Nici liftingujące - skuteczny sposób na odmłodzenie

Nici liftingujące i rewitalizujące są w medycynie estetycznej pewną nowością. Jednak mimo wszystko zabiegi z ich wykorzystaniem zdążyły zrobić furorę i spowodować, że coraz więcej osób decyduje się na tę metodę poprawy wyglądu skóry. Nici liftingujące pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przez co staje się ona jędrniejsza, gładsza oraz bardziej napięta. Jednak metoda ta ma pewne ograniczenia wynikające z indywidualnych przeciwwskazań. Co warto zatem wiedzieć o niciach liftingujących? Jak wygląda zabieg z ich wykorzystaniem oraz jak długo utrzymuje się jego efekt?

Nici liftingujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji o nazwie polidioksanon. Proces ich rozpuszczania jest całkowicie naturalny i trwa około 8-12 miesięcy, a produkty powstałe w jego wyniku stymulują tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych, a także kwasu hialuronowego. Wszystko to powoduje, że z każdym dniem od zabiegu skóra staje się coraz bardziej jędrna oraz gładka. Materiał, z którego wykonane są nici, jest całkowicie bezpieczny dla organizmu ludzkiego. Polidioksanon wykorzystuje się od dłuższego czasu do produkcji nici chirurgicznych do zastosowań wewnątrz ciała. Posiada certyfikaty bezpieczeństwa i do użytku dopuszczony jest w wielu krajach. Nie ma więc podstaw, aby martwić się o jego toksyczność. Jeżeli chodzi natomiast o najczęściej liftingowane miejsca, to zalicza się do nich twarz (żuchwa, policzki, linia brwi), brzuch, piersi, szyja oraz pośladki.

Nici liftingujące - rodzaje

  1. Nici Happy Lift - rodzaj nici wykonanych z polikaprolaktonu. Ich charakterystyczną cechą są występujące na nich haczyki. Ich zadaniem jest zwiększenie efektywności stymulacji tkanek do produkcji kolagenu. Są wykorzystywane do liftingu wyjątkowo trudnych miejsc, na przykład do liftingu brzucha.
  2. Nici First Lift Barb 4D - rodzaj nici wykonanych z polidioksanonu. Wykorzystuje się je do liftingu m.in. policzków. Jedna z tańszych możliwości zabiegowych z użyciem nici liftingujących.
  3. Nici Tornado Screw - rodzaj nici wykonanych z polidoksanonu. Stworzone do mocnego liftingu, a także wyostrzenia i uniesienia konturu twarzy.

Nici liftingujące - przebieg zabiegu

Zabieg polegający na wszczepieniu nici liftingujących nie jest skomplikowany i trwa zazwyczaj 30-60 minut. W pierwszym kroku podane zostanie miejscowe znieczulenie w postaci maści, która złagodzi ewentualny ból spowodowany nakłuwaniem skóry. W kolejnej fazie osoba wykonująca zabieg za pomocą bardzo cienkich igieł wprowadza w skórę nici liftingujące, które zostaną w niej w momencie wysuwania igły ze skóry. Nici umieszcza się w skórze tak, aby tworzyły swojego rodzaju rusztowanie podnoszące tkanki. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie skóry wywołane podrażnieniem. Możliwe jest również wystąpienie obrzęku, zaczerwienienia oraz niewielkiej wysypki. Z reguły podrażnienia znikają w kilka godzin po wykonanym zabiegu.

Nici liftingujące - zalecenia po zabiegu

W przypadku wystąpienia silnych obrzęków oraz wysypki zaleca się przyjmowanie antybiotyków przepisanych przez specjalistę. Warto również dodać, że na około 15-20 dni od wykonanego zabiegu nie wolno wykonywać zabiegów laserowych, masaży miejsc zawierających nici, a także peelingów. Pewne ryzyko niesie również intensywny wysiłek fizyczny, gdyż może on spowodować przemieszczanie się nici w skórze.

Nici liftingujące - efekty

Pierwsze dostrzegalne efekty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących pojawiają się po około 2 tygodniach. Warto jednak pamiętać, że na pełny efekt trzeba poczekać nawet 3-4 miesiące, gdyż procesy powstawania nowych włókien kolagenowych w tym przypadku są powolne. Dużą zaletą tej techniki jest czas utrzymywania się efektów -  mogą utrzymywać się nawet do 3 lat.

Nici liftingujące - przeciwwskazania

Pomimo tego, że zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest stosunkowo bezpieczny i dobrze opanowany przez osoby go wykonujące, to posiada jednak pewne ograniczenia. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nowotwory
  • Stany zapalne skóry
  • Epilepsja
  • Mechaniczne uszkodzenia skóry
  • Stosowanie leków rozrzedzających krew
  • Problemy z krzepliwością krwi

Nici liftingujące - cena

Cena za wykonanie zabiegu liftingującego zależy przede wszystkim od rodzaju nici, a także partii ciała. Przykładowo, wykonanie liftingu twarzy z użyciem ośmiu Nici Barb to wydatek rzędu 3500 złotych. Pośladki, uda czy brzuch to koszt rzędu 10000-12000 złotych.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: