Przedłużanie włosów - metody, cena, i ile się trzymają

Przedłużanie włosów to bezbolesny i w zasadzie nieinwazyjny zabieg, który daje natychmiastowe efekty. Metod jego wykonania jest kilka - niektóre można zastosować samodzielnie w domu, inne wymagają wizyty w salonie fryzjerskim. Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest przedłużanie włosów, jak się to robi, ile kosztuje i ile trzymają się przedłużane włosy ten artykuł jest dla ciebie.

Przedłużanie włosów to bezbolesny zabieg, którego największą zaletą jest natychmiastowy i bardzo wyraźny efekt - niezależnie od metody, jaką jest wykonywany. Do jego przeprowadzenia używa się pasm sztucznych (tańszych) włosów lub naturalnych - za te oczywiście trzeba zapłacić więcej. Niezależnie od tego, na które się zdecydujesz, kępki są doczepiane do twoich włosów - stąd możliwość uzyskania natychmiastowego efektu.

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. W końcu wyjaśniła, dlaczego. Ma doczepy

Jak każdy zabieg, także przedłużanie włosów ma swoje ograniczenia, choć dzięki niemu można cieszyć się kosmykami dłuższymi nawet o kilkadziesiąt centymetrów. 

Sprawdź ofertę kosmetyków do pielęgnacji na Avanti24.pl!

Przedłużanie włosów: metody

Istnieje kilka metod przedłużania włosów. To, która jest dla ciebie najlepsza, zależy od wielu czynników - stanu i długości twoich własnych włosów, preferencji, a także zasobności portfela.

Metoda keratynowa

Keratynowe przedłużanie włosów to najpopularniejsza, a zarazem jedna z najdłużej stosowanych metod. Co ją wyróżnia?

 • to tzw. metoda "na ciepło". Do przymocowania poszczególnych pasm włosów fryzjer używa specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z keratynowym wkładem,
 • spoiwem czy "klejem", który łączy pasma z naturalnymi włosami jest keratyna. To białko jest naturalnym budulcem włosa,
 • niektóre opinie na temat tej metody wskazują na fakt, że ciepło niszczy włosy. To prawda, choć w przypadku keratynowego przedłużania temperatura stosowana do zgrzania doczepianych kosmyków z naturalnymi włosami to maksymalnie 180 stopni Celsjusza, czyli o 40-50 stopni mniej niż temperatura, do której nagrzewa się prostownica,
 • to precyzyjne i naturalnie wyglądające rozwiązanie, bo w tej metodzie stosuje się małe pasemka włosów, a samo łączenie jest prawie niewidoczne,
 • daje trwałe efekty, jednak co 2-3 miesiące (to zależy, jak szybko rosną twoje naturalne włosy) trzeba się wybrać do fryzjera na obniżenie pasm. Inaczej staną się widoczne.

Metoda na tzw. mikroringi:

Większość salonów fryzjerskich, które zajmują się przedłużaniem włosów, ma tę metodę w swojej ofercie. Jej główną zaletą jest wyjątkowa trwałość. Czym jeszcze się wyróżnia?

 • to przede wszystkim bezpieczna metoda, bo nie wymaga użycia zgrzewarki. Wykonuje się ją "na zimno" i tak bywa najczęściej opisywana,
 • doczepy są mocowane do włosów za pomocą malutkich metalowych obrączek (ringów), których kolor, rodzaj i rozmiar dopasowuje się do stanu i koloru włosów klientki. Do wyboru są między innymi miedziane, aluminiowe i brązowe pierścienie
 • wymaga dużej precyzji i doświadczenia od stylisty przedłużającego  włosy tą metodą, a od klientki cierpliwości - na początku metalowe mikroringi mogą przeszkadzać, bo są wyczuwalne, ale z czasem można się do nich przyzwyczaić
 • to jedna z metod przedłużania włosów, która daje najtrwalsze efekty - na poprawki wystarczy się zgłosić co 3-4 miesiące.

Metoda ultradźwiękowa

To jedna z najnowocześniejszych metod przedłużania włosów. Zasada jest podobna, jak w przypadku metody keratynowej, jednak oba sposoby sporo różni. Na czym polega metoda ultradźwiękowa?

 • poszczególne pasma "zgrzewa" się z naturalnymi włosami za pomocą zgrzewarki ultradźwiękowej, która zamiast ciepła "wydziela" fale akustyczne o wysokich częstotliwościach. Wytwarzane przez urządzenie ultradźwięki powodują szereg zjawisk, w tym punktowe podgrzanie, drganie cząsteczek itd., dzięki czemu możliwe jest połączenie doczepów z naturalnymi włosami,
 • jest wykonywana "na zimno", więc specjaliści polecają ją zwłaszcza osobom o zniszczonych i słabych włosach, bo dodatkowo ich nie obciąża,
 • jest bardzo trwała - efekty mogą się utrzymywać nawet do pół roku
 • można dzięki niej osiągnąć bardzo naturalny wygląd fryzury, bo miejsca połączenia włosów są w zasadzie niewidoczne,
 • jej wadą jest to, że doczepy trudno zdjąć i wymaga to więcej czasu niż w przypadku innych metod.

Metoda clip-in

To najprostsza, najtańsza i najszybsza metoda, jednak idzie za tym najmniejsza trwałość i najmniej naturalny wygląd. Co cechuje ten sposób?

