Lifting rzęs - na czym polega oraz jakie są efekty?

Lifting rzęs jest zabiegiem kosmetycznym, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Zabieg sprawia, że rzęsy stają się bardziej podkręcone, optycznie znaczne dłuższe i ładniej wyeksponowane. Efekt ten jest uzyskiwany na trwałe, więc zalotka może przejść na emeryturę. Lifting rzęs jest szczególnie polecany dla posiadaczek rzęs krótkich i przerzedzonych. Oczywiście podkręcenie wykonać można również na rzęsach długich i gęstych, przez co spojrzenie nabiera nowego, świeżego charakteru. Co warto wiedzieć o liftingu rzęs przed udaniem się do salonu kosmetycznego? Czy zabieg ten jest bezpieczny dla rzęs?

Metoda trwałego podkręcenia rzęs LVL (lenght volume lift) opatentowana została już wiele lat temu. W Wielkiej Brytanii oraz Francji stosuje się ją już od dłuższego czasu, ale polskie salony kosmetyczne zabieg ten oferują stosunkowo od niedawna.

Bardzo popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się spora liczba klientek salonów, jest również laminowanie rzęs. Jest to technika, w której wykorzystuje się różne substancje (np. keratynę), które znakomicie odżywiają rzęsy i sprawiają, że są one mocniejsze. Jeżeli chodzi natomiast o sam lifting rzęs, to częstym pytaniem, jakie zadają kobiety jest to, jak długo utrzymuje się efekt uniesienia rzęs. Tu dobra wiadomość – jest to efekt trwały. Ale jest też wiadomość zła, warto bowiem zaznaczyć, że nowe rzęsy, które będą wyrastać na miejscu starych, nie będą już podkręcone.

Sprawdź produkty do makijażu na Avanti24.pl!

Lifting rzęs: wskazania

Zabieg trwałego podkręcenia rzęs, przez niektóre kobiety uważany jest za mało bezpieczny i niszczący rzęsy. Nic bardziej mylnego, ponieważ metoda ta jest mało inwazyjna i nie ingeruje w strukturę rzęs. Od dłuższego czasu ten rodzaj liftingu jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu salonach kosmetycznych na całym świecie, a głównymi wskazaniami, które kierują klientkami w wyborze tego zabiegu są:

 • Rzęsy krótkie i przerzedzone,
 • Rzęsy odporne na działanie zalotki,
 • Rzęsy proste.

Lifting rzęs: przeciwwskazania

Zabieg liftingu rzęs sam w sobie jest mało inwazyjny i bezpieczny. Okazuje się jednak, że ma pewne ograniczenia, o których należy pamiętać i o których należy poinformować osobę przeprowadzającą zabieg liftingu. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

 • Choroby oczu (np. jaska lub zaćma),
 • Nadmierne wypadanie rzęs,
 • Zespół suchego oka,
 • Uczulenie oczu,
 • Trichotillomania (zaburzenie psychiczne objawiające się niekontrolowanym wyrywaniem włosów),
 • Stan zapalny oczu lub spojówek.

Lifting rzęs: opis zabiegu

Na lifting rzęs składa się szereg czynności, które wykonywane są w ściśle określonej kolejności. Sumienne i poprawne wykonanie zabiegu z pewnością przyniesie zadowalające efekty.

 1. Na początku osoba przeprowadzająca zabieg nakłada na rzęsy specjalną substancję, która przyczynia się do zmiany położenia związków cysteinowych. Są one odpowiedzialne za naturalny kształt rzęs oraz ich ułożenie.
 2. Następnie kosmetyczka nakłada na górną powiekę specjalną formę w kształcie wałeczka, na której będą się opierały rzęsy podczas ich podkręcania. Od średnicy wałka zależeć będzie końcowy efekt zabiegu. Sama foremka pokryta jest klejem.
 3. W trzecim kroku kosmetyczka przykleja rzęsy do formy i pokrywa je specjalnym środkiem, który umożliwia podkręcenie rzęs zgodnie z kształtem powierzchni foremki. Po chwili rzęsy są nawilżane specjalne do tego celu przygotowanym serum.
 4. I na końcu kosmetyczka bardzo delikatnie odkleja rzęsy od foremki nadającej im odpowiedni kształt. Niekiedy klientki decydują się również na hennę rzęs, która lekko je przyciemnia.

Pielęgnacja rzęs po zabiegu

W większości salonów kosmetycznych w Polsce, klientki dostają po zabiegu serum nawilżające, które trzeba regularnie nakładać na rzęsy przez okres około 7 dni od wykonania zabiegu. Warto również pamiętać, aby nie używać maskary, zrezygnować z solarium, nie moczyć rzęs, a także nie trzeć oczu.

Lifting rzęs: efekty

Do głównych efektów liftingu rzęs zalicza się:

 • Wyraźne podkręcenie rzęs,
 • Wzmocnienie rzęs oraz ich ochrona przed przedwczesnym wypadaniem,
 • Optyczne zagęszczenie i wydłużenie rzęs,
 • Zdecydowanie świeższy charakter spojrzenia,
 • Długotrwały efekt bez konieczności codziennego podkręcania rzęs.

Lifting rzęs: cena

Cena za zabieg liftingu rzęs może się różnić ze względu na renomę gabinetu kosmetycznego oraz jego lokalizację. Może ona również wzrosnąć, gdy klientka zdecyduje się na położenie henny, a także dokupienie dodatkowej ilości serum nawilżającego. Z reguły koszt podstawowego zabiegu oscyluje w granicach 100 - 150 złotych.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: