Karboksyterapia: przebieg zabiegu, efekty i przeciwwskazania
Karboksyterapia jest zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla. Jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy małej igły. To właśnie dzięki temu powszechnie spotykanemu na co dzień gazowi wiele osób zawdzięcza poprawę kondycji swojej skóry.
Prawidłowo wykonany zabieg karboksyterapii bardzo korzystnie wpływa na poprawę jędrności skóry, na redukcję cellulitu, bruzd, rozstępów, zmarszczek, a także na zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała. Warto również wspomnieć, że karboksyterapia jest wykorzystywana przez medycynę. To dzięki niej z powodzeniem leczy się takie schorzenia, jak łuszczyca czy różne choroby układu krążenia. Jeżeli chodzi natomiast o zabieg typowo kosmetyczny, to wykonać go można w każdym salonie posiadającym uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów.
Karboksyterapia: zalecenia
Zaleceń do wykonania zabiegu karboksyterapii jest zazwyczaj dużo i obejmują szeroki zakres różnych dolegliwości związanych z kondycją skóry. Głównymi powodami, dla których można udać się do salonu są:
- Worki pod oczami - większość osób decydujących się na ten zabieg robi to ze względu na podkrążone i wiecznie zmęczone oczy. Podskórne zastosowanie dwutlenku węgla w bezpośrednim sąsiedztwie oczu pomoże odzyskać ładne spojrzenie. Zadowalający efekt widoczny jest zazwyczaj po kilku zabiegach.
- Cellulit - odkładanie się tłuszczu w różnych partiach ciała jest kolejnym powodem, dla którego znaczna część osób decyduje się na karboksyterapię. Dwutlenek węgla skutecznie rozbija i degraduje komórki tłuszczowe, a także wspomaga procesy syntezy kolagenu odpowiedzialnego za naturalne ujędrnianie.
- Rozstępy - to ogromny problemem zwłaszcza dla kobiet. Rozstępy mogą być często przyczyną dyskomfortu oraz frustracji. Poprawa kondycji oraz wyglądu skóry, która utraciła ciągłość włókien kolagenowych, jest możliwa dzięki podskórnej aplikacji dwutlenku węgla.
- Nadmierne wypadanie włosów - jest to spory problem zarówno dla panów jak i pań. Prawidłowo oraz sumiennie wykonany zabieg karboksyterapii wzmacnia cebulki włosów oraz ogranicza wypadanie włosów.
Karboksyterapia: przeciwwskazania
Karboksyterapia ma wiele istotnych przeciwwskazań, o których należy bezwzględnie pamiętać. Niestety problemem w tym przypadku jest to, że salony kosmetyczne często bagatelizują zagrożenie. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne dopilnowanie oraz rozeznanie się w skutkach ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie oraz po zabiegu. Do głównych przeciwwskazań karboksyterapii zalicza się:
- trądzik różowaty,
- ciąża,
- stany zapalne oraz infekcje skórne,
- nowotwór oraz stosowanie chemioterapii,
- cukrzyca,
- hemofilia,
- padaczka,
- dializy nerek,
- choroba Von Willebrand’a,
- nadciśnienie tętnicze,
- zapalenie żył oraz zator płuc,
- przebyty udar mózgu lub zawał mięśnia sercowego.
Oprócz wymienionych powyżej przeciwwskazań mogą czasem wystąpić różne efekty uboczne związane z podskórną aplikacją gazu. Zalicza się do nich rumień oraz obrzęk, a także niewielkie siniaki oraz krwiaki.
Karboksyterapia: urządzenie
Do wykonania zabiegu karboksyterapii wykorzystuje się specjalny sprzęt wyposażony w igłę, przez którą dwutlenek węgla podaje się pod skórę. Urządzenie automatycznie kontroluje parametry związane z przepływem gazu przez igłę. Samo nakłuwanie skóry może wiązać się z niewielkim bólem oraz uczuciem podskórnego parcia gazu na tkanki. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni, nad którą prowadzona jest operacja, a także od miejsca nakłuwania. Zazwyczaj czas jednej sesji zabiegowej zamyka się w kilkunastu minutach. Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie pełnego efektu jest uzyskane po kilku wizytach w salonie kosmetycznym.
Głównymi skutkami karboksyterapii jest wyrównanie zmarszczek, poprawa kondycji skóry oraz zmniejszenie widocznych blizn i rozstępów.
Karboksyterapia: cena
Cena pojedynczego zabiegu związanego z poprawą kondycji skóry twarzy to koszt około 200 - 250 złotych. Szyja oraz dekolt to wydatek rzędu 300-350 złotych. Najdroższym zabiegiem jest redukcja cellulitu, która w zależności od partii ciała kosztuje nawet 600-700 złotych.
To również może cię zainteresować:
- Cienie i worki pod oczami - jak z nimi walczyć? Ekspert przedstawia nowy sposób na ten odwieczny problem
- Endermologia - odchudzająca moc masażu podciśnieniowego
- Specyfik na łysienie, który naprawdę działa? Koreańczycy są coraz bliżej
- Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji ciała znajdziesz na Avanti24.pl!
-
Fryzury dla pań po 60-tce. Sprawdź, jakie cięcie optycznie cię odmłodzą, a jakie dodadzą lat [ZDJĘCIA]
-
Angled bob - modna fryzura, która bije rekordy popularności. Optycznie odmładza i wyszczupla twarz
-
Małgorzata Rozenek-Majdan pozuje w skąpym bikini. Fani krytykują gwiazdę. "Żenada, pokazywać poślady!!!"
-
Pepco sprzedaje modne spodnie za 30 zł. Dają efekt wyszczuplenia. Podobne kupicie w sieciówkach za dużo więcej
-
Była gwiazdą popularnego zespołu TATU. Przeszła ogromną metamorfozę i teraz już nie przypomina dawnej siebie
- Basia Baran: Sposób mówienia o seksualności w naszym kraju jest przesycony zawstydzaniem i zastraszaniem
- Olej żywokostowy - skuteczna pomoc w gojeniu ran i łagodzeniu bólu stawów. Jak go stosować?
- Jak założyć profil zaufany? Porady krok po kroku
- Trendy wiosna 2021. Co będzie modne na wiosnę? Przygotuj garderobę na nowy sezon
- Olej z wiesiołka - właściwości, zastosowanie i działanie "złotego oleju"