 • przede wszystkim to, że metoda clip-in daje jednorazowy efekt. W tym przypadku bowiem doczepia się poszczególne kosmyki do naturalnych włosów za pomocą przymocowanego do doczepów klipsa,
 • można ją zrobić samodzielnie w domu, bo nie wymaga zastosowania żadnego specjalistycznego sprzętu,
 • z tego samego powodu jest najtańsza, zwłaszcza, jeśli użyjesz sztucznych pasemek,
 • można z jej pomocą szybko przedłużyć włosy. To, jak szybko zależy oczywiście od objętości tych naturalnych i zdolności manualnych oraz doświadczenia "przyczepiającego". Dlatego świetnie nadaje się na specjalne okazje, kiedy chcesz wyglądać inaczej - na przykład na weselu czy imprezie,
 • to metoda, która jest najbardziej inwazyjna dla włosów. Klipsy z doczepami obciążają naturalne kosmyki, dlatego powinny być stosowane wyłącznie raz na jakiś czas.

Metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów metodą kanapkową też należy do popularnych zabiegów. Jej zaletą jest to, że nie jest tak kosztowna, jak keratynowe przedłużanie włosów lub to za pomocą ultradźwięków czy mikroringów. Zasada działania jest w tym przypadku najbardziej podobna do metody clip-in

 • Wykorzystywane w tej metodzie doczepy to płaskie pasma z przezroczystą silikonową taśmą na końcu. Z jej pomocą przykleja się je do naturalnych włosów,
 • jeśli zabieg jest precyzyjnie wykonany, a jakość doczepów wysoka, taśmy są niewidoczne, a efekt uzyskany dzięki tej metodzie jest dość naturalny,
 • nazwa wzięła się stąd, że poszczególne pasma są naklejane jedno nad drugim - nieco jak kolejne warstwy w kanapce,
 • odpowiednio pielęgnowane doczepy można nosić przez 3-4 miesiące,
 • są wygodne, "nie czuć" ich na głowie tak jak klipsów czy - z początku - mikrokringów.

Przedłużanie włosów: cena

Ile kosztują przedłużane włosy? To, ile finalnie trzeba za nie zapłacić, zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy zabieg chcesz wykonać samodzielnie w domu, czy u specjalisty.

"Domowe" przedłużanie włosów: ile kosztuje? Do wyboru masz w zasadzie wyłącznie dwie metody - clip in oraz kanapkową. To, ile będzie cię kosztować zależy, ile zapłacisz za doczepy. 

Na ich cenę ma wpływ to, z jakiego źródła pochodzą, czy są naturalne czy sztuczne i jaką maja długość. Zestaw sztucznych o długości 25 cm (zwykle nie oferuje się mniejszej długości) kupisz już za mniej niż 50 zł, natomiast za komplet naturalnych pasm o długości 50 cm zapłacisz nawet 500-600 zł i więcej. Te ceny dotyczą zarówno doczepów na taśmach, jak i tych z klipsami.

Taśmy zwykle są jednak droższe o 100-150 zł, ale też dają trwalszy i bardziej naturalny efekt.

Ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera? To kwestia lokalizacji salonu, jego renomy i użytych materiałów. Większość stylistów pracuje na naturalnych włosach i nie zaleca stosowania sztucznych pasemek, bo nawet najlepiej wykonane mogą się odznaczać od naturalnych włosów, zwłaszcza, kiedy z czasem niszczeją, i dodatkowo je obciążają.

To, ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera zależy jednak przede wszystkim od tego, jaką metodę wybierzesz, a także jaką gęstość i długość chcesz uzyskać. Rozbieżność cenowa jest więc ogromna i waha się od 200 zł do kilku tysięcy. Poniżej podajemy więc wyłącznie orientacyjne ceny - dokładną poznasz po konsultacji z wybranym przez ciebie fryzjerem.

 1. Metoda keratynowa: 800-2500 zł.
 2. Metoda ultradźwiękowa: 800-2500 zł.
 3. Metoda na mikroringi: 600-2200 zł.
 4. Metoda kanapkowa: 600-2200 zł (rozbieżność wynika przede wszystkim z jakości użytych pasm).
 5. Metoda clip-in: 500-700 zł lub mniej (np. kilka zł za pasemko plus koszt mycia i układania włosów), jeśli przyniosłaś do fryzjera własne doczepy.

Przedłużanie włosów: ile pasemek

To częste pytanie od osób, które chcą przedłużyć włosy, jednak odpowiedź na nie zależy od konkretnego przypadku i tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Przy zabiegu przedłużania, niezależnie od metody, trzeba doczepić ich minimum kilkadziesiąt - na to, ile dokładnie, wpływ ma przede wszystkim naturalna gęstość twoich włosów oraz to, czy chcesz jeszcze bardziej powiększyć ich objętość. Zwykle fryzjer doczepia od 80 do 200 pasemek, zwykle ten przedział mieści się między 120 a 150 sztuk.

Przedłużanie włosów: od jakiej długości

To umowna kwestia, jednak większość specjalistów nie podejmuje się przedłużania włosów na naturalnych, które mają mniej niż 15 cm.

Ile trzymają się przedłużane włosy?

To zależy od metody i tego, czy odpowiednio o nie dbamy. Z przedłużonymi włosami można robić wszystko to, co z naturalnymi, czyli myc je, nakładać odżywki i inne kosmetyki do pielęgnacji, farbować, a także wykonywać wszystkie zabiegi stylizacyjne, jak na przykład prostowanie czy kręcenie. To naturalne włosy, które trzeba mocno nawilżać - poza tym zachowują się tak, jak te prawdziwe.

Najtrwalsze efekty daje metoda ultradźwiękowa - doczepy trzymają się dzięki niej nawet 6 miesięcy. Długo, bo 3-4 miesiące, utrzymują się pasma doczepione do naturalnych włosów za pomocą mikroringów i taśm. Podobnie sytuacja wygląda z metodą keratynową (2-3 miesiące). Doczepy clip-on należy zdjąć po jednym dniu/nocy ich noszenia i dać naturalnym włosom odpocząć.

Zobacz też:

Więcej o: