Makijaż permanentny brwi to alternatywa dla tych, którzy nie chcą lub nie mają czasu na codzienne malowanie ich kosmetykami. Jego główną zaletą jest trwałość - dobrze wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się dwa lata i niestraszne mu kosmetyki do demakijażu, woda morska lub w basenie ani deszcz.
Osoby, które decydują się na jego wykonanie, często robią to nie tylko z oszczędności czasu, ale po to, by poprawić naturalny kształt brwi. Często bywa bowiem, że te są za rzadkie lub nierówne albo pojawiają się w nich prześwity. Makijaż permanentny brwi pozwala uzupełnić wszelkie ubytki oraz sprawić, by łuki wyglądały na bardziej regularne i gęstsze.
Makijaż permanentny brwi to jedna z metod makijażu permanentnego, czyli takiego, który dają trwałe efekty. Samo wykonanie przypomina nieco tatuowanie, bo polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika za pomocą cieniutkiej igły - stąd właśnie jego trwałość.
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który może i powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka - linergistka. Jest on bowiem dość inwazyjny i wymaga nie tylko umiejętności, ale również bezwzględnego zachowania higieny i odpowiednich procedur, by nie doszło np. do zakażenia.
Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego brwi? Krok po kroku
Profesjonalne akcesoria do pielęgnacji brwi znajdziesz na Avanti24.pl!
To, ile trwa wykonanie makijażu permanentnego brwi, zależy od doświadczenia linergistki i skomplikowania ich rysunku. Cała wizyta może potrwać godzinę, ale sam zabieg zajmuje około 20 do 30 minut.
Ile się goi makijaż permanentny brwi?
Na ostateczny efekt trzeba niestety trochę poczekać. Przez około dwa dni po samym zabiegu (to zależy od stanu naszej skóry, tego, jak szybko się goi i czy łatwo ulega podrażnieniom) na łuku brwiowym może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, ale poza tym wyglądają tak, że bez problemu można iść do pracy czy na imprezę.
Po tym czasie w miejscach nacięć lub nakłuć zaczynają się pojawiać strupki, skóra może się łuszczyć, a same brwi stają się twardsze w dotyku.
Zobacz: produkty do pielęgnacji oczu.
Proces gojenia brwi po zabiegu zwykle trwa 3-4 tygodnie. Prawie zawsze makijaż permanentny brwi wymaga jednak poprawek - na przykład skorygowania kształtu lub uzupełnienia pozostałych ubytków albo przyciemnienia koloru. Te wykonuje się minimum miesiąc po pierwszej sesji i przeważnie są wliczone w cenę pierwszego zabiegu.
Wpływ na to, ile goi się makijaż permanentny brwi ma również odpowiednia pielęgnacja. Linergistka powinna podać dokładne wytyczne, które można zebrać w kilku punktach:
O metodach wykonywania makijażu permanentnego brwi wspomnieliśmy już przy opisie zabiegu. Warto jednak wiedzieć, jakie są ich wady oraz zalety.
Zasadniczo są dwa sposoby robienia makijażu permanentnego brwi - metoda piórkowa, określana również jako jako makijaż permanentny metodą włoskową lub microblading, oraz metoda cieniowania.
Metoda piórkowa (microblading) ma szereg zalet:
Metoda cieniowania też ma swoje plusy:
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, cena za makijaż permanentny brwi różni się w zależności od salonu, linergistki i miejsca zamieszkania - jeśli chcesz wykonać go w tak dużym mieście jak Warszawa, Kraków, Wrocław lub Bydgoszcz, musisz oczywiście liczyć się z większym wydatkiem. Koszt wykonania makijażu permanentnego brwi powinien jednak mieścić się średnio w przedziale 500-800 zł.
Można znaleźć tańsze oferty, ale o ile nie jest to chwilowa promocja u sprawdzonej kosmetyczki, lepiej nie ryzykować. Może się bowiem zdarzyć, że niższa cena to efekt tego, że salon oszczędza na barwnikach stosując te niższej jakości. A takie mogą się z czasem bardzo nienaturalnie odbarwiać - na czerwono lub zielono.
Opinie o makijażu permanentnym są oczywiście różne, jednak większość osób chwali go za naturalny i trwały efekt. Profesjonalne salony mają na stronie dział, w którym można je sprawdzić, ale warto przede wszystkim kierować się opiniami znajomych, którzy już przeszli ten zabieg.
Nasza redakcyjna koleżanka przetestowała makijaż permanentny brwi na sobie w jednym z warszawskich salonów i udokumentowała wszystko zdjęciami, na których można zobaczyć efekt "przed i po".
Zobacz też: