Grzywka na bok czy na prosto? Sprawdź, co pasuje do twojego kształtu twarzy

Grzywka to cięcie, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak nie każda pani może sobie na nie pozwolić. Podpowiadamy, jakie grzywki są teraz modne i jaka grzywka będzie pasowała do twojego kształtu twarzy.

Grzywka - fryzura nie dla każdego

Grzywki były i są modne. I raczej nigdy z mody nie wyjdą. Oczywiście zdarza się, że w pewnym momencie jakiś ich rodzaj staje się szczególnie popularny (np. ekstremalnie krótkie grzywki w stylu Audrey Hepburn), a potem szał na tego typu cięcia mija. Jednak na klasyczne proste grzywki możemy zdecydować się zawsze bez obaw, że za jakiś czas ten trend przeminie.

Chyba każda kobieta chociaż raz w życiu zdecydowała się na grzywkę. I czasami był to spory błąd, którego niektóre panie żałowały następnie przez kilka miesięcy. To dlatego, że grzywka nie do każdego kształtu twarzy i typu urody pasuje! Zanim więc podejmiemy decyzję o takim cięciu, sprawdźmy, komu grzywki są szczególnie zalecane, a komu odradzane.

Grzywki to także kontrowersyjny temat w świecie gwiazd. Wielu znanym modelkom i aktorkom "oberwało się" od fanów po takim cięciu, gdyż ich zdaniem nie pasowało ono do danego typu urody. Tego typu fryzury publicznie odradzano już m.in. aktorce Emmie Watson i modelce Emily Ratajkowski.

Grzywka na prosto, na dwa boki - co wybrać?

Grzywka na prosto to chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie. Takie cięcie pasuje doskonale do długich włosów. Jest jednak dosyć ryzykowane, bo nie koresponduje dobrze z każdym typem urody.

Ciekawym rozwiązaniem jest grzywka na dwa boki. Takie cięcie lansowały m.in. angielska księżna Kate i Maja Sablewska.

Grzywka na bok - dla kogo takie cięcie?

Kto nie powinien więc ścinać grzywki? Są to przede wszystkim panie o okrągłych i kwadratowych twarzach. Taka fryzura zbytnio skróci twarz. Wyjątkiem są jednak grzywki na bok.

Panie o okrągłych i kwadratowych buziach mogą spróbować tego typu cięcia, zwłaszcza gdy mają wysokie czoła. Musimy jednak uprzedzić fryzjera, by nasza grzywka na bok nie była zbyt krótka. Wówczas fryzura będzie źle się układać i możemy mieć z nią problem przez najbliższy miesiąc.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Przedstawiamy kilka uniwersalnych porad dotyczących grzywek dla pań o różnych kształtach twarzy - owalnym, serca, kwadratowym i okrągłym. 

- Twarz owalna: takie panie mają największą swobodę. W ich przypadku dobrze może sprawdzić się każdy rodzaj grzywki. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że czasami takie cięcie nie pasuje do naszych rysów twarzy. Dlatego nawet, jeśli mamy idealnie owalną twarz, warto przemyśleć decyzję o takim cięciu.

- Twarz w kształcie serca: w takich przypadkach idealnie sprawdzą się grzywki w stylu lat 70.

- Twarz kwadratowa: grzywki są generalnie odradzane, ale dobrze mogą sprawdzić się te ułożone na bok.

- Twarz okrągła: dobrym rozwiązaniem także może być grzywka na bok.

Grzywka - kilka praktycznych porad

O czym jeszcze warto wiedzieć? Oto kilka praktycznych wskazówek:

  • Przed ścięciem grzywki możesz sprawdzić, jak wyglądała w takim cięciu jakaś znana gwiazda o podobnym do twojego typie urody lub kształcie twarzy.
  • Możesz poszukać także aplikacji, które na podstawie naszych zdjęć sprawdzą, jak będziemy wyglądali w innej fryzurze. Taką opcję znajdziemy także na stronach internetowych niektórych zakładów fryzjerskich.
  • Grzywka po angielsku to "fringe" lub "bangs". Warto o tym wiedzieć, gdy na przykład mieszkamy za granicą lub jesteśmy na dłuższym wyjeździe i chcemy skrócić przeszkadzające nam włosy.
  • Jeśli nie masz za sobą wykształcenia fryzjerskiego lub specjalnego kursu, nie ścinaj grzywki samodzielnie. Mimo że wiele pań decyduje się na taki krok, jest to dosyć spore ryzyko. Za ścięcie grzywki u profesjonalnych fryzjerów zapłacimy od 5 do 20 zł. Nie warto więc oszczędzać na tego typu zabiegach.
  • Jeśli ścięcie grzywki okazało się w twoim przypadku sporym błędem, postaraj się zaczesywać ją na bok lub upinać do tyłu. Zanim włosy odrosną do bezpiecznej długości, zazwyczaj muszą minąć 2-4 miesiące.
  • Jeśli masz kręcone włosy, nie musisz obawiać się grzywek. Prostowanie takiego niewielkiego fragmentu fryzury nie jest czynnością bardzo czasochłonną.

Zobacz także:

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: