Oksybrazja. Czy peeling wodno-tlenowy jest skuteczny?

Oksybrazja to wodno-tlenowy peeling, który okazuje się bardzo skuteczny w walce z różnymi niedoskonałościami skóry. Innowacyjna metoda biologicznej odnowy cery pozwala redukować martwy naskórek, przez co skóra staje się ładniejsza i pozbawiona przebarwień oraz zmarszczek. Oksybrazja stanowi pewną alternatywę dla wciąż popularnej mikrodermabrazji. Jest jednak od niej znacznie łagodniejsza i nie powoduje podrażnień, które mogą wystąpić przy innych rodzajach peelingu mechanicznego. Co trzeba zatem wiedzieć o oksybrazji przed udaniem się na zabieg? Jakie są efekty oraz przeciwwskazania do zabiegu?

Oksybrazja jest rodzajem peelingu, w którym intensywnie złuszczanie martwego naskórka odbywa się poprzez aplikację tlenu oraz soli fizjologicznej pod wysokim ciśnieniem. W porównaniu z klasyczną mikrodermabrazją, nie występuje tutaj mechaniczne usuwanie naskórka, które może powodować zaczerwienienie czy obrzęk. W związku z tym, oksybrazja jest znakomitym rozwiązaniem dla kobiet, których cera jest wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Zabieg ten wymyślono także z myślą o skórze naczynkowej.

Prawidłowo i rzetelnie wykonana oksybrazja pozwala redukować przebarwienia, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, powstrzymuje łojotok, oczyszcza pory, leczy objawy trądziku i odżywia skórę. Zabieg ten przeprowadzić można w większości salonów kosmetycznych.

Oksybrazja twarzy - przebieg zabiegu

Wiele osób po wykonanym zabiegu oksybrazji twierdzi, że jest on bardzo komfortowy i przyjemny. Wszystko to za sprawą techniki złuszczania naskórka. W przeciwieństwie do innych rodzajów peelingu, nie ma tutaj fizycznego kontaktu skóry z przyrządem złuszczającym naskórek. Oksybrazja jest również określana mianem zabiegu idealnego na upalne dni, gdyż mgiełka soli fizjologicznej kierowana w kierunku skóry pod wysokim ciśnieniem jest chłodna. W konsekwencji daje to przyjemne i odświeżające uczucie. Właśnie z tego powodu wiele kobiet na oksybrazję decyduje się szczególnie latem.

Jeżeli chodzi o przebieg samego zabiegu, to jest on wykonywany w trzech krokach. W fazie pierwszej kosmetyczka wykonuje kompleksowy demakijaż. Następnie przystąpi do zabiegu właściwego, który polega na kierowaniu w kierunku skóry strumienia tlenu i soli fizjologicznej. Jego pęd jest na tyle duży, że skutecznie odrywa martwy naskórek pozostawiając skórę gładszą i bardziej promienną. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka musi nałożyć specjalne okulary ochronne. W ostatniej fazie kosmetyczka może zaaplikować ampułki z substancją nawilżającą i pielęgnującą.

Zobacz - produkty do pielęgnacji ciała, które są skuteczne i poprawią kondycję skóry!

Oksybrazja twarzy - wskazania po zabiegu

Na 48 godzin po przeprowadzonej oksybrazji nie zaleca się korzystać z sauny, solarium oraz basenu. Warto również chronić skórę przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Większość dermatologów zaleca także zwiększyć dzienną dawkę wypijanych płynów, aby skóra była jak najbardziej nawilżona.

Oksybrazja - wskazania

Oksybrazja jest szczególnie polecana osobom, których skóra jest wrażliwa i delikatna. Oczywiście z zabiegu skorzystać może każdy kto boryka się z takimi problemami skóry jak:

  • Łojotok,
  • Przebarwienia,
  • Rozszerzone pory,
  • Płytkie zmarszczki oraz blizny,
  • Trądzik,
  • Łuszczyca.

Oksybrazja - przeciwwskazania

Tak jak większość zabiegów kosmetycznych tak również i oksybrazja cechuje się pewnymi przeciwwskazaniami, które należy uwzględnić i skonsultować przed zabiegiem ze specjalistą. Do głównych czynników ograniczających zalicza się:

  • Nowotwory,
  • Ostre stany zapalne skóry,
  • Trądzik ropowiczy i różowaty,
  • Terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia),
  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Znaczne nadciśnienie tętnicze,
  • Zaawansowana cukrzyca,
  • Niedawno przeprowadzone zabiegi chirurgiczne (w miejscu, gdzie miałby być przeprowadzany zabieg kosmetyczny),
  • Opryszczka

Oksybrazja - efekty

Efekty peelingu wodno-tlenowego są widoczne zazwyczaj po pierwszym zabiegu. Martwy naskórek został usunięty, skóra jest oczyszczona, dotleniona, a jej kolorystyka ulega znacznej poprawie. Oksybrazja stymuluje również skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, co objawia się ujędrnieniem skóry oraz poprawą jej elastyczności.

Sprawdźte kosmetyki do pielęgnacji twarzy to hit wśród influencerek!

Oksybrazja - jak często?

Pomimo tego, że efekty peelingu widoczne są już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym, to zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. Zazwyczaj będzie to około 3-5 zabiegów z tygodniowymi przerwami pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Oksybrazja - cena

Podstawowy zabieg twarzy to koszt około 80 - 100 złotych. Osoby, które zdecydują się dodatkowo na peeling szyi oraz dekoltu muszą liczyć się z wydatkiem mniej więcej 150 złotych.

To również może cię zainteresować:

Więcej - produkty do paznokci, które pokochały Polki!

Więcej o: