomplikowanych, choć warto stosować się do zaleceń producentów tego rodzaju rozwiązań. Pierwszym krokiem powinno być zatem naniesienie na skórę grubej warstwy preparatu i pozostawienie jej tam na czas wskazany przez producenta. Krem nie powinien być wcierany w skórę, nie zaleca się też przetrzymywania go na niej dłużej niż przez piętnaście minut. Gdy już czas minie należy sięgnąć po specjalną szpatułkę, a następnie zebrać nią zarówno krem, jak i włoski. Co ciekawe, nie ma żadnego znaczenia to, czy robimy to „z włosem”, czy też „pod włos”, obie metody są bowiem jednakowo skuteczne.
Gdy skóra jest już wydepilowana zaleca się umycie jej letnią wodą bez dodatku mydła. Dobrze jest też stosować wraz z kremem balsam po depilacji, który wydłuży efekty działania kosmetyku.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić po depilacji bikini, jeśli chcesz szybko o niej zapomnieć

Krem do depilacji – jaki wybrać?

Jeszcze przed dokonaniem wyboru warto uświadomić sobie, że włosy znajdujące się na naszym ciele mają nie tylko różną długość, ale i wrażliwość. Kremy do depilacji zazwyczaj dzieli się z uwagi na rodzaj naszej skóry, dość popularny jest jednak również podział, w przypadku którego głównym kryterium jest przeznaczenie kremu. Kryterium rozróżniającym może być też zawartość substancji aktywnych, które są w stanie rozpuszczać keratynę.

Maszynka, czy krem do depilacji?

Zarówno maszynka, jak i krem do depilacji mają swoje wady i zalety. Krem zwykle jest rozwiązaniem droższym i to właśnie jego cena sprawia, że nie każda kobieta decyduje się na te rozwiązanie. Jeśli jednak mamy analizować efekty, jakie niesie za sobą jego stosowanie, krem wygrywa z maszynką na każdym polu.

Więcej o: