Wybielanie zębów - w domu czy u dentysty? Poznaj najpowszechniejsze metody [paski, cytryna, zabiegi]

Wybielanie zębów to zabieg, na który decydujemy się coraz częściej. Problem nieestetycznych przebarwień dotyczy przede wszystkim palaczy i kawoszów. Na jakie wybielanie zębów najlepiej się zdecydować i jaka jest cena zabiegu?

Wybielanie zębów - coraz powszechniejsze

Idealnie białe zęby to marzenie wielu z nas. Niektórzy dostają je w prezencie od natury. Jednak jest to niewielka grupa szczęśliwców.

U większości osób zęby tracą biały kolor przez kawę, papierosy i czerwone wino. Aby to naprawić, nie wystarczy tylko i wyłącznie zwykła higiena jamy ustnej. Na szczęście dzisiaj możemy skorzystać z wielu kosmetyków, preparatów i zabiegów, które poprawią wygląd naszego uzębienia. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich gwarantują długotrwałe efekty. Co więcej, wiele metod wzbudza kontrowersje ze względu na ich szkodliwy wpływ na szkliwo.

Uwaga! Jeśli chcesz wybielić zęby, najpierw usuń kamień nazębny u dentysty. Dopiero po tym zabiegu skuteczne wybielenie stanie się możliwe.

Wybielanie zębów - paski wybielające

Paski do wybielania to metoda ciesząca się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega?

Specjalne przezroczyste paski nasączone są żelem wybielającym. Dwa razy dziennie na około pół godziny trzeba przyklejać je na zęby. Kuracja trwa około dwóch tygodni. Po mniej więcej pół roku należy ją powtórzyć.

Ceny wybielających pasków wahają się w przedziale od 50 do 150 zł. Warto przed zakupem poczytać opinie na forach na temat konkretnych produktów.

Wybielanie zębów w domu - popularne sposoby

Niektórzy z nas, aby mieć białe zęby, zaczynają testować różne domowe metody wybielania. Najpowszechniejszą z nich jest chyba pocieranie zębów cytryną. To gwarantuje niemal błyskawiczne, ale i bardzo krótkotrwałe efekty. Poza tym takie wybielanie jest dosyć kontrowersyjnym sposobem. Uważa się, że cytryna stosowana regularnie na zęby niszczy szkliwo.

Inną popularną metodą jest wybielanie skórką od banana. Efekty jednak nie będą aż tak wyraźne i błyskawiczne, jak w przypadku cytryny. Co więcej, nie są one także długotrwałe.

W trosce o zdrowie swoich zębów lepiej nie eksperymentować z kontrowersyjnymi metodami. Jeśli chcemy mieć pewność co do bezpieczeństwa, zacznijmy od klasycznej pasty wybielającej dobrej marki. Efekt możemy wspomóc specjalnym płynem wybielającym do jamy ustnej oraz gumą do wybielającą gumą do żucia po każdym posiłku.

Wybielanie zębów - opinie na temat popularnych zabiegów

Wybielanie zębów ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Na naszym forum powstał wątek na ten temat, gdzie różne osoby dzieliły się swoimi doświadczeniami i opiniami. Okazuje się, że wybielanie zębów i efekty różnych zabiegów to kwestia bardzo indywidualna. Oto kilka przykładowych wypowiedzi na temat domowych sposobów:

Ja używałam pasków. Efekt był naprawdę zauważalny - nie spodziewałamsię, że aż tak!
Skórka z cytryny, glinka zielona kambryjska, a także picie mleka, jogurtu.

Pojawiło się także kilka wypowiedzi na temat zabiegów przeprowadzanych w specjalistycznych gabinetach:

Myślę, że najskuteczniejsze jest wybielanie u dentysty - ale to trochę bolesne. I zęby są wtedy mega wrażliwe.
Jeśli ma być super efekt, to polecam u dentysty z zastosowaniem żelu który nakłada się na noc. Przedtem robi się wyciski. U mojego dentysty to koszt 1000 zł. Ja stosuję pasty wybielające na co dzień, by osad z kawy czy herbaty likwidować na bieżąco.
Myślałam kiedyś o wybielaniu, ale zdecydowanie odradzała mi to moja stomatolog. Jak już, robiłabym to właśnie w gabinecie dentystycznym, ale trzeba liczyć się z tym, że potem częste są atrakcje typu nadwrażliwość na zmiany temperatur... brrr, nic przyjemnego! 

Zabieg u dentysty -  jakie są ceny?

Jak widać, opinie na temat zabiegów u dentysty są podzielone. Co więcej, bywa, że odradzają je sami specjaliści. Koszty wahają się zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jakie zabiegi znajdują się w ofercie gabinetów?

  • Wybielanie laserowe (koszt około 2000 zł)
  • Nakładki żelowe (koszt wynosi od 600 zł do 1200 zł)
  • Naświetlania (koszt to około 2500 zł)

Zobacz także:

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Są popularne, skuteczne i... prześmieszne. Pokazujemy, dwie różne formy bąbelkowej maski

Więcej o: