Krem nawilżający do cery trądzikowej - jak wybrać najlepszy?

Cera trądzikowa to zmora wielu osób - w dodatku nie tylko nastolatków, lecz coraz częściej również osób dorosłych, dojrzałych. Wynika to w dużej mierze z niewłaściwego trybu życia, a przede wszystkim z nieodpowiedniej pielęgnacji. Nie da się ukryć, ze obecnie mamy na nią dużo mniej czasu niż dawniej. Najlepszy do jej pielęgnacji będzie krem nawilżający do cery trądzikowej. Który jednak warto kupić? Co powinien zawierać?

Żyjemy szybko, mamy mało chwil na odpoczynek, zadbanie o zdrowie czy wygląd, a do tego dochodzi przeżywany na co dzień stres. Jeśli zaś używamy kosmetyków, to często niewłaściwych, podczas gdy cera trądzikowa ma specyficzne wymagania.

Przez rok myła twarz TYLKO płynem micelarnym i pozbyła się trądziku. Pytamy dermatologa o ten sposób

Czemu warto nawilżać cerę trądzikową?

Wiele osób zapewne będzie nieco skonsternowanych na wieść, że cera trądzikowa wymaga dodatkowego nawilżenia. Trudno bowiem nie zauważyć, że często się błyszczy. Jednakże w walce z owym błyszczeniem, zaskórnikami, wągrami czy wypryskami często staramy się ją wysuszyć – nie jest to zaś rozsądne podejście. Owszem, na krótką chwilę może to zadziałać, jednakże cera trądzikowa charakteryzuje się nadmierną produkcją łoju – a na jego brak na skórze, spowodowany ciągłym wysuszaniem, zareaguje produkcją jeszcze większej jego ilości. To przecież błędne koło!

Kremy nawilżające do cery trądzikowej

W związku z tym, że skóra trądzikowa musi być we właściwy sposób nawilżana, trzeba do jej pielęgnacji zakupić właśnie nawilżający krem do cery trądzikowej. Co powinien zawierać? Z pewnością mądrze dobrane składniki, jako że kosmetyki zbyt tłuste będą dodatkowo zatykać pory, przyczyniając się do jeszcze bardziej wzmożonego powstawania wyprysków. Z tego względu trzeba unikać kremów wyprodukowanych na bazie lipidów – osoby z cerą trądzikową niestety nie mogą sobie na podobne produkty pozwolić. Krem głęboko nawilżający do cery trądzikowej nie może też zawierać silnych retinoidów, bo choć mają one wiele cennych właściwości – między innymi wpływają na opóźnienie starzenia się skóry – mogą zaburzać procesy nawodnienia w głębszych warstwach skóry. Nie są zatem odpowiednie do codziennego stosowania – chyba że dermatolog zaleci inaczej.

Krem z mocznikiem a optymalne nawilżenie cery

Jaki krem nawilżający do cery trądzikowej?

Jeśli chodzi o krem nawilżający, cera tłusta, trądzikowa ma specyficzne wymagania. Przede wszystkim krem powinien być lekki, ażeby nie zatykać porów. Powinien być przeznaczony do regularnego stosowania – najlepiej i rano, i wieczorem. Dzięki temu skóra jest zabezpieczona przez cały czas. Idealny kosmetyk to ten wykonany na bazie naturalnych, ziołowych ekstraktów, ponieważ jest pozbawiony zbędnej chemii, która mogłaby jednak wysuszać, zamiast nawilżać. Pożądane składniki to zaś kwasy owocowe, propolis, siarka, ekstrakt z rumianku, szałwii, brzozy czy nagietka. Krem musi mieć również właściwości antybakteryjne, żeby chronić przed rozwojem bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków. Doskonałym wyborem spośród bogatej oferty dostępnej na rynku kosmetycznym będzie Eucerin krem nawilżający do cery trądzikowej i Dermedic krem nawilżający do cery trądzikowej.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników