Karboksyterapia jest zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla. Jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy małej igły. To właśnie dzięki temu powszechnie spotykanemu na co dzień gazowi wiele osób zawdzięcza poprawę kondycji swojej skóry.
Prawidłowo wykonany zabieg karboksyterapii bardzo korzystnie wpływa na poprawę jędrności skóry, na redukcję cellulitu, bruzd, rozstępów, zmarszczek, a także na zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała. Warto również wspomnieć, że karboksyterapia jest wykorzystywana przez medycynę. To dzięki niej z powodzeniem leczy się takie schorzenia, jak łuszczyca czy różne choroby układu krążenia. Jeżeli chodzi natomiast o zabieg typowo kosmetyczny, to wykonać go można w każdym salonie posiadającym uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów.
Zaleceń do wykonania zabiegu karboksyterapii jest zazwyczaj dużo i obejmują szeroki zakres różnych dolegliwości związanych z kondycją skóry. Głównymi powodami, dla których można udać się do salonu są:
Karboksyterapia ma wiele istotnych przeciwwskazań, o których należy bezwzględnie pamiętać. Niestety problemem w tym przypadku jest to, że salony kosmetyczne często bagatelizują zagrożenie. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne dopilnowanie oraz rozeznanie się w skutkach ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie oraz po zabiegu. Do głównych przeciwwskazań karboksyterapii zalicza się:
Oprócz wymienionych powyżej przeciwwskazań mogą czasem wystąpić różne efekty uboczne związane z podskórną aplikacją gazu. Zalicza się do nich rumień oraz obrzęk, a także niewielkie siniaki oraz krwiaki.
Do wykonania zabiegu karboksyterapii wykorzystuje się specjalny sprzęt wyposażony w igłę, przez którą dwutlenek węgla podaje się pod skórę. Urządzenie automatycznie kontroluje parametry związane z przepływem gazu przez igłę. Samo nakłuwanie skóry może wiązać się z niewielkim bólem oraz uczuciem podskórnego parcia gazu na tkanki. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni, nad którą prowadzona jest operacja, a także od miejsca nakłuwania. Zazwyczaj czas jednej sesji zabiegowej zamyka się w kilkunastu minutach. Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie pełnego efektu jest uzyskane po kilku wizytach w salonie kosmetycznym.
Głównymi skutkami karboksyterapii jest wyrównanie zmarszczek, poprawa kondycji skóry oraz zmniejszenie widocznych blizn i rozstępów.
Cena pojedynczego zabiegu związanego z poprawą kondycji skóry twarzy to koszt około 200 - 250 złotych. Szyja oraz dekolt to wydatek rzędu 300-350 złotych. Najdroższym zabiegiem jest redukcja cellulitu, która w zależności od partii ciała kosztuje nawet 600-700 złotych.
To również może cię zainteresować: