Oksybrazja. Czy peeling wodno-tlenowy jest skuteczny?

Oksybrazja to wodno-tlenowy peeling, który okazuje się bardzo skuteczny w walce z różnymi niedoskonałościami skóry. Innowacyjna metoda biologicznej odnowy cery pozwala redukować martwy naskórek, przez co skóra staje się ładniejsza i pozbawiona przebarwień oraz zmarszczek. Oksybrazja stanowi pewną alternatywę dla wciąż popularnej mikrodermabrazji. Jest jednak od niej znacznie łagodniejsza i nie powoduje podrażnień, które mogą wystąpić przy innych rodzajach peelingu mechanicznego. Co trzeba zatem wiedzieć o oksybrazji przed udaniem się na zabieg? Jakie są efekty oraz przeciwwskazania do zabiegu?

Oksybrazja jest rodzajem peelingu, w którym intensywnie złuszczanie martwego naskórka odbywa się poprzez aplikację tlenu oraz soli fizjologicznej pod wysokim ciśnieniem. W porównaniu z klasyczną mikrodermabrazją, nie występuje tutaj mechaniczne usuwanie naskórka, które może powodować zaczerwienienie czy obrzęk. W związku z tym, oksybrazja jest znakomitym rozwiązaniem dla kobiet, których cera jest wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Zabieg ten wymyślono także z myślą o skórze naczynkowej.

Prawidłowo i rzetelnie wykonana oksybrazja pozwala redukować przebarwienia, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, powstrzymuje łojotok, oczyszcza pory, leczy objawy trądziku i odżywia skórę. Zabieg ten przeprowadzić można w większości salonów kosmetycznych.

Oksybrazja twarzy - przebieg zabiegu

Wiele osób po wykonanym zabiegu oksybrazji twierdzi, że jest on bardzo komfortowy i przyjemny. Wszystko to za sprawą techniki złuszczania naskórka. W przeciwieństwie do innych rodzajów peelingu, nie ma tutaj fizycznego kontaktu skóry z przyrządem złuszczającym naskórek. Oksybrazja jest również określana mianem zabiegu idealnego na upalne dni, gdyż mgiełka soli fizjologicznej kierowana w kierunku skóry pod wysokim ciśnieniem jest chłodna. W konsekwencji daje to przyjemne i odświeżające uczucie. Właśnie z tego powodu wiele kobiet na oksybrazję decyduje się szczególnie latem.

Jeżeli chodzi o przebieg samego zabiegu, to jest on wykonywany w trzech krokach. W fazie pierwszej kosmetyczka wykonuje kompleksowy demakijaż. Następnie przystąpi do zabiegu właściwego, który polega na kierowaniu w kierunku skóry strumienia tlenu i soli fizjologicznej. Jego pęd jest na tyle duży, że skutecznie odrywa martwy naskórek pozostawiając skórę gładszą i bardziej promienną. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka musi nałożyć specjalne okulary ochronne. W ostatniej fazie kosmetyczka może zaaplikować ampułki z substancją nawilżającą i pielęgnującą.

Oksybrazja twarzy - wskazania po zabiegu

Na 48 godzin po przeprowadzonej oksybrazji nie zaleca się korzystać z sauny, solarium oraz basenu. Warto również chronić skórę przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Większość dermatologów zaleca także zwiększyć dzienną dawkę wypijanych płynów, aby skóra była jak najbardziej nawilżona.

Oksybrazja - wskazania

Oksybrazja jest szczególnie polecana osobom, których skóra jest wrażliwa i delikatna. Oczywiście z zabiegu skorzystać może każdy kto boryka się z takimi problemami skóry jak:

 • Łojotok,
 • Przebarwienia,
 • Rozszerzone pory,
 • Płytkie zmarszczki oraz blizny,
 • Trądzik,
 • Łuszczyca.

Oksybrazja - przeciwwskazania

Tak jak większość zabiegów kosmetycznych tak również i oksybrazja cechuje się pewnymi przeciwwskazaniami, które należy uwzględnić i skonsultować przed zabiegiem ze specjalistą. Do głównych czynników ograniczających zalicza się:

 • Nowotwory,
 • Ostre stany zapalne skóry,
 • Trądzik ropowiczy i różowaty,
 • Terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia),
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Znaczne nadciśnienie tętnicze,
 • Zaawansowana cukrzyca,
 • Niedawno przeprowadzone zabiegi chirurgiczne (w miejscu, gdzie miałby być przeprowadzany zabieg kosmetyczny),
 • Opryszczka

Oksybrazja - efekty

Efekty peelingu wodno-tlenowego są widoczne zazwyczaj po pierwszym zabiegu. Martwy naskórek został usunięty, skóra jest oczyszczona, dotleniona, a jej kolorystyka ulega znacznej poprawie. Oksybrazja stymuluje również skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, co objawia się ujędrnieniem skóry oraz poprawą jej elastyczności.

Oksybrazja - jak często?

Pomimo tego, że efekty peelingu widoczne są już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym, to zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. Zazwyczaj będzie to około 3-5 zabiegów z tygodniowymi przerwami pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Oksybrazja - cena

Podstawowy zabieg twarzy to koszt około 80 - 100 złotych. Osoby, które zdecydują się dodatkowo na peeling szyi oraz dekoltu muszą liczyć się z wydatkiem mniej więcej 150 złotych.

To również może cię zainteresować: