Peeling kawitacyjny - czym jest oraz jakie ma zalety?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje zjawisko fizyczne zwane kawitacją. Z racji tego, że jest to bardzo skuteczna praktyka oczyszczania skóry, z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Niewątpliwą zaletą peelingu kawitacyjnego jest jego uniwersalność, co oznacza, że zabieg ten wykonać można na każdym rodzaju cery - nawet na najdelikatniejszej. Co warto wiedzieć o peelingu kawitacyjnym przed pójściem do salonu kosmetycznego bądź przed zakupem sprzętu do wykonywania zabiegu w domu? Jakie są efekty zabiegu, ile on kosztuje oraz jakie są przeciwwskazania?

Peeling kawitacyjny z pewnością zaliczyć można do jednego z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych ostatnich lat wykonywanych samodzielnie bądź przez kosmetyczkę. Zabieg peelingu jest przeprowadzany z użyciem specjalnego urządzenia generującego ultradźwięki. To właśnie ich ingerencja w strukturę skóry jest sekretem tej efektywnej metody dogłębnego i delikatnego oczyszczania cery.

Zobacz wideo Jak przeprowadzić zabieg kawitacji w domowych warunkach?

Peeling kawitacyjny jest znakomitym rozwiązaniem na usunięcie nadmiaru łoju z porów i mieszków włosowych. Ponadto, zabieg ten ma działanie kojące oraz poprawiające ukrwienie warstw podskórnych. Warto również wspomnieć, że ten rodzaj peelingu jest świetnym wyjściem w przypadku bezowocnej walki z trądzikiem. Do innych wskazań wykonania peelingu kawitacyjnego zaliczyć można:

  • problemy z przetłuszczającą się skórą,
  • wągry,
  • widocznie poszerzone pory,
  • efekt zmęczonej cery.

Peeling kawitacyjny: na czym polega zabieg?

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym nieodłącznie związanym ze zmniejszaniem się ciśnienia. To na pozór trudne do zrozumienia zjawisko jest podstawowym mechanizmem odpowiedzialnym za dogłębne oczyszczanie skóry. Peeling kawitacyjny znacząco poprawia wygląd skóry dzięki rozdrabnianiu zwapnień, wzrostowi metabolizmu komórek oraz aktywowaniu w nich odpowiednich enzymów. Usunięcie zanieczyszczeń znajdujących się w niedoskonałościach skórnych powstrzymuje również rozwój bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne. Wibracje wywołane ultradźwiękami pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji.

Sam zabieg trwa zazwyczaj około 40-50 minut i jest zaliczany raczej do przyjemnych. W pierwszym kroku kosmetyczka oczyści skórę twarzy przy pomocy toniku, po czym przystąpi do usuwania zanieczyszczeń za pomocą urządzenia generującego ultradźwięki. Ostatnią czynnością jest zazwyczaj nałożenie maseczki nawilżającej, która łagodzi również wszystkie podrażnienia powstałe w trakcie zabiegu.

Peeling kawitacyjny: efekty

Poddając się zabiegowi peelingu kawitacyjnego, można liczyć na następujące efekty:

  1. Eliminacja przebarwień skóry - ultradźwięki rozbijają pokłady melaniny na mniejsze kawałki oraz hamują działanie enzymu odpowiedzialnego za proces tworzenia barwnika skóry.
  2. Redukcja zanieczyszczeń skóry - ultradźwięki w krótkim czasie usuwają z porów oraz mieszków włosowych nadmiar zanieczyszczeń, takich jak łój, bakterie, pozostałości kosmetyków czy toksyny. W efekcie skóra jest bardziej promienna i gładsza.
  3. Redukcja blizn - efekt ten wywołany jest poprawą krążenia krwi i wzrostem metabolizmu komórek skóry.
  4. Leczenie trądziku -  usuwanie nadmiaru bakterii oraz zanieczyszczeń nawet z głębszych warstw skóry łagodzi w znacznym stopniu objawy trądziku.

Peeling kawitacyjny: przeciwwskazania

Tak jak większość zabiegów kosmetycznych, zarówno przeprowadzanych w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu, tak peeling kawitacyjny posiada pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Do głównych z nich zaliczyć można:

  • nowotwory (w szczególności nowotwory skóry)
  • zakażenia i stany zapalne skóry
  • ciąża
  • choroby serca
  • zakrzepica
  • rozrusznik serca

Peeling kawitacyjny w domu

Wykonanie peelingu kawitacyjnego w domowych warunkach jest bardzo wygodnym oraz praktycznym rozwiązaniem. Oczywiście do jego wykonania wymagany będzie zakup specjalnego urządzenia, którego koszt wynosić może nawet do 1000 złotych. Wybranie modelu z wyższej półki cenowej będzie często skutkowało lepszymi efektami oczyszczania, a także lepszymi parametrami. Droższe urządzenie będzie posiadało również wyświetlacz.

Jeżeli chodzi o samodzielne przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego, to pamiętać należy o nawilżaniu skóry wodą podczas zabiegu. Peeling kawitacyjny w domu przynieść może bardzo podobne efekty do tego przeprowadzonego przez kosmetyczkę w salonie. Warunkiem jest stopniowe dojście do wprawy.

Peeling kawitacyjny: cena

Ceny peelingu kawitacyjnego są bardzo różne i uzależnione od wielu czynników. Średnio za zabieg twarzy zapłacić trzeba od 40 do 100 złotych za jedną wizytę w salonie. Inne partie ciała są zazwyczaj droższe i mogą kosztować jednorazowo nawet 150-200 złotych.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: