Manicure japoński krok po kroku - na czym polega, ile kosztuje, zestawy

Manicure japoński to metoda pielęgnacji paznokci, która polega na ich intensywnym odżywianiu i polerowaniu. W przeciwieństwie do innych metod stylizacji paznokci, manicure japoński wyklucza stosowanie jakichkolwiek lakierów i ozdób. Na czym więc polega, ile kosztuje i dlaczego wszyscy, którzy o nim mówią, wspominają o zestawie i firmie P. Shine?

Manicure japoński, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Japonii, gdzie nie traci na popularności już od ponad 400 lat. Ta metoda pielęgnacji paznokci, która zbiera coraz lepsze i liczniejsze pochlebne opinie na całym świecie, w Polsce jest znana o wiele krócej. Profesjonalne salony kosmetyczne i stylistyki paznokci oferują manicure japoński zaledwie od kilku lat, ale zyskuje on coraz więcej wiernych fanek.

Manicure japoński: na czym polega?

O tym, że przekonuje się do niego coraz więcej Polek i kobiet oraz mężczyzn na całym świecie, już wiemy. Ale na czym właściwie polega manicure japoński? Zasadniczo na tym, by maksymalnie odżywić i wzmocnić paznokcie oraz nadać im połysk - mają lśnić niczym rzadko spotykana, a więc tym cenniejsza, różowa perła.

Tym, którzy nie mieli okazji zobaczyć, jak wygląda różowa perła podpowiadamy, że dzięki dobrze wykonanemu manikiurowi japońskiemu paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i stają się zdrowsze.

Więcej - produkty do paznokci, które pokochały Polki!

Manicure japoński: zestaw

By prawidłowo wykonać pełny manicure japoński, zestaw składający się z odpowiednich elementów to konieczność - są na tyle specyficzne, że raczej nie uda ci się skompletować go samej z akcesoriów czy kosmetyków, które masz w domu.  

Co wchodzi w skład zestawu do manikiuru japońskiego? Po kolei:

 • odżywcza pasta z witaminami i minerałami, w tym wit. A i E, krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli i keratyna, 
 • puder zabezpieczający i nabłyszczający,
 • polerka ze skóry jelenia do wcierania pasty,
 • polerka ze skóry jelenia do wcierania pudru,
 • pilniczek do skracania i matowienia paznokci przed zabiegiem,
 • szpatułka do nakładania pasty i pudru na polerki, która służy również do odsuwania skórek z płytki paznokcia
 • dwustronna polerka do wykończenia manikiuru japońskiego.

To klasyczny zestaw akcesoriów do wykonania pełnego manikiuru japońskiego, choć w sklepach czy na Allegro można kupić również mniej lub bardziej rozbudowane wersje.

Największą popularnością - nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - cieszy się zestaw do manikiuru japońskiego P. Shine. To wywodząca się z Kraju Kwitnącej Wiśni firma, która wyspecjalizowała się w sprzedaży kompletów akcesoriów do tego rodzaju manikiuru. Jeśli wybierzesz się na niego do kosmetyczki, jest bardzo duża szansa, że zobaczysz w jej dłoniach charakterystyczne różowe i zielone pudełeczka oraz polerki - to właśnie produkty P. Shine.

Zobacz - produkty do pielęgnacji ciała, które są skuteczne i poprawią kondycję skóry!

Manicure japoński: krok po kroku

Zanim dowiesz się, ile kosztuje manicure japoński, przeczytaj opis zabiegu i zorientuj się, czy to w ogóle dla ciebie. Wiesz już, że ten rodzaj pielęgnacji bazuje na stosowaniu pasty i pudru zamiast kolorowych lakierów, ale jak przebiega manicure japoński krok po kroku?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na niego do manikiurzystki czy będziesz wolała zrobić go sama w domu, instrukcja jest taka sama.

 1. Wstępnym i dość oczywistym krokiem jest dezynfekcja dłoni, a następnie dokładne oczyszczenie i ewentualne odtłuszczenie paznokci oraz zabiegi pielęgnacyjne typu odsunięcie skórek, wyrównanie kształtu itp. 
 2. Pierwszy etap manikiuru japońskiego to zmatowienie płytki paznokcia za pomocą uniwersalnej polerki (kostki, bloku polerskiego). Chodzi o to, by wcierane w nią później produkty mogły lepiej wniknąć w jej powierzchnię.
 3. Teraz czas na pastę, którą należy dokładnie wetrzeć w płytkę paznokcia za pomocą specjalnej szczoteczki ze skóry jelenia. Trzeba to robić w jednym kierunku i tak długo, aż paznokieć zacznie błyszczeć.
 4. Kiedy pasta została już dokładnie wtarta w każdy paznokieć, musi zostać zabezpieczona. Do tego właśnie służy puder, który również należy precyzyjnie wcierać w paznokieć w jednym kierunku, by go za bardzo nie osłabić.

Sprawdź – te kosmetyki do pielęgnacji twarzy to hit wśród influencerek!

I to wszystko - żadnych lakierów, utwardzaczy ani baz, tylko dużo naturalnych składników i relaksujący zabieg.

Opis manikiuru japońskiego byłby niepełny bez kilku uwag. Stosowanie się do tych zasad jest kluczowe, bo inaczej pielęgnacja zamiast pomóc zaszkodzi twoim paznokciom. 

 1. Przede wszystkim nie wykonuj go zaraz po zdjęciu paznokci akrylowych, żelowych czy hybryd. Każda z tych metod stylizacji niszczy płytkę paznokcia, a jej dodatkowe matowienie i pocieranie polerkami tylko pogorszy jej stan.
 2. Z tego samego powodu manicure japoński nie może być wykonywany na bardzo zniszczonych czy rozdwajających się paznokciach. 
 3. Ze względu na sposób wykonywania, manicure japoński nie powinien być robiony częściej niż co 2-3 tygodnie. Zbyt częste matowienie i polerowanie płytki paznokcia może je osłabić i nawet najbardziej odżywcza pasta tego nie naprawi.

Ile kosztuje manicure japoński?

Cena za manicure japoński zależy od tego, gdzie i kto go wykonuje. Dla przykładu w Warszawie może kosztować nawet 160 zł, ale średnio cena za 45-minutowy zabieg na dłonie wynosi 50-80 zł. Są też salony, które oferują zestaw manicure japoński + pedicure japoński w promocyjnej cenie, np. 120 zł za oba.

W związku z tym, że manicure japoński nie wymaga użycia żadnych kolorowych lakierów czy zdobień wymagających precyzji i konkretnych umiejętności, można z powodzeniem wykonać go w domu. Wymaga to jednak pewnej ostrożności - by nie przesadzić z matowieniem płytki paznokcia oraz jej polerowaniem.

Manicure japoński wykonywany w domu to o wiele niższy koszt niż w profesjonalnym salonie. Za standardowy  i oryginalny zestaw trzech polerek (w tym dwóch ze skóry jelenia), szpatułki i odżywczej pasty oraz pudru firmy P. Shine zapłacisz od 99 do 130 zł. Są też tańsze wersje od innych marek, jednak pozytywne opinie - także od profesjonalistek - zbierają głównie komplety od tej japońskiej.

Zobacz też:

Więcej o: