Matuje, dobrze kryje i długo się utrzymuje. Testujemy podkład w kompakcie Avene [KOSMETYK TYGODNIA]

Przez miesiąc używałam podkładu korygującego w kompakcie Couvrance SPF 30 marki Avene. Moja ocena: 4/5.

Prosto z pracy idziesz na imprezę? Ten makijaż zrobi ogromne wrażenie, a zrobisz go w kilka minut

Podkład korygujący jest dostępny w dwóch wersjach - kremowej (dla cery suchej) oraz pudrowej (oil-free dla cery tłustej). Do opakowania, w oddzielnej przegródce, jest dołączona gąbeczka. Podkład występuje w pięciu odcieniach. Według producenta podkład dobrze kryje i utrzymuje się na twarzy długo, ale nie tworzy przy tym efektu maski. Couvrance powinien korygować koloryt i wygładzać ewentualne blizny potrądzikowe, tuszować rozszerzone pory czy widoczne naczynka.

Jak wypadł podczas testu? Oto szczegółowa ocena:

Kolor: Testowałam odcień 04 Honey. Jest dość ciemny, ale idealnie sprawdził się jako podkład po powrocie z wakacji. Moja zazwyczaj blada cera, tym razem muśnięta słońcem, potrzebowała rozświetlenia. Przyznaję 1 punkt.

Krycie: Podkład kryje bardzo dobrze. Jeśli mamy jakieś nierówności, blizny, zawsze można nałożyć odrobinę kosmetyku więcej i rozsmarować go delikatnie gąbeczką czy też palcem. 1 punkt.

Efekt: Podkład dobrze się rozprowadza. Jest lekki, nie zostawia tłustego filtru na twarzy. Moja problematyczna cera przyjęła go bardzo dobrze. Blizny, „dołeczków” po ospie czy trądziku nie było dzięki niemu widać. 1 punkt.

Wydajność: To jedyny minus pokładu. Jest mało wydajny. Używam go już ponad miesiąc i widzę, ze się kończy. Bez punktu.

Użytkowanie: Duży plus za dołączoną gąbeczkę. Dzięki niej kosmetyk szybko się rozprowadza, można dotrzeć we wszystkich miejsca na twarzy. Gąbka jest szczelnie zamykana w dodatkowej przegródce, więc nie chłonie cały czas kosmetyku. 1 punkt.

Ocena końcowa: 4/5 pkt. To dobry podkład. Sprawdza się podczas wyjazdów, ma filtr 30 SPF. Dodatkowo ma szczelne, bardzo wygodne opakowanie. Dobrze wygląda na twarzy. Na pewno do niego wrócę.

podkład korygujący w kompakcie Couvrance SPF 30 marki Avenepodkład korygujący w kompakcie Couvrance SPF 30 marki Avene fot. Archiwum prywatne