Paznokcie tytanowe - krok po kroku, cena, opinie

Paznokcie tytanowe to stosunkowo nowa metoda manicure'u, która staje się coraz popularniejsza dzięki licznym zaletom, które ją cechują. Kobiety cenią paznokcie tytanowe przede wszystkim za trwałość i uniwersalność, a także fakt, że nie niszczą naturalnych paznokci. Do tego można je zrobić stosunkowo łatwo samodzielnie w domowym zaciszu.

Paznokcie tytanowe, choć w Polsce są znane już od 2014 roku (a w USA, gdzie zostały wynalezione, od 20 lat), wśród naszych rodaczek nie stały się dotąd tak popularne jak tzw. hybrydy czy paznokcie żelowe lub akrylowe. Mimo że nazwa tego rodzaju manicure'u brzmi dość ciężko i topornie, w rzeczywistości jest on bardziej delikatny dla naturalnych paznokci niż większość innych metod trwałego zdobienia paznokci. 

Paznokcie tytanowe: opinie

Producenci i entuzjaści tej formy manicure'u przekonują również, że ten sposób jest wyjątkowo bezpieczny - do tego stopnia, że poleca się go nawet kobietom w ciąży i karmiącym piersią matkom. Tę rekomendację czy opinię każda przyszła i młoda mama powinna jednak dokładnie rozważyć, bo zdarza się, że niektóre panie odczuwają uczucie ściągnięcia czy pieczenia pod płytką paznokci, a do tego manicure tytanowy zmywa się za pomocą acetonu, który zdecydowanie nie jest zdrowy (może wysuszać i osłabiać skórki wokół paznokci oraz same paznokcie).

Zaletą manicure'u tytanowego jest także to, że jego czas wykonania jest dość krótki - u zręcznej manikiurzystki nie powinno to zająć więcej niż 45 minut. Ponadto ta metoda - w przeciwieństwie do innych - nie pogrubia znacząco płytki paznokcia, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Zobacz - produkty do włosów, które są warte swojej ceny!

Paznokcie tytanowe: na czym polega ta metoda

Na czym właściwie polega ta metoda zdobienia, czyli paznokcie tytanowe? Swoją nazwę zawdzięczają dwutlenkowi tytanu, czyli związkowi chemicznemu, który znajduje się w składzie preparatu służącego do ich wykonywania.

Sam sposób łączy w sobie cechy manicure'u hybrydowego oraz akrylowego. Dlaczego? Bo z jednej strony można z jego pomocą wyczarować kolorowe paznokcie, które będą się trzymać przez kilka tygodni (jak w przypadku hybryd, a nawet dłużej), a z drugiej ten sposób umożliwia przedłużenie paznokci i skorygowanie kształtu naturalnej płytki (jak z pomocą akrylowego proszku).

Sprawdź - modne paznokcie 2020. Te produkty warto mieć w swojej kolekcji!

Podstawową różnicą między tymi metodami jest to, że do utwardzania paznokci tytanowych nie używa się żadnej lampy. A sam proszek, z którego pomocą się je wykonuje, oprócz dwutlenku tytanu zawiera substancje odżywcze (witaminę A i E oraz wapń), które pielęgnują i wzmacniają paznokcie. To sprawia, że paznokcie tytanowe mają nieco wspólnego z typowo pielęgnacyjnym manicurem japońskim.

Paznokcie tytanowe: krok po kroku

Do wykonania paznokci tytanowych potrzebujesz odpowiednich akcesoriów i produktów:

 • pilniczka do wyrównania kształtu paznokci,
 • tzw. cleanera, czyli płynnego produktu do odtłuszczania płytki paznkocia,
 • żelu bazowego,
 • pudru/proszku w wybranym kolorze,
 • lakieru nabłyszczającego w formie żelu, czyli tzw topu,
 • utwardzacza,
 • ewentualnie: małego pędzelka i oliwki do pielęgnacji skórek

Teraz czas na instrukcję:

 1. Najpierw zadbaj o paznokcie tak jak przy okazji zwykłego manicure'u, to znaczy pozbądź się skórek i wyrównaj kształt paznokcia za pomocą pilniczka.
 2. Odtłuść płytkę paznokci cleanerem.
 3. Jeśli zamierzasz przedłużyć paznokcie z pomocą żelu bazowego, możesz to zrobić nakładając go na tipsy - tak jak w przypadku paznokci żelowych.
 4. Jeśli chcesz po prostu nadać paznokciom kolor, najpierw nałóż jak najstaranniej na całą płytkę paznokcia cienką warstwę żelu bazowego. Dokładność na tym etapie jest bardzo ważna, bo proszek przyczepi się tylko tam, gdzie "natrafi" na żel - musisz więc pokryć nim równomiernie całą płytkę, a jednocześnie nie wyjść poza jej kontur.
 5. Kiedy już nałożysz pierwszą warstwę żelu, zanurz palec w pojemniczku z kolorowym pudrem. Jego nadmiar możesz usunąć małym pędzelkiem.
 6. Poczekaj, aż pierwsza warstwa wyschnie i powtórz nakładanie żelu oraz pudru.
 7. Następnie nałóż lakier nabłyszczający - tzw. top.
 8. Na koniec nałóż jeszcze na całość warstwę utwardzacza, który sprawi, że paznokcie tytanowe będą się trzymać nawet przez 4-5 tygodni.

Jak widzisz, paznokcie tytanowe z powodzeniem możesz wykonać w domu - zwłaszcza, jeśli masz już jakiekolwiek doświadczenie z robieniem hybryd czy paznokci żelowych lub akrylowych. Jeśli nie czujesz się pewnie, w serwisie Youtube pod hasłem "paznokcie tytanowe" znajdziesz wiele instruktażowych filmików, które krok po kroku pokazują jak wykonać ten rodzaj zdobienia, a także jak przedłużyć paznokcie proszkiem z dwutlenkiem tytanu.

Paznokcie tytanowe: jak usunąć

Możesz stosunkowo łatwo nie tylko zrobić je w domu, ale również usunąć. Jak? Potrzebujesz tylko acetonu i wacików, frezarki do paznokci lub pilnika.

 • spiłowywanie paznokci tytanowych frezarką jest najszybsze i, o ile nie przesadzisz, bezpieczne dla naturalnych paznokci,
 • ta sama czynność wykonana pilnikiem jest również nieinwazyjna, ale trwa bardzo długo,
 • aceton nie jest dobry dla zdrowia paznokci, ale wystarczy kilka minut "kompresu" z zanurzonych w nim wacików, by z twoich paznokci zniknęło całe tytanowe zdobienie.

Paznokcie tytanowe: cena

W przeciwieństwie do paznokci hybrydowych, a także żelowych czy nawet akrylowych, paznokcie tytanowe nie są w Polsce tak popularne, przez co nie wszystkie salony manicure'u oferują ten zabieg. W tak dużych miastach jak Kraków, Warszawa czy Katowice na pewno znajdziesz gabinet, w którym będziesz mogła zrobić tytanowe paznokcie, jednak możesz go równie dobrze wykonywać w domu. Wszystkie potrzebne akcesoria i produkty kupisz w internecie.

W salonach ta usługa kosztuje średnio od 70 do 120 zł. Gotowy zestaw do domowego użytku znajdziesz już za 110 zł, ale ceny kształtują się raczej w granicy 160-200 zł i więcej, bo sam koszt proszku w jednym kolorze to kilkadziesiąt zł. Pamiętaj jednak, że będziesz mogła go wykorzystać wiele razy.

Najpopularniejszą firmą oferującą produkty i zestawy do wykonywania paznokci tytanowych jest marka SNS, która wprowadziła tę metodę na polski rynek.

Więcej - te produkty do pielęgnacji są skuteczne!

Zobacz też:

Więcej o: