Wampirzy lifting - opinie, efekty, cena. Wszystko co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Do jednego z bardziej kontrowersyjnych zabiegów kosmetycznych zalicza się tzw. wampirzy lifting. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa pochodzi od sposobu wykonywania zabiegu, który polega na pobraniu krwi, odpowiednim jej przygotowaniu i ponownym wstrzyknięciu w miejsca szczególnie dotknięte zębem czasu. Wampirzy lifting poprawia elastyczność skóry, jej kondycję i kolorystykę. Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu przed zdecydowaniem się na pierwszą wizytę u dermatologa?

Wampirzy lifting to zabieg dermatologiczny z użyciem tzw. osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja otrzymywana z krwi pacjenta poprzez odpowiednie jej odwirowanie w specjalnie do tego celu przeznaczonej wirówce. Osocze bogatopłytkowe, jak sama nazwa wskazuje, zawiera dużą liczbę płytek krwi, które odpowiadają za procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Właściwość ta od dłuższego czasu jest wykorzystywana w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu cery. Wampirzy lifting stanowi również pewną alternatywę dla botoksu, którego efekty mogą często wyglądać sztucznie i nieestetycznie.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest przeznaczony dla wszystkich, którzy zmagają się z drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami skóry, utratą jej jędrności oraz elastyczności.

Wampirzy lifting - wskazania

Zabieg wampirzego liftingu jest alternatywą dla osób, które z wielu powodów obawiają  się botoksu. Jest on bowiem bardziej naturalny, a ewentualne skutki źle przeprowadzonego zabiegu nie są aż tak widoczne. Warto również dodać, że osocze bogatopłytkowe jest znakomitym środkiem dla alergików, którzy źle znoszą podskórne aplikacje innych substancji stymulujących skórę do jej biologicznej odbudowy. Innymi wskazaniami do wykonania wampirzego liftingu są m.in. łysienie oraz poprawa gęstości skóry.

Osocze bogatopłytkowe - czym jest?

Podstawowym składnikiem wykorzystywanym w zabiegu tzw. wampirzego liftingu jest osocze bogatopłytkowe (PRP - Plateled Rich Plasma). Ta pozyskiwana z krwi pacjenta substancja jest w głównej mierze złożona z płytek krwi, które w naturalny sposób stymulują skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Tym sposobem skóra staje się znów jędrna i napięta.

Wampirzy lifting - na czym polega?

Zabieg wampirzego liftingu złożony jest z kilku etapów. Zalicza się do nich:

 1. Wywiad z lekarzem - pierwszym etapem jest rozmowa z lekarzem, który może ustalić przeciwwskazania do zabiegu i jego ewentualne skutki uboczne.
 2. Pobranie krwi od pacjenta - w fazie drugiej pobierana jest krew w ilości około 8 ml. Trafia ona następnie do wirówki horyzontalnej, która oddziela osocze bogate w płytki krwi od czerwonych krwinek. Do tak powstałej substancji laborant dodaje chlorek wapnia, który powoduje zwiększenie produkcji białek odpowiedzialnych za prawidłowy wzrost komórek w skórze.
 3. Podanie pacjentowi osocza bogatopłytkowego - ostatnim etapem jest wstrzyknięcie powstałego preparatu do skóry pacjenta. Jest to realizowane za pomocą klasycznej mezoterapii lub bezpośrednio w okolice zmarszczek.

Wampirzy lifting - efekty

Wampirzy lifting jest metodą bardzo skuteczną. Głównymi efektami, które zauważyć można po około 2 - 3 miesiącach od zabiegu są:

 • poprawa jędrności skóry,
 • wyrównanie płytkich zmarszczek,
 • redukcja przebarwień,
 • efekt odmłodzenia skóry,
 • poprawa krążenia i lepsze odżywienie skóry,
 • wzmocnienie cebulek włosów.

Wampirzy lifting - przeciwwskazania

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego ma niestety pewne ograniczenia, które należy skonsultować z lekarzem przed zdecydowaniem się na zabieg. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

 • nowotwory,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaburzenia pracy wątroby.

Wampirzy lifting - jak często?

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu jest w głównej mierze uzależniona od wieku pacjenta oraz kondycji jego skóry. Zazwyczaj osobom po 30 roku życia zaleca się jeden, dwa zabiegi w roku. Warto również pamiętać, że pierwsze efekty dostrzec można dopiero po około 2 miesiącach.

Wampirzy lifting - cena

Cena za pojedynczy zabieg wampirzego liftingu jest uzależniona od renomy gabinetu dermatologicznego oraz od powierzchni skóry, która ma zostać poddana zabiegowi. Lifting twarzy to koszt od 1000 do 2000 złotych. Spora rozbieżność cen związana jest z różną techniką pozyskiwania osocza bogatopłytkowego.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: