Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest zazwyczaj przeprowadzany w okolicach twarzy, ale spotyka się również osoby decydujące się na wykonanie go na innych częściach ciała. Rozróżnia się kilka rodzajów tego zabiegu, a różnice pomiędzy nimi wynikają z użytego sprzętu i metody ścierania martwego naskórka. Pierwszą i najpopularniejszą jest mikrodermabrazja diamentowa, ale ze względu na rodzaj skóry wybrać można również korundową i tlenową. Głowice wykorzystywane w złuszczaniu naskórka charakteryzują się także różną ziarnistością, która pozwala na przeprowadzanie zabiegu w różnych miejscach ciała.
Sprawdź też niezawodne kosmetyki do twarzy na Avanti24.pl!
Mikrodermabrazja diamentowa zaliczana jest do metod bezpyłowych, przez co nie powoduje ona podrażnień i reakcji alergicznych.
Mikrodermabrazja z użyciem diamentowych głowic jest wskazana dla wszystkich, którzy borykają się z niewielkimi problemami skórnymi. Zabieg ten znakomicie radzi sobie z drobnymi zmarszczkami, objawami trądziku, rozstępami, przebarwieniami skóry, niewielkimi i płytkimi bliznami, a także ze skórą zniszczoną od słońca. Mikrodermabrazja diamentowa pomaga również oczyszczać skórę, redukować rozszerzone pory i stymulować skórę do tworzenia nowych włókien kolagenowych poprawiających jej jędrność i elastyczność.
Pomimo tego, że zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie jest zaliczany do zabiegów inwazyjnych, to posiada on pewne ograniczenia i skutki uboczne, które mogą wystąpić już w trakcie zabiegu lub tuż po nim. Warto również wspomnieć, że osoby ze skórą mocno naczynkową i skłonną do występowania rumienia powinny raczej zrezygnować z tego zabiegu. Do głównych przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę przed mikrodermabrazją diamentową zalicza się:
Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej może również skutkować wystąpieniem pewnych skutków ubocznych. Objawiają się one głównie zaczerwienieniem skóry oraz świądem. Warto jednak pamiętać, że pacjenci regularnie przyjmujący aspirynę lub leki na zakrzepicę są narażeni na miejscowe zapalenia skóry oraz wybroczyny. Skutki uboczne mikrodermabrazji diamentowej znikają zazwyczaj na kilka godzin po zabiegu. W ekstremalnych przypadkach zaczerwienienie może utrzymywać się kilka dni.
Głównymi efektami mikrodermabrazji diamentowej są:
Najważniejszymi aspektami dotyczącymi pielęgnacji skóry po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej są:
Ilość wymaganych zabiegów, które pozwolą całkowicie oczyścić skórę i poprawić jej wygląd jest całkowicie indywidualna. Zazwyczaj gabinet kosmetyczny odwiedzić trzeba od 3 do 10 razy.
Koszt pojedynczego zabiegu mikrodermabrazji diamentowej twarzy to około 100 złotych. Większe części ciała jak plecy czy dekolt i szyja będą kosztowały od 150 do 200 złotych.
To również może cię zainteresować: