Wzorki na paznokcie krok po kroku. Łatwe sposoby, dzięki którym zrobisz je w domu

Wzorki na paznokcie możesz wykonać bez pomocy profesjonalistki. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne. Dowiedz się, jak samodzielnie w domu zrobić ciekawe wzorki na paznokcie.

Wzorki na paznokcie krok po kroku - to nie takie trudne

Gdy widzisz precyzyjne wzorki, może wydawać ci się, że ich wykonanie jest bardzo trudne i robią je tylko i wyłącznie profesjonalistki. Jednak wzorki na paznokcie możesz zrobić także samodzielnie w domu.

Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w robieniu takich wzorków, zacznij od najprostszych kombinacji. Potem gdy nabierzesz wprawy, będziesz mogła przejść do bardziej skomplikowanych wzorków z większą ilością elementów i kolorów.

Łatwe wzorki na paznokcie - od czego zacząć?

Podstawowym produktem, w jaki musisz się zaopatrzyć, jest specjalny lakier do wzorków na paznokcie. Posiada on bardzo cienki pędzelek, który ułatwi ci pracę. Pamiętaj, aby kolory ze sobą dobrze współgrały. To w tym przypadku już połowa sukcesu.

Najpierw wykonujemy tradycyjny manicure. Musisz jednak pamiętać o tym, by za wcześniej nie nakładać utwardzacza, czyli top coat. Zazwyczaj radzi się, by warstwa ta została naniesiona na sam koniec, już po stworzeniu wzorków.

O czym jeszcze musisz pamiętać? Wzorki prezentują się dobrze zarówno na kwadratowych, jak i okrągłych paznokciach. Jak łatwo domyślić się, z wykonaniem wzorków musimy poczekać do momentu, aż lakier całkowicie wyschnie. Aby przyspieszyć proces schnięcia, możesz przygotować miskę wody z zimnym lodem. Następnie wsadź do niej na jakiś czas swoje dłonie. Dzięki temu szybciej przejdziesz do następnego etapu.

Zobacz także: Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Wzorki na paznokcie - co dalej?

Jakie akcesoria będą ci potrzebne? Oto lista najważniejszych przyborów:

- Specjalny przyrząd do wzorków, który nazywany jest sondą. Znajdziesz ją w wielu sklepach internetowych. Koszt takiego produktu waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

- Plastikowa podkładka. To na nią będziesz wylewać lakiery, które następnie naniesiesz sondą na paznokcie.

- Zmywacz do paznokci bez acetonu, który będzie potrzebny do czyszczenia przyrządów w trakcie wykonywania wzorków.

- Niektóre panie stosują także specjalną taśmę ochronną, którą naklejają na paznokcie przed stworzeniem wzorków. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj jednak, że robi się to dopiero, gdy lakier już wyschnie. Taka taśma nie jest jednak koniecznością.

Jakie wzorki wybrać?

Jeśli to dopiero początki twojej przygody ze wzorkami, zacznij od najprostszych geometrycznych kształtów. Dzięki nim stopniowo będziesz nabierała wprawy. Na tym etapie zapomnij o skomplikowanych "dziełach sztuki", które widzisz na paznokciach niektórych dziewczyn. Jeśli podejmiesz się takiego skomplikowanego zadania, bardzo prawdopodobne, że teraz ci się to nie uda i tylko się zniechęcisz.

Wzorki na paznokcie hybrydowe

Wzorki na paznokcie nie są zarezerwowane tylko dla klasycznego manicure. Mogą je wykonywać także panie, które preferują hybrydy. Hybrydowe wzorki to gwarancja znacznie dłuższych efektów, które mogą utrzymać się nawet do czterech tygodni.

Jak wykonać profesjonalny manicure hybrydowy dowiesz się tutaj: Manicure hybrydowy - na czym polega? >>

Podstawa to zadbane paznokcie

Zanim jednak zabierzesz się za zdobienie swoich paznokci, musisz obiektywnie ocenić ich stan. Jeśli widzisz, że są łamliwe i nawet zwykły manicure nie wytrzymuje na nich kilku dni, najwyższy czas na terapię. Bez tego wykonywanie skomplikowanych wzorków nie ma sensu. Po co marnować swój czas, jeśli efekt twój pracy szybko ulegnie zniszczeniu?

Na rynku dostępnych jest wiele odżywek do paznokci, dzięki którym przeprowadzisz kilkudniową lub kilkutygodniową terapię. Dzięki temu staną się one znacznie mniej łamliwe. Przez to każdy rodzaj manicure będzie lepiej się na nich trzymał.

Aby prewencyjnie zadbać o paznokcie, pamiętaj także o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji:

  • Zakładaj gumowe rękawiczki do wykonywania różnych prac domowych (np. mycie naczyń, pranie ręczne, sprzątanie).
  • Nie zapominaj o noszeniu ciepłych rękawiczek zimą.
  • Pamiętaj o regularnym nawilżaniu swoich dłoni.

Zobacz także:

Spirulina - wszechstronna alga na różne problemy [w proszku, tabletki, dawkowanie]

Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]
Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: