Liposukcja ultradźwiękowa: bezinwazyjne usuwanie tłuszczu

Liposukcja ultradźwiękowa, w odróżnieniu od klasycznych metod usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Wykorzystuje lecznicze właściwości ultradźwięków, za pomocą których można efektywnie redukować cellulit, poprawiać krążenie krwi i odżywiać skórę. Najczęściej wybieranymi przez pacjentów miejscami są brzuch, uda i pośladki, ale zabieg przeprowadzać można również na innych partiach ciała. Co warto zatem wiedzieć o liposukcji ultradźwiękowej przed wykonaniem zabiegu?

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny i skuteczny zabieg wyszczuplania sylwetki. Warto jednak pamiętać, że nie jest metoda leczenia nadwagi lub otyłości, gdyż przeznaczona jest jedynie do redukcji miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Do zabiegu wykorzystywana jest głowica emitująca ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, a ich energia pozwala na skuteczne oddzielenie tłuszczu od pozostałych tkanek. Kawitacja ultradźwiękowa i związane z nią wibracje pobudzają także metabolizm komórek, redukują i rozbijają zwapnienia oraz poprawiają krążenie krwi w tkankach.

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala uzyskać efekt mikromasażu, który aktywuje w skórze wiele enzymów i zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, przez co możliwe jest skuteczne usunięcie zbędnych i często szkodliwych produktów przemiany materii. Trzeba jednak pamiętać, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować oraz że liposukcja ultradźwiękowa posiada pewne przeciwwskazania.

Liposukcja ultradźwiękowa - dla kogo?

Liposukcja z użyciem ultradźwięków jest przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną w naturalny sposób zredukować tkankę tłuszczową w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele. Jest zalecany również tym, którzy z różnych przyczyn nie chcą przechodzić długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej. Liposukcja ultradźwiękowa to idealny wybór dla osób z cellulitem, rozstępami, bliznami zanikowymi oraz innymi dolegliwościami związanymi z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Więcej - te produkty do pielęgnacji ciała to hit. Skuteczne i niedrogie propozycje!

Liposukcja ultradźwiękowa - przeciwwskazania

Pomimo tego, że ultradźwięki zostały ogólnie uznane za stosunkowo bezpieczną metodą leczniczą, zabieg liposukcji kawitacyjnej charakteryzuje się pewnymi ograniczeniami, które muszą zostać uwzględnione przez osobę wykonującą zabieg. Do głównych przeciwwskazań zalicza się między innymi:

  • Wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty
  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Choroby krwi takie jak cukrzyca czy miażdżyca
  • Stany zapalne skóry
  • Gruźlica
  • Niewydolność wątroby i nerek
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Zaawansowane choroby sercowo-naczyniowe
  • Mechaniczne uszkodzenia skóry
  • Stwardnienie rozsiane
  • Epilepsja
  • Zaawansowana osteoporoza

Liposukcja ultradźwiękowa - przebieg zabiegu

Zabieg redukcji tłuszczu za pomocą kawitacji ultradźwiękowej jest podzielony na kilka etapów:

  1. W pierwszym kroku pacjentowi podawane jest miejscowe znieczulenie nasiękowe.
  2. Faza druga to zabieg właściwy, który polega na wprowadzeniu głowicy generującej ultradźwięki do tkanki tłuszczowej. Tym sposobem tłuszcz zamieniany jest na emulsję.
  3. W fazie trzeciej emulsja powstała z rozbitego tłuszczu zostaje usunięta z organizmu za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy lub poprzez masaż.

Czas samego zabiegu jest uzależniony od objętości tkanki tłuszczowej oraz partii ciała poddawanej działaniu ultradźwięków. Zazwyczaj cała operacja nie trwa dłużej niż 30 minut. Zaletą liposukcji ultradźwiękowej jest jej bezinwazyjność, bezbolesność, a ewentualne negatywne skutki uboczne są praktycznie niezauważalne. Po zabiegu skóra pozostaje nienaruszona. Warto również wspomnieć, że następnego dnia pacjent może wrócić do normalnego trybu życia.

Zobacz - top produkty do pielęgnacji twarzy. To prawdziwe hity!

Liposukcja ultradźwiękowa - efekty

Efekty liposukcji ultradźwiękowej są widoczne praktycznie od razu. Sylwetka jest wyraźnie wyszczuplona, a skóra jędrniejsza. Warto jednak pamiętać, że aby w pełni się zregenerować skóra potrzebuje kilku miesięcy. Dopiero po tym czasie widoczne są pełne efekty zabiegu, które utrzymują się już na stałe. Jeżeli chodzi natomiast o częstotliwość zabiegów to większość gabinetów dermatologicznych zaleca jeden tygodniowo w serii około 10 zabiegów.

Liposukcja ultradźwiękowa - cena

W zależności od lokalizacji gabinetu dermatologicznego oraz jego renomy, cena za pojedynczy zabieg liposukcji ultradźwiękowej może być różna. Zazwyczaj najtańsza jest liposukcja brzucha, która w serii 10 zabiegów będzie kosztowała 600-700 złotych. Uda + pośladki to wydatek rzędu 1000 złotych.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: