Endermologia - odchudzająca moc masażu podciśnieniowego

Endermologia jest zabiegiem kosmetycznym, który zyskuje w ostatnich latach coraz więcej zwolenników. Jest tak za sprawą efektywności tej metody, która pozwala w dosyć krótkim czasie poprawić wygląd ciała. Chodzi tutaj głównie o zredukowanie cellulitu w niechcianych miejscach, ogólne wysmuklenie sylwetki, a także poprawienie kondycji skóry. Podciśnieniowy masaż, jakim jest endermologia, to znakomite rozwiązanie dla osób, u których tradycyjne ćwiczenia fizyczne nie przynoszą zadowalających rezultatów. Co trzeba wiedzieć o endermologii przed zdecydowaniem się na zabieg? Jakie są wskazania, a kto powinien jej unikać?

Endermologia to jeden z najpopularniejszych dziś sposobów na redukcję cellulitu, który dla wielu pań jest ogromnym problemem. Zabieg ten z historycznego punktu widzenia był pierwszym sposobem na efektywną, choć tymczasową jego redukcję.

Sprawdź niezawodne kosmetyki na cellulit. Znajdziesz je na Avanti24.pl!

Najważniejszą cechą endermologii jest jej bezpieczna forma oraz bezinwazyjność - w przeciwieństwie do liposukcji. Podciśnieniowy masaż poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej, a także sprzyja procesom produkcji włókien kolagenowych. Ten specyficzny rodzaj masażu odmładza skórę, oczyszcza ją, redukuje ilość tkanki tłuszczowej, a także może leczyć różne rodzaju bólu. Oprócz tego, endermologia może być wykonywana w różnych trybach, takich jak np. sportowy, estetyczny czy terapeutyczny. W pierwszym przypadku jest to przygotowanie mięśni, więzadeł oraz ścięgien do wzmożonego wysiłku. Tryb estetyczny to modelowanie sylwetki, a terapeutyczny regeneruje mięśnie po wysiłku, a także przyspiesza ich gojenie w przypadku uszkodzeń. Do tej formy masażu wlicza się także drenaż limfatyczny, który redukuje obrzęki spowodowane nagromadzeniem się limfy.

Endermologia: wskazania

Z reguły zabieg endermologii jest zalecany osobom, które chcą skutecznie zwalczyć cellulit, ale ze względu na liczne właściwości lecznicze mogą z niego korzystać również osoby niemające takich problemów. Do głównych wskazań zaliczyć można:

  • obrzęki,
  • niewydolność żylna,
  • stany napięciowe mięśni,
  • jako zabieg uzupełniający po liposukcji,
  • bóle mięśniowe na różnym tle,
  • otyłość,
  • cellulit.

Endermologia: przeciwwskazania

Jak większość zabiegów terapeutycznych i kosmetycznych, tak i endermologia posiada pewne ograniczenia. W większości przypadków o zastosowaniu zabiegu lub jego odrzuceniu będzie decydowała osoba przeprowadzająca zabieg. Do głównych przeciwwskazań wykonania endermologii zalicza się:

  • nowotwór,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stany zapalne naczyń krwionośnych,
  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • regularne i długotrwałe stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka,
  • żylaki,
  • egzema,
  • trądzik różowaty i zapalny.

Endermologia wiąże się również z kilkoma niegroźnymi skutkami ubocznymi, które mogą pojawić się już w trakcie zabiegu. Zalicza się tutaj dyskomfort spowodowany dosyć silnym naciskiem rolek na skórę (co jest efektem zasysania skóry do komory), a także pojawianie się niewielkich siniaków.

Endermologia: na czym polega?

Charakterystycznym akcentem wykonywania zabiegu endermologii jest ciasny, ściśle przylegający do ciała kombinezon, który należy ubrać przed masażem. Dzięki cienkiej warstewce materiału przyrząd masujący nie dotyka skóry pacjenta bezpośrednio. Jeżeli chodzi natomiast o samą maszynę wykorzystywaną do zabiegu, to składa się ona z jednostki sterującej zawierającej silnik oraz głowicy obsługiwanej ręcznie. Głowica to dwie niezależnie pracujące ruchome rolki oraz komora zasysająca skórę. Podczas, gdy masażysta przesuwa głowicę po ciele, skóra zostaje zassana pomiędzy rolki, które dodatkowo ją masują. Tym sposobem pobudzone do regeneracji zostają nawet głębsze warstwy skóry.

Warto również wspomnieć, że endermologia znajduje zastosowanie w odmładzaniu skóry twarzy, dekoltu lub szyi. Wszystko za sprawą rozciągania skóry przez głowicę masującą, która w ten sposób przyczynia się do poprawy produkcji kolagenu.

Endermologia: efekty

Do głównych efektów widocznych już po niedługim czasie od pierwszych kuracji (w zależności od kondycji skóry zazwyczaj po 6-8 zabiegu) zalicza się:

  • poprawa krążenia nawet głębszych warstw skórnych,
  • znaczna redukcja cellulitu,
  • wyszczuplenie sylwetki,
  • ujędrnienie ciała.

Trzeba jednak pamiętać, że endermologia daje efekty tymczasowe. Jeśli po kuracji będzie utrzymywana zdrowa dieta oraz aktywność, mniejszym cellulitem i jędrniejszym ciałem możemy cieszyć się nawet rok. Ważne jest również, aby dużo pić - woda niegazowana jest niekwestionowanym sprzymierzeńcem smukłej sylwetki.

Endermologia: ile zabiegów wykonać?

Zazwyczaj zabiegi tego typu są wykonywane w serii. Centra dermatologiczne zalecają najczęściej od 10 do 20 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, w okresie kuracji należy stosować zdrową dietę oraz regularnie uprawiać sport.

 Endermologia: cena

Pojedynczy zabieg endermologii trwa około 30 minut, a jego koszt wynosi około 120 - 140 złotych. Cena uzależniona jest od lokalizacji gabinetu i partii ciała, która poddawana będzie zabiegowi.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: