"Na stałe zagości w mojej wakacyjnej kosmetyczce". Testujemy kremy marki Nuxe [KOSMETYK TYGODNIA]

Przez miesiąc używałam używałam emulsji do twarzy Nirvanesque Light marki Nuxe oraz kremu DD do twarzy SPF 30 Prodigieuse także marki Nuxe. Moja ocena: 5/5!

Prosto z pracy idziesz na imprezę? Ten makijaż zrobi ogromne wrażenie, a zrobisz go w kilka minut

Nirvanesque Light emulsja do twarzy według producenta ma wygładzać drobne i głębsze zmarszczki mimiczne i odprężać skórę. Dodatkowo matowić i rozświetlać. Natomiast Prodigieuse krem DD do twarzy powinien, według tego, co przeczytamy na opakowaniu, pomóc zachować piękny wygląd i koloryt skóry w zanieczyszczonym miejskim środowisku. Zdecydowałam się połączyć te kosmetyki podczas urlopu - nie chciałam stosować podkładu, potrzebowałam kremu z filtrem, który jednocześnie nieco ukryje cienie pod oczami czy niedoskonałości mojej cery. Kosmetyki tak przypadły mi do gustu, że stosowałam je długo po powrocie z wakacji.

Jak kremy wypadły podczas testu? Czy zapewnienia producenta się sprawdziły? Oto szczegółowa ocena:

Konsystencja: Konsystencja kremu DD przypomina raczej gładki,  gęsty podkład niż typowy kosmetyk tego typu. W pierwszym odczuciu jest dość ciężki, ale bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy. Zazwyczaj nakładałam go gąbeczką. Z kolei krem nawilżający ma przyjemną, tłustawą nieco konsystencję. tego oczekiwałam. Przyznaję 1 punkt.

Krycie/nawilżenie: Krem BB kryje jak niejeden podkład. Kolor bardzo mi pasuje, jest dość ciemny, ale z opaloną skórą świetnie współgra. IIdealny na wakacje, ale też po powrocie z urlopu, kiedy skóra jest opalona, a przy tym przesuszona od słońca. Emulsji używałam raczej na wieczór, ewentualnie jako dodatkowe nawilżenie w ciągu dnia. Nawilża przyzwoicie, zostawia skórę przyjemną w dotyku. 1 punkt.

Zapach: Trudno mówić o zapachu, bo nie ma. Ale to dobrze. Kremy, które zbyt intensywnie pachną, nie są dla mnie. 1 punkt.

Wydajność: Testowałam oba produkty przez miesiąc. W tubkach jest wciąż około 3/4 produktu. Uważam, że kosmetyki są bardzo wydajne. Przyznaję 1 punkt.

Użytkowanie: Kremy rozprowadzają się łatwo, nie zostawiają smug, "nie łuszczą" się na skórze. Są super! 1 punkt.

Ocena końcowa: 5/5 pkt. Oba kremy szczerze polecam. Krem DD do twarzy SPF 30 Prodigieuse na stałe zagości w mojej wakacyjnej kosmetyczce.

Nuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy, Nuxe, Creme Prodigieuse DD kremNuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy, Nuxe, Creme Prodigieuse DD krem fot. archiwum prywatne