Błona dziewicza - gdzie się znajduje i jak wygląda?

Błona dziewicza występuje głównie u ludzi, chociaż zdarzają się także pewne wyjątki w świecie zwierząt. Gdzie znajduje się i jak wygląda błona dziewicza?

Błona dziewicza - gdzie się znajduje?

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej o pierścieniowatym kształcie, który znajduje się u wejścia do pochwy (na głębokości około 1-1,5 cm). U większości kobiet nie jest ona naruszona aż do pierwszego stosunku seksualnego.

Błona dziewicza u zwierząt

Powszechnie uważa się, że błonę dziewiczą mają tylko i wyłącznie ludzie. To dosyć często powtarzana teoria. Jednak także w świecie zwierząt (mimo że to rzadkość) zdarzają się gatunki, u których tego typu błony się pojawiają. Są to m.in. lemury i świnki morskie.

Dziewictwo - ważne w wielu kulturach i religiach

Obecnie błona dziewicza w wielu kulturach nadal uznawana jest za coś bardzo cennego i pożądanego. Ten temat wzbudza nadal także wiele kontrowersji - np. w niektórych muzułmańskich krajach, jeśli kobieta po ślubie nie jest dziewicą, mąż może się z nią rozwieść.

Współcześnie temat dziewictwa powraca także wraz z sensacyjnymi informacjami o ogłoszeniach dziewczyn chcących je sprzedać. Mężczyźni, którzy wygrywają tego typu "licytacje" muszą zazwyczaj zapłacić bardzo duże pieniądze.

Mity na temat dziewictwa

Na temat dziewictwa powstało także wiele mitów. Jednym z nich jest to, że kobieta po pierwszym razie koniecznie musi krwawić. Jednak nie jest to reguła, która powtarza się w każdym przypadku.

Czasami błona zostaje przebita na długo przed rozpoczęciem współżycia seksualnego. Może do tego dojść np. w trakcie uprawiania sportu. Wiele kobiet nie zdaje nawet sobie sprawy, że tak właśnie stało się w ich przypadku. Z tego powodu są zaskoczone, gdy po pierwszym współżyciu nie pojawia się krew.

Jeszcze inny mit mówi, że dziewica w trakcie swojego pierwszego razu nie może zajść w ciążę. Nie jest to jednak prawda i każda dziewczyna, która nie zamierza zostać jeszcze mamą, powinna wówczas pomyśleć wraz z partnerem o antykoncepcji.

Więcej na temat tych mitów przeczytasz tutaj: Mity na temat seksu, w które wierzą nastolatki. 'Skoro nie było krwi, to nie mogła być dziewicą'

Dziewictwo Polek - w jakim wieku zazwyczaj tracimy cnotę?

Z badań wynika, że przeciętna Polka traci dziewictwo w wieku 17 lat. Nie jest to jednak stały schemat. Wiele pań czeka z rozpoczęciem współżycia znacznie dłużej. Niektóre wstrzymują się z pobudek ideologicznych lub religijnych, inne zniechęca do tego brak odpowiedniego partnera.

Zwłaszcza w tych drugich przypadkach kobiety, które bardzo długo pozostają dziewicami i obawiają się reakcji przyszłego partnera, zaczynają zastanawiać się nad zabiegiem chirurgicznego przebicia błony dziewiczej. Jest on wykonywany także w sytuacjach, gdy pomimo licznych starań, mężczyzna nie jest w stanie przebić błony, gdyż jest ona zbyt gruba.

Co ciekawe, obecnie możemy wykonać także zabiegi w odwrotną stronę. Polegają one na odtworzeniu przebitej już błony dziewiczej.

Błona dziewicza: zdjęcia

Jak wygląda błona dziewicza? Okazuje się, że w tym przypadku nie ma żadnych reguł i może mieć ona bardzo różne kształty. Dobrze to przedstawia poniższy schemat:

Błona dziewicza ma bardzo różny kształt. Nie jest prawdą, że zawsze pęka i krwawi przy pierwszym stosunkuBłona dziewicza ma bardzo różny kształt. Nie jest prawdą, że zawsze pęka i krwawi przy pierwszym stosunku nportal.no

Błona dziewicza a tampon - czy to bezpieczne?

Wiele młodych dziewczyn obawia się, że tampon może przebić ich błonę dziewiczą. O ile kiedyś taka obawa była uzasadniona, obecnie jest pod tym względem znacznie lepiej.

W ostatnich latach coraz częściej powstają tampony dedykowane specjalnie dla dziewic. Dzięki temu wiele młodych dziewczyn nie musi w trakcie okresu rezygnować z basenu czy sauny.

Błona dziewicza a badania ginekologiczne - pamiętaj o konsultacji

Badania ginekologiczne są możliwe także u dziewic. Jednak jeśli kobieta jeszcze nie współżyła, a wybiera się na wizytę do ginekologa, powinna pamiętać o pewnej ważnej kwestii.

O swoim dziewictwie musimy poinformować na samym początku lekarza. Dzięki temu unikniemy przebicia błony w trakcie badania. Lekarz wykona je w nieco inny sposób niż w przypadku kobiet aktywnych seksualnie.

Zobacz także:

Kabaretki wróciły do mody. Jak je nosić z jeansami? Podpowiadamy, jak stworzyć stylizację

Grzywka na bok czy na prosto? Sprawdź, co pasuje do twojego kształtu twarzy

Beauty blender - gąbeczka, która podbija świat makijażu [Opinie, cena, zamiennik]

Więcej o: