Włosy do ramion - ponadczasowy klasyk. Blond, Ombre czy Sombre? Podpowiadamy

Włosy do ramion to niezwykle wygodne i kobiece rozwiązanie. Poza tym sprawdzi się ono przy różnych typach włosów. Włosy do ramion możemy także urozmaicić ciekawymi koloryzacjami Ombre i Sombre.

Włosy do ramion - klasyka bez ryzyka

Fryzura do ramion to ponadczasowy klasyk, na który decyduje się wiele pań, chcących odświeżyć swoją fryzurę. Co więcej, to bardzo uniwersalna opcja - włosy do ramion pasują do wszystkich kształtów twarzy. Nie ryzykujemy więc aż tak mocna, jak w przypadku wielu krótkich cięć.

Poza tym to bardzo kobiece rozwiązanie, które przy okazji jest także dosyć wygodne. Dzięki takiej długości nie musimy na włosy poświęcać aż tyle czasu, co w przypadku włosów bardzo długich. To także dobre cięcie dla kobiet uprawiających sport. W przeciwieństwie do krótkiego boba, tego typu włosy łatwo będzie nam spiąć.

Ostatnio w takich fryzurach pokazywały się m.in. Khloe Kardashian i Emma Stone.

Włosy do ramion - proste, fale. Dla kogo taka fryzura?

Kolejnym plusem takiego cięcia jest to, że sprawdzi się ono przy różnych typach włosów. O ile bob jest dosyć ryzykownym krokiem w przypadku naturalnych fal i loków, cięcie do ramion jest wówczas bezpiecznym rozwiązaniem. Fale przy takiej długości świetnie będą wyglądały w przypadku pań o okrągłych buziach.

Wyjątkiem jest jednak long bob (inaczej lob), który także jest mniej klasyczną wersją fryzury do ramion. Przy takim cięciu dobrze, żeby włosy były proste. Long boby świetnie prezentują się także z bardzo delikatnymi falami.

Włosy do ramion Ombre i Sombre - dla kogo?

Koloryzacja Ombre to hit kilku ostatnich sezonów. Na takie farbowanie decydują się głównie panie marzące o ekstrawagancji i wyrazistym wyglądzie. Ombre wyjątkowo dobrze sprawdza się właśnie w przypadku niezbyt długich fryzur - takich jak bob, long bob, czy właśnie włosy do ramion.

Jeśli jednak wolimy bardziej naturalny wygląd, dobrym rozwiązaniem będzie koloryzacja Sombre. To delikatniejsza i dyskretniejsza wersja Ombre.

Włosy do ramion blond - hit sezonu

Włosy do ramion doskonale wyglądają także przy jednolitych, klasycznych kolorach. Hitem ostatnich sezonów są wyraziste blond włosy do ramion. Wiadomo jednak, że takie rozwiązanie kolorystyczne nie będzie dobrze współgrało z każdym typem urody. Szukając odpowiedniego koloru, kierujmy się więc indywidualnym gustem i radami otoczenia, a nie najnowszymi trendami.

Włosy do ramion wycieniowane - dla kogo?

Wycieniowanie tego typu fryzury sprawdzi się zwłaszcza w przypadku kobiet o kwadratowym kształcie twarzy. Dzięki temu optycznie wydłużymy buzię. Poza tym takie cięcie polecane jest także, gdy mamy lekko falowane włosy. Ten zabieg sprawi, że włosy będą ładnej się układały.

Z grzywką czy bez grzywki?

Grzywka to jeden z tych elementów, który często doradzany jest przy tego typu cięciach. Musimy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzi się tu grzywka na bok. Klasyczne proste grzywki znacznie lepiej wypadają przy dłuższych fryzurach.

W najlepszej sytuacji znajdują się panie o owalnym kształcie twarzy - w tym przypadku pasuje prawie każdy rodzaj grzywki. Szczególną ostrożność przy takich cięciach muszą z kolei zachować panie o kwadratowych i okrągłych buziach.

Zadbaj o włosy, by były jeszcze piękniejsze

Aby nasza fryzura robiła jeszcze lepsze wrażenie, warto dodatkowo wesprzeć ją domowymi zabiegami. Sprawdzą się m.in. płukanki z zielonej herbaty, kawy, a także olejek rycynowy i ocet jabłkowy. W przypadku takich działań ważna jest jednak regularność i wytrwałość. Nie zauważymy raczej efektów po jednym użyciu takiego naturalnego kosmetyku. Możemy spodziewać się ich dopiero po kilku tygodniach od rozpoczęcia domowej terapii.

O czym jeszcze warto pamiętać? Oto kilka podstawowych porad, dzięki którym w krótkim czasie poprawisz kondycję naszych włosów:

  • Zrezygnuj z suszenia włosów suszarką.
  • Pamiętaj o stosowaniu odżywek po myciu szamponem. Dobrze wpłyną nie tylko na wygląd i kondycję włosów, ale także ułatwią ich rozczesywanie.
  • Zabiegi takie jak prostowanie nie wpływają dobrze na włosy. Staraj się nie wykonywać ich zbyt często.

Zobacz także:

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: