Mikrodermabrazja - najskuteczniejszy mikropeeling ostatnich lat

Mikrodermabrazja jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych w ostatnich latach. Wszystko za sprawą wciąż rozwijającej się technologii, która zawitała również do gabinetów kosmetycznych i dała możliwość stosowania jej w nowych zabiegach - również w tych związanych ze skórą. Wybieranie przez kobiety mikrodermabrazji jest związane z chęcią poprawienia wyglądu cery w stosunkowo niedługim czasie. Czym jest mikrodermabrazja, jak przebiega zabieg oraz ile kosztuje?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, którego popularność rośnie systematycznie od kilkunastu lat. Kobiety szybko przekonały się o jego skuteczności. Zabieg ten jest polecany wszystkim, którzy zmagają się z problemem przebarwień skóry, rozstępami, trądzikiem lub bliznami potrądzikowymi oraz m.in. z cellulitem. Zabieg mikrodermabrazji może być bez problemu przeprowadzany na wielu partiach ciała, ale statystycznie najczęściej wybieranymi miejscami jest twarz oraz dekolt.

Pomimo tego, że najpopularniejszą odmianą tego zabiegu jest mikrodermabrazja diamentowa, warto pamiętać, że istnieją również inne jego formy, jak mikrodermabrazja korundowa czy tlenowa. Różnią się one używanym do zabiegu sprzętem, a także końcowym efektem, który jest częściowo uzależniony od rodzaju skóry oraz występujących na niej defektów.

Mikrodermabrazja: na czym polega?

Mikrodermabrazja zaliczana jest do zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawienie kondycji oraz wyglądu skóry poprzez mechanicznie ścieranie warstw starego naskórka. Cała operacja jest przeprowadzana z użyciem specjalnego sprzętu, który daje możliwość precyzyjnej kontroli głębokości ścierania za pomocą mikrokryształów różnych związków. Mikrodermabrazję podzielić można na 3 rodzaje:

 1. Mikrodermabrazja diamentowa – jest to najczęściej wykorzystywany rodzaj mikrodermabrazji. Przez specjalistów została zaklasyfikowana jako zabieg przeznaczony dla skóry wyjątkowo wrażliwej oraz podatnej na różnorodne alergie. Bezpyłowe ścieranie realizowane jest przy użyciu diamentowych głowic wyposażonych w specjalne filtry zasysające fragment skóry, który w danym momencie jest złuszczany. Podczas zabiegu na skórze pojawia się rumień, który utrzymuje się do kilku godzin, a w przypadku wyjątkowo wrażliwej cery – nawet do dwóch dni. Zaletą tego rodzaju mikrodermabrazji jest jej całkowita bezbolesność.
 2. Mikrodermabrazja korundowa - zabieg mikropeelingu, w którym wykorzystuje się mikrokryształy tlenku glinu zwanego również korundem, skąd wywodzi się nazwa tej odmiany mikrodermabrazji. W tym przypadku złuszczanie odbywa się na zasadzie bombardowania naskórka kryształkami korundu, które pochodzą z jednej głowicy. Druga z głowic zasysa zarówno mikrokryształki, jak i stary naskórek, który uległ oderwaniu w wyniku piaskowania.
 3. Mikrodermabrazja tlenowa - metoda wykorzystująca sól fizjologiczną oraz tlen, które są wydmuchiwane pod ciśnieniem w stronę skóry. Ten rodzaj zabiegu usuwa również zanieczyszczenia znajdujące się w porach, a które mogą wywoływać stany zapalne oraz inne schorzenia skórne.

Mikrodermabrazja: efekty

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, którego efekty widoczne są praktycznie od razu. Skóra jest gładsza oraz wygląda znacznie bardziej świeżo. Do innych pozytywnych efektów mikrodermabrazji zaliczyć można:

 • odblokowanie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń,
 • wyrównanie koloru skóry oraz redukcja przebarwień,
 • dotlenienie skóry oraz poprawa jej ukrwienia,
 • poprawa jędrności skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • redukcja zmarszczek oraz blizn,
 • poprawa kondycji ogólnej cery trądzikowej,
 • rozjaśnienie skóry,
 • poprawa wchłanialności kremów.

Mikrodermabrazja w domu

Dzięki ogólnej dostępności sprzętu kosmetycznego, możliwe stało się również przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji w warunkach domowych. Co prawda urządzenie wraz z nasadkami kosztuje dosyć sporo, bo często nawet ponad 1000 złotych, to jednak inwestycja ta może zwrócić się w dosyć krótkim czasie. Wiele pozytywnych opinii o przeprowadzaniu zabiegu w domu świadczy o tym, że zakup sprzętu oraz nauka obsługi na własnej skórze może być dobrym rozwiązaniem.

Mikrodermabrazja: przeciwwskazania

Do zabiegu mikrodermabrazji nie powinny podchodzić osoby, które borykają się z podanymi poniżej problemami:

 • nowotwory skóry,
 • trądzik ropowiczy lub różowaty,
 • ranki otwarte skóry,
 • stany zapalne skóry,
 • brodawki lub opryszczki,
 • skłonność skóry do bliznowców.

Mikrodermabrazja: cena

Cena jednego zabiegu kosmetycznego obejmującego mikrodermabrazję twarzy oscyluje zazwyczaj w granicach 100-200 złotych. Cena uzależniona jest nie tylko od regionu Polski i miasta, ale także od poszczególnych gabinetów kosmetycznych. Warto pamiętać, że nie jest to wydatek jednorazowy, ponieważ zabiegi należy powtarzać nawet do 6 razy w określonych odstępach czasu.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: