Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]

Tatuaże damskie stają się coraz modniejsze. Obecnie nikogo nie dziwi już to, że panie także pragną w ten sposób urozmaicić swój wygląd. Jakie są obecnie najmodniejsze tatuaże damskie i gdzie najlepiej je wykonać?

Tatuaże damskie - co jest teraz modne?

Mało kto pamięta, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu tatuaże były głównie znakiem rozpoznawczym kryminalistów. Teraz decyduje się na nie coraz więcej osób. Przesuwa się także granica wieku - na tatuaże coraz częściej decydują się także nastolatki.

Idealny tatuaż dla pani powinien przede wszystkim korespondować z jej osobowością i stylem ubioru. To nadrzędna zasada, której powinnyśmy się trzymać zawsze, niezależnie od zmieniających się trendów.

Ostatnio popularnością cieszą się tatuaże dyskretne i minimalistyczne. Są delikatne i nie rzucają się zbytnio w oczy. Jakie wzory są w ostatnich latach najchętniej wybierane przez panie? To m.in.:

  • cytaty
  • hasła
  • litery
  • piórka
  • kwiatki
  • obręcze
  • strzałki

Tatuaże damskie - kwiaty

Kwiaty, podobnie jak w modzie odzieżowej, są uniwersalnym wzorem tatuażowym dla kobiet. Często łączy się je także z innymi elementami. Decydując się na taki tatuaż, możemy być więc niemal pewne, że taka ozdoba zawsze będzie modna i za kilka lat nie stanie się synonimem kiczu.

Tatuaże damskie - znaczenie

Jakie jest znaczeni najpowszechniejszych tatuaży wśród pań? Okazuje się, że wiele popularnych wzorów posiada swoje przesłanie. Oto kilka przykładów:

- Róża: piękno i miłość;

- Lilia: wiara, nadzieja, czystość;

- Stokrotka: niewinność.

Przed zabiegiem musimy więc sprawdzić, czy wzór, na który się decydujemy, nie symbolizuje wartości lub idei, z którą nie jest nam po drodze.

- Nie wiem, dlaczego czuje się źle, kiedy wiem, że powinnam czuć się dobrze. Ten tatuaż poruszył Internautów i pokazał dwa oblicza depresji >>

Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy

Jakie wzory możemy wytatuować na nadgarstku lub ramieniu? Oprócz ponadczasowych kwiatów są to m.in. gwiazdki, strzałki, skrzydła, pióra, motyle, ptaki, pióra, kompasy.

Niektóre panie decydują się także na większe tatuaże przedstawiające zwierzęta. Przykładowo, w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się koty. Wiele pań tatuuje również na ręku ważne dla nich słowa, hasła lub cytaty. W takich przypadkach musi być to jednak wyjątkowo dobrze przemyślana decyzja. Gdy jest to coś kontrowersyjnego, możemy spodziewać się, że wiele osób będzie pytało nas o powody wykonania takiego tatuażu.

A jakie są najpopularniejsze wzory na plecy? W tym przypadku trendy z ostatnich lat są bardzo podobne. Z tą różnicą, że takie tatuaże są często większe niż te na ręku. Popularne w ostatnich latach są m.in. ptaki, skrzydła, rozbudowane gałęzie drzew, nuty, motyle, okręgi i kokardki.

Gdzie najlepiej wykonać tatuaż?

Przed zabiegiem warto poczytać na forach internetowych opinie na temat salonów tatuaży, które mamy na oku. Poza tym, jeśli chcemy uniknąć ukrytych reklam, możemy zapytać o opinie znajomym w mediach społecznościowych. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na tatuaże, więc możemy liczyć na to, że ktoś udzieli nam odpowiedniej rady.

Warto pamiętać także o innym ważnym aspekcie. Odradza się wykonywanie tatuaży w niesprawdzonych i podejrzanych miejscach. To rada dla osób, które chciałyby na przykład, by tatuaż był pamiątką z wycieczki. Gdy jesteśmy w odległych rejonach świata, nie powinniśmy być aż tak bardzo spontaniczni. Nie w każdym salonie przestrzegane są podstawowe zasady higieny. Przez to możemy zarazić się m.in. HIV i HCV.

Tatuaże dla kobiet - najpopularniejsze wzory >>

Laserowa usuwanie tatuaży

Obecnie dzięki laserowej metodzie usuwania tatuaże nie są kojarzone już z niechcianą pamiątką na całe życie. Jeśli zmienią się nam upodobania, zawsze możemy usunąć ozdobę. Z tej przyczyny nie musimy być w tej kwestii nadmiernie ostrożni.

Z drugiej strony przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu danego tatuażu, warto dobrze ją przemyśleć, by nie płacić dwa razy - za wykonanie i usunięcie ozdoby. Jeśli nasz gust jest zmienny, nie podejmujmy więc zbyt pochopnych kroków. Warto trochę poczekać i po jakimś czasie ponownie zadać sobie pytanie, czy dany wzór nadal do nas przemawia.

Zobacz także:

Spirulina - wszechstronna alga na różne problemy [w proszku, tabletki, dawkowanie]

Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